Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen élete lesz így egyedül?

Milyen élete lesz így egyedül?

Figyelt kérdés
Féltem a kislányomat. 7 éves, vidám, aranyos, okos kislány. Egyedül nevelem. Betöltöttem a 38-at. Valószínűleg tedstvére nem lesz, mert ahhoz pár is kéne (de mivel csak anyuka vagyok, unalmas munkával és már csak a nyugdíjvárás van számomra hátra, kit is érdekelhetnék). Most minden nagyon szép és jó. De mi lesz vele, ha én már nem leszek, testvére sem lesz. Nem lesz hova hazajönni.... De ha én leszek is, egy besavanyodott öregasszonyhoz meg minek jönne. Ő nem tudja elmondani, hogy de jó volt hazamenni, találkoztam a tesómékkal, feltöltődtem. Ő hogyan töltődik fel? Az egyetlen vénasszony anyxjából? Kétlem.... Nem tudja milyen a család és felnőtt korában ha bajba kerül, mondjuk alkoholistává kezdene válni, nem lesz ott a családból senki, aki mondjuk rászólna, hogy ne csináld! Én látom, hogy baj van.... Egyedül, elveszve a világban.... Most cserfes, beszédes, de majd kivel fog munka után beszélgetni? A négy fallal? Ha lesz is párja, sztm. nagyon alárendreli majd magát neki, hogy megfeleljen és ne dobják ki, legyen "valakije".... Nagyon féltem őt, mert ha ilyen jövő vár rá, akkor semmit nem érdemes megtanulnia, mert olyan felesleges minden. Úgysem lesz közössége, családja, akikhez jó tartozni.
2016. ápr. 19. 14:17
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
86%

Már megint te?! Könyörgöm, ennyire nem lehetsz életképtelen! Menjetek úszni, sportolni, táncolni, stb., ott lesznek barátai, stb.


De azt értem, hogy neked miért nincs senkid, egy ilyen savanyú embertől menekül mindenki.

2016. ápr. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
96%
Ne haragudj, de el kellene menned egy pszichologushoz. Egyedul nevelem az autista nem beszelo gyerekem, aki valoszinuleg sosem lesz onellato, de nem adom fel hanem viszem fejlesztesre, ovodaba, mellette dolgozok. Delutan, hetvegen sokat setalunk, jarjuk a hegyet a varost, fotozunk stb. Meg kell birkoznom azzal a tennyel, higy halalom utan us gondoskodnom kell rola, talalni neki egy otthont, azt kifizetni, arra megteremteni az anyagiakat. Nem tudom higy vagy vele de nekem nincs idom nyavalyogni. Elem az eletem. En 37 eves vagyok. Nem latom soteten a jovot mert tudom, hogy minden megoldodik. Minden napnak megvana maga orome. Javaslom ezt neked is. Hetvegen peldaul megyunk a piacra veszunk csungo epret es felakasztjuk majd az ablakracsra, ultettunk cserepbe paprikat, azt fogja a fiam nevelgetni a nyaron. Probalj kicsit pozitivabb lenni.
2016. ápr. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
96%
Elozo vagyok, azert nevelem egyedul, mert meghalt az apja, nagyszulok mar nem elnek. Megsem sirankozok.
2016. ápr. 20. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 SzMHZs ***** válasza:
95%

Az én édesanyám 50 évesen találta meg a párját, most munkát váltott, költözik hozzá, tőlem 120 km-re. Nincs testvérem, egy éves voltam, mikor édesapámat kilökték egy vonatból és meghalt. Édesanyám nem lett megkeseredett, nem volt ugyan bombanő a szó szoros értelmében és nem járt bulizni, nem voltak cseverészős barátnői, mégis megtalálta a boldogságot. Én is felnőttem, voltak és vannak barátaim, 7 éve párom, szép házam, két gyönyörű kutyám és macskáim. És nem a négy fal a társaságom, és elveszve sem vagyok a világban, voltak nehézségek, de nem éri meg önsajnálatba merülni.

Ezen a hozzáálláson sürgősen változtatnod kell, akár szakember segítségével, nem a világgal van a baj, sajnos egyedül a Te hozzáállásoddal. Remélem, a kislányod előtt ezeket nem hangoztatod, ne rontsd el a sorsát jó előre, mert ez így, amit leírtál önbeteljesítő jóslat lehet, ha így állsz hozzá. Nem vicc, szakember kell! Kitartást, és erőt kívánok a változtatáshoz.

2016. ápr. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
96%

31 éves vagyok, babát várok, boldog kiegyensúlyozott vagyok. Anyu 32 évesen szült engem, hamar elváltak a szüleim, egyedül nevelt és borzasztó negatív volt, megkeserítette a sok csalódás, féltett. De valahogy mégsem volt megkeseredett és rengeteg vidám dolgot csináltunk együtt, nagyon jó anya volt, helyes értékrendre nevelt, cserfes kislányból magabiztos nő lettem aki szerette az anyját, de láttam, hogy min csúszott el az ő élete és büszke vagyok rá, hogy azzá nevelt aki lettem, nem ragasztotta rám azt a fájdalmat amit ő érett az élet iránt. Ő járt pszichológushoz, de csak pár évig, és segített neki. Nagyon jó kapcsolatunk volt, öszinte és sokat nevettünk. Sajnos már nincs velem. De mivel elég utravalót kaptam tőle 28 év alatt, jól boldogulok.

A legtöbb amit tehetsz, hogy nem a jövőre gondolsz, hanem a jelenben adsz meg neki mindent. Szakorvoshoz javaslom menj el, ahelyett, hogy itt próbálsz tanácsot kérnl. egy 7 éves kislány előtt ott az élet, ne vedd el tőle a saját keserűséged miatt.

2016. ápr. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
65%

Jézusom, menj orvoshoz.


A kislányodat tőled kell(ene) félteni. Amit te itt leírsz, az már egy olyan szint, hogy, szerintem, nem vagy alkalmas gyereknevelésre.


Mi az, hogy kivel fog munka után beszélgetni?


A párjával, a gyerekeivel, a barátaival.


Félted őt? Én valahogy nem hiszem. Ha féltenéd, normális gyerekkort biztosítanál neki, nem magadat siratnád egy közösségi oldalon.


10 éves voltam, amikor meghalt az apám. És nem, anyám sem volt a pozitív életszemlélet példaképe. De azért volt annyi esze, hogy a gyerekét ne húzza le a saját szintjére.

2016. ápr. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:
Félpárzokni..... Nagyon köszönöm a privát üzenetedet, a sok-sok biztatást. Olyan szellemes írás volt és annyira egyszerűnek tűnik, amit írsz.... Válaszolnék, de majd át kell írnom, hogy ne a nevemet írja ki.... Megjártam már párszor, hogy rámkerestek a face-n.... Bár benned abszolút megbíznék, mégis akkor szeretnék válaszolni, mikor már képes leszek megváltoztatni a nevemet a privi üzenetekben.... Köszi a türelmedet!
2016. ápr. 21. 13:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!