Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen élete lesz így egyedül?

Milyen élete lesz így egyedül?

Figyelt kérdés
Féltem a kislányomat. 7 éves, vidám, aranyos, okos kislány. Egyedül nevelem. Betöltöttem a 38-at. Valószínűleg tedstvére nem lesz, mert ahhoz pár is kéne (de mivel csak anyuka vagyok, unalmas munkával és már csak a nyugdíjvárás van számomra hátra, kit is érdekelhetnék). Most minden nagyon szép és jó. De mi lesz vele, ha én már nem leszek, testvére sem lesz. Nem lesz hova hazajönni.... De ha én leszek is, egy besavanyodott öregasszonyhoz meg minek jönne. Ő nem tudja elmondani, hogy de jó volt hazamenni, találkoztam a tesómékkal, feltöltődtem. Ő hogyan töltődik fel? Az egyetlen vénasszony anyxjából? Kétlem.... Nem tudja milyen a család és felnőtt korában ha bajba kerül, mondjuk alkoholistává kezdene válni, nem lesz ott a családból senki, aki mondjuk rászólna, hogy ne csináld! Én látom, hogy baj van.... Egyedül, elveszve a világban.... Most cserfes, beszédes, de majd kivel fog munka után beszélgetni? A négy fallal? Ha lesz is párja, sztm. nagyon alárendreli majd magát neki, hogy megfeleljen és ne dobják ki, legyen "valakije".... Nagyon féltem őt, mert ha ilyen jövő vár rá, akkor semmit nem érdemes megtanulnia, mert olyan felesleges minden. Úgysem lesz közössége, családja, akikhez jó tartozni.
2016. ápr. 19. 14:17
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
91%

Pasit úgy lehet találni, ha nem vagy egy megkeseredett, már-már pszichotikus rinyagép.

Nem egy olyan nőt ismerek, aki egyedül neveli a gyerekét/gyerekeit. De egyik se agyal harmincasként (!!!) az elhalálozásán, és pláne nem temeti a gyermekét.

Csak a hozzáállásodon és az akaraterődön múlik, hogy milyen élete lesz a lányodnak. De ha ezt folytatod, garantált, hogy nem fog szívesen hazamenni.

Tényleg el kéne menned egy pszichológushoz, mert nem normális a hozzáállásod.

2016. ápr. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki megkérdezné mi az a negatív gondolkodás ezt a kérdést kell neki megmutatni.


Sajnálom hogy így látod olyan fiatal vagy még, találhatsz még olyan férfit aki szintén egyedül neveli a gyerekét és mindjárt lesz nagy család.

2016. ápr. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%

Elég megdöbbentő az élethez való hozzá állásod.

Talán már 20 évesen is eltemetted magad? 38 évesen még vidáman újra lehet kezdeni.

Komolyan gondolod amit írtál, akkor neked szakemberre van először is szükséged.

2016. ápr. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
93%
Nem akarlak megbántani, de egyértelmű, hogy magad miatt nem is akarod, hogy legyen bárkije is a lányodnak... mert akkor már nem csak te létezel számára, és egyedül maradsz... ettől félsz tudat alatt, s emiatt tönkreteszed a kislányod életét! és ne mondd, hogy mert egyedül neveled, stb.... édesanyám 3 gyermeket nevelt fel egyedül , 3, 11, és 12 éves korunktól mert a férje meghalt... , ja és víz-gáz nem volt a házunkban... mégsem zuhant önsajnálatba, erőn felül felnevelt bennünket, biztatott, hitt bennünk.... 50 évesen, tavaly ment férjhez újra... na???? mit is rinyálsz 38 évesen? már ne haragudj, de engem nem győzöl meg, mennyire nehéz sorsod van... mert láttam anyukámat, hogy mi mindene ment keresztül... de soha nem beszélt így!
2016. ápr. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
90%

Kaptál választ. De ha sajnáltatni akarod magad, akkor írd azt.

Saját csapdádban vagy, ne fogd a körülményekre! A körülmények miattad ilyenek, és nem fordítva! Nem kötőkörbe kell járni, hanem felhagyni a siránkozással.

Igen, a panaszkodós nőket valóban elkerülik a férfiak. De ha megpróbálnál nem a problémáiddal foglalkozni, szóba sem hozni, szarni rájuk, nevetni a vicceken, lazábban venni az életet, akkor előbb utóbb el fog jönni egy kapcsolat is. De ha görcsösen akarod, miközben semmi más témád nincs, minthogy milyen szar neked, akkor tényleg szar is lesz. Ez kiül az arcodra, és minden ember messziről elkerül, mert a barátok is unják a problémáidat. Beszélgess a barátaiddal is úgy, hogy szóba sem hozod a gondjaid, menj el mindenféle helyre, ami régen egy kicsit is érdekelt, és mosolyogj az emberekre. Akkor majd ők is visszamosolyognak rád.

2016. ápr. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
94%
Huh eleg fura volt, ahogy elkepzelted a lanyod jovojet. 38 evesen meg elotted all az elet, igen is ismerkedj! Akar interneten beszelgess es talalkozz. Lehet amikor te "venasszony" leszel nem feltoltodni , hanem kikapcsolodni jar majd hozzad. Nem kell felteni ot, ne ez miatt aggodj! Koncentralj a jelenre. MOST te vagy neki a csalad, tedd meg a toled telhetott , mivel meg csak 7 eves jarj el vele programokra, barhova ami bele fer a penztarcadba vagy anelkul. Ne negativ legyel , hanem kreativ :) Remekul lehet gyerek mellett is ismerkedni! Eloszor valtoztass a gondolkozasodon.
2016. ápr. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
90%

38 évesen a nyugdíjat várod?

Hát ahhoz még ennyit minimum dolgozni kell.

Rajtad valami múlt században elavult szofver futhat.

Vissza kellene emlékezni, hogy volt amikor a kislány apukáját megfogtad. Kis szoftverfrissítéssel még most is képes vagy rá.

Ha mást nem, egy hozzád hasonló nyavajgót lehetne fogni, lenne közös téma, aztán kiderülne, hogy az élet nem is olyan borús, mint amilyennek gondoljátok.


Ezeket a gondolatokat a neten el lehet nyavajogni, de a gyerek előtt nem szabad, mert még eltanulja tőled...

2016. ápr. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
90%

Hát azért ennyire nem rohannék előre a dolgokban... pláne nem ennyire negatív irányba. Lesznek majd barátai, munkatársai, emiatt nem kell félni. Emellett ha jó a kapcsolatotok és szeret, miért ne tudna feltöltődni ha találkozik az anyjával? Szerintem kicsit korai még 38 évesen "besavanyodni". Lehet, hogy a pillanatnyi helyzeted rossz és emiatt kissé le vagy taglózva, de ebből a gödörből is ki lehet jönni. Csak kicsit legyél pozitívabb.

Nem feltétlenül lesz a gyerekből alkoholista, és pláne nem azért mert nincs testvére. Ez teljesen egyénfüggő, de jó neveléssel csökkenthető az esélye, hogy piálni kezdjen.

Ha nem akarod, hogy a jövőben a párja alárendeltje legyen neveld úgy, hogy megbecsülje magát. Minden emberben van valami különleges, amitől az lesz aki. Tanítsd meg, hogy megbecsülje magát és ne érezze kevesebbnek a személyét másénál. Ettől még nem lesz nagyképű, csak talpraesett. Szerintem egy normális hozzáállású, talpraesett nő rendelkezik annyi vonzerővel, hogy ne kelljen a magánytól félnie. Én így látom.

2016. ápr. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
78%

"Betöltöttem a 38-at...és már csak a nyugdíjvárás van számomra hátra"


Mivel a te korosztályod -minden valószínűség szerint- már nem fog kapni nyugdíjat,

így ezt a gondodat ezennel ki is pipálhatjuk.

Koncentrálj a többire...

2016. ápr. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
80%

"Ha lesz is párja, sztm. nagyon alárendreli majd magát neki, hogy megfeleljen és ne dobják ki, legyen "valakije"


Ezt magadról írtad, vagy erre fogod nevelni a lányt?

2016. ápr. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!