Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Mi lehet a bajuk?

Mit tegyek? Mi lehet a bajuk?

Figyelt kérdés

A szüleim nem értenek meg,egyszer kedvesek,másszor nem!! Apukám tegnap karon ragadott és 2x a fejemhez vágta hogy utál,mert nem kapcsoltam ki az elosztót. A hugom teljesen elvan kényeztetve,mindent megkap,még hírből sem ismeri a mosogatást. Ha órákig ül a gép előtt,nincsen észrevéve,de ha én pár percre odajutok,akkor már mondják hogy ne üljek egész nap ott! Bármit csinálok az rossz,tegnap este is megkérdeztem apukámat hogy mit ártottam nekik!? Nem mondott semmit.A halálomat kívánta már sokszor,már tényleg nem tudok mit tenni! Életemben egyszer sem mondták azt nekem hogy szeretlek,és oylan rossz látni/hallani,mikor filmekben,vagy az utcán,akárhol mondják a szülők a gyereküknek,hogy szeretlek!Megölelik őket,stb...Mit tegyek?

15/L


2010. ápr. 7. 13:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Jaj micsoda szülők Istenem. Sajnos nem sokat tehetel. Ha ilyenek veled, ne is pitizzél, végezd a dolgod, tanuljál, engedd el a füled mellett. Én azért azt megtenném, hogy ősztől koleszos lennék a helyedben, fontold meg. Addig is kitartást neked!
2010. ápr. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Sajnos én ebben a korban, amibe most te vagy, hiperérzékeny voltam némi üldözési mániával... szerencsére már kinőttem belőle, de úgy éreztem, hogy mindenki ellenem van, én vagyok a szerencsétlen, magányos harcos. Rosszul láttam és igazságtalan voltam a tesómmal is. A szülőknek ugyanolyan nehéz elfogadni és kezelni a tini kort, mint a gyerekeknek, rengeteg türelem kell és megbocsátás. Remélem nálatok is inkább erről van szó, semmiféle utálatról. A szülők is mondanak sokszor meggondolatlan butaságokat, nemcsak a gyerekek, soha nem értettem, hogy nekik miért esik nehezükre a bocsánat kérés.
2010. ápr. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Olvasva az ilyen történeteket, elgondolkozom azon, hogy a szülőkben mi válhatja ki, hogy ilyen legyen a saját gyerekével?"Halálomat kívánta már sokszor"?????

Megdöbbentő, hogy egy gyerek "idegenektől" kér segítséget és nem a szüleitől.Na persze azért nem tőlük, mert csak úgy árad belőlük a felelősség a szeretet megléte.

A gyerek gondolom meg sírva írja ki ide a kérdést és magát hibáztatja, hogy biztos én voltam a rossz, engedetlen stb..

Próbálj meg beszélni apukáddal, és anyukáddal is!

Mondd meg nekik azt, amit leírtál!

Tedd fel ugyan ezeket a kérdéseket.

Kérdezd meg miért kivételeznek a testvéreddel?

Remélem válaszokat is kapsz majd tőlük!

Kitartás!

Szeretnek ők téged,hidd el, csak van olyan szülő aki ezt nem mindig mutatja ki a gyereke előtt!

2010. ápr. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Probald meg kideriteni, hogy mi lehet az okuk arra, hogy ne szeressenek.Eloszor probalj meg anyukaddal beszelni,talan o megerto lesz veled, mert hat o hozott a vilagra es az anyai sziv, az sokmindenre kepes a gyerekeert.Ha azt mondja, hogy minden rendben van, akkor nyugodtan mind el neki, hogy ezt te nem igy latod es, hogy szukseged lenne egy kicsivel tobb szeretetre.Elsosorban a szuleid azok akik segiteni tudnak neked es csak batorsag, meglatod mrgoldodnak a dolgaid.

szoritok neked.

2010. ápr. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Elozo vagyok, bocsika, siettem es becsuszott 1-2 hiba.
2010. ápr. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

Könnyen lehet, hogy a kérdezö csak kamaszkori megnemértettségben szenved, ez ilyen korban igen gyakori.

Az érintett úgy látja, hogy öt nem szereti senki, mindenkit jobban szeretnek a családban, vele mindenki igazságtalan, senki sem akarja, hogy éljen, a halálát kivánja, stb.

Ha eltelik pár év, akkor kiderül, hogy ennek a nagyrésze nem helytálló, addigra egyensúlyba jön magával és eltünik ez az érzés.


Szerintem ha valaki megkérdezné a kérdezö hugát, akkor ö ugyanezeket mesélné saját magáról.


Aki még soha nem foglalkozott ilyen korú gyerekekkel, az hiszi csak el, hogy a szülök nem szeretik a gyereküket és mindenért bántják. (van ilyen is, de az elenyészöen kis százalék)

2010. ápr. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez rettenetes! Az ilyen szülő,nem szülő, és olyan ok,tetted,viselkedésed nem lehet,hogy egy szülő ilyet mondhasson: "utál"

Nézz mélyen a szemébe,és közöld vele" Nem engem utálsz,hanem magadat,nem én kértem,hogy megszülessek,magadat pedig ha a saját gyerekednek képes vagy ilyet mondani,valóban van miért utálni"

Talán ezen elgondolkodna.....

Nagyon sajnálom a helyzeted!!!!!!! Mert tudod,egy gyerek nem tehet,vagy mondhat olyat,amiért a szülő szeretetét elveszítheti...akkor alapgondok vannak,nincs benne szülői ösztön,sem szeretet.AZ PEDIG VÉGKÉPP NEM A TE HIBÁD!!!

2010. ápr. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Bocsi,az kimaradt hogy apám belém akart rúgni!

2010. ápr. 7. 14:21
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is beszélned kéne a szüleiddel. Sajnállak!:(

Én helyzetem sem jobb.. anyám 4 éves koromig kinzott... épp h túl éltem.. elhagyott. apám lesz*ar.. Volt hogy megvert és lefejeltem a kaput.. meg tavaly volt hogy a nyakamnál emelt fel.. mindig kiabál velem. Mindenért engem hibáztat. volt, hogy mentünk kocsival és a bnőjével összeveszett és rávert a combjára, én elkezdtem sírni és a kkor mondta apu hogy: ne sírj már.. mindannyian meghalunk.. mindjárt. és akk kicsit elrántotta a korményt az oszlop felé. Nagyon megilyedtem. 16/L.

2010. ápr. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Könnyen lehet, hogy a kérdezö csak kamaszkori megnemértettségben szenved, ez ilyen korban igen gyakori. "


Már ne haragudj, de ha egy szülő tudtára adja a gyerekének, hogy jobb lenne, ha halott lenne, ott már rég nem kamaszkori megnemértettségről van szó!


Egyébként nálam is voltak problémák, elég súlyosak. Nekem is ezt vágták a fejemhez többek, hogy kamasz vagyok, kinövöm.

Nekem is vágták oda a fejemhez, hogy - idézem szó szerint - "világra való vagy, csak nem erre!".

Mit csináltam? Összeszorítottam a fogam, és tűrtem. Mást nem tudtam tenni...

Túléltem. Sokat veszítettem, de túléltem. Ha senki nem segít neked, akkor sajnos neked is össze kell szorítani a fogaidat, s tűrni.

2010. ápr. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!