Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen élete lesz így egyedül?

Milyen élete lesz így egyedül?

Figyelt kérdés
Féltem a kislányomat. 7 éves, vidám, aranyos, okos kislány. Egyedül nevelem. Betöltöttem a 38-at. Valószínűleg tedstvére nem lesz, mert ahhoz pár is kéne (de mivel csak anyuka vagyok, unalmas munkával és már csak a nyugdíjvárás van számomra hátra, kit is érdekelhetnék). Most minden nagyon szép és jó. De mi lesz vele, ha én már nem leszek, testvére sem lesz. Nem lesz hova hazajönni.... De ha én leszek is, egy besavanyodott öregasszonyhoz meg minek jönne. Ő nem tudja elmondani, hogy de jó volt hazamenni, találkoztam a tesómékkal, feltöltődtem. Ő hogyan töltődik fel? Az egyetlen vénasszony anyxjából? Kétlem.... Nem tudja milyen a család és felnőtt korában ha bajba kerül, mondjuk alkoholistává kezdene válni, nem lesz ott a családból senki, aki mondjuk rászólna, hogy ne csináld! Én látom, hogy baj van.... Egyedül, elveszve a világban.... Most cserfes, beszédes, de majd kivel fog munka után beszélgetni? A négy fallal? Ha lesz is párja, sztm. nagyon alárendreli majd magát neki, hogy megfeleljen és ne dobják ki, legyen "valakije".... Nagyon féltem őt, mert ha ilyen jövő vár rá, akkor semmit nem érdemes megtanulnia, mert olyan felesleges minden. Úgysem lesz közössége, családja, akikhez jó tartozni.
2016. ápr. 19. 14:17
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
85%
Szerintetek ez komoly kérdés? Gyógyszret szedsz?
2016. ápr. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
91%
Most ez komoly? Hogy lehet egy ember ennyire negatív?
2016. ápr. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%

Pont emiatt a pesszimista hozzáállásod miatt lesz mindkettőtöknek szomorú élete.

Számolj le ezzel, vedd fel a mosolygós arcod és keress egy pasit magadnak. (Ha mosolyogsz, fogsz találni is, de savanyúan nem.) Akkor akár még testvére is lehet. De a lányodnak remélhetőleg lesz férje, annak rokonai, saját gyereke, tehát nem fog együl maradni, kivéve ha ráragasztod ezt a gondolkodásmódot.

2016. ápr. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ne vetítsd rá a pesszimizmusod a gyerekedre!

Ő majd mikor felnő kialakítja magának, neked az a dolgod, hogy támogasd őt, szeresd, lehetőségeket adj a szeme elé, amiket kihasználhat. Az, hogy te így látod önmagadat, nem jelenti azt semmilyen nézőpontból, hogy rá is ez vár.

Egyedül nehéz gyereket nevelni, ezt bárki aláírja neked, de a világban rengeteg olyan anyuka nevel gyereket, aki mellett nincs ott az apa, vagy egy pár.

Légy kicsit optimistább! A gyereked feltalálja magát. Neked csak segítened kellene ebben és nem visszahúzni. Túlaggódod! Vedd lazábban!

2016. ápr. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 Lilikécske ***** válasza:
89%
Értem, hogy miért neveled egyedül.
2016. ápr. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%
38 évesen miért gondolod hogy már nem lehet senkid? Nagyon lehangoló amit írtál, ha ezt adod tovább a lányodnak az nem lesz jó.
2016. ápr. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%

38 évesen temeted magad és a lányod jövőjét??? Sürgősen változtass magadon, mert belé ivódik ez az iszonyú pesszimista hozzáállás.

A lányod jövőjét nem tudhatod előre, de annyiban nagyon is felelős vagy érte, hogy ne ilyen negatív közegben nőjön fel.

2016. ápr. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
Nem ezért nevelem egyedül.... De 7 év egyedülnevelés alatt ilyenné váltam sajnos. Le lehet szólni, de aki nem csinálta, az nem is tudja, hogy milyen... igen...lehangoló.... Pasit meg úgy lehet találni, ha izgalmas, szexi, vidám vagy, van egy hobbid, eljársz barátnőkkel ide oda. NA ezt egy egyedülálló anyuka hogyan oldja meg szerintetek? Ha nem kötőkörbe vagy gyülekezetbe járok el, akkor ennyi idősen már nincs az embernek közösség, ahová tartozzon.
2016. ápr. 19. 14:31
 9/37 anonim ***** válasza:
83%
irtál már ki kérdést... jo sok tanácsot kaptál, hogy mit tehetnél..ugy látszik neked csak a nyavalyogsz.
2016. ápr. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
Nem kaptam megfelelő választ. CSak a kötőkört.... Szeretnék használhatóbb választ kapni erre az összetett kérdésre. Igen. Írtam már ki kérdést. Azt hiszem nincs limitálva, hogy hány kérdést írhatok ki...
2016. ápr. 19. 14:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!