Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem tetszik a vidéki élet,...

Nekem tetszik a vidéki élet, de a családomnak nem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mi egy kis városban élünk de a barátom által belekerültem a falusi életbe, pedig a testvérem nagyvárosba költözött és azt hiszem a szüleim azt akarják, hogy én is. Én pedig nem akarok és soha nem is akartam városban élni, jobban szeretem a kis településeket. A barátom egy kis faluban él, igaz sok a rossz cigány, de ha a környezetet nézzük, nagyon jó és szép. Igaz a munkalehetőség nőknek nagyon minimális de nekem ennek ellenére is tetszik.

Tetszik, hogy jó a levegő, nincsenek furcsa zajok, legfeljebb 1-2 autó vagy traktor és elektromos szerszám zúg de ezeken kívül mondhatni minden természetes hang. Tartanak haszonállatokat ami külön tetszik.

Én sokkal jobban szeretem azt, hogy egy faluban önmagamat adhatom. Nem kell kiöltöznöm és azon gondolkoznom, hogy most az emberek meg fognak szólni, ki fognak nevetni ha nem öltözök ki, sminkelem ki magam. Ez nem igénytelenség, csak egyszerűség. Meg nyilván nem a legszakadtabb ruhákra gondolok. A következő dolog az, hogy szeretnék gyerekeket is és sokkal jobb szerintem falusi környezetben felnevelni. Nem általánosítok de nekem az a meglátásom, hogy a falusi gyerekek tisztelettudóbbak és talpraesettebbek mint a városi gyerekek és sokkal teljesebb gyerekkort élhetnek mint azok akik 4 fal között töltenek napi 16 órát, ha ki is mennek akkor is csak a parkban lát természetet ami eléggé mű.


Szóval a lényeg, hogy nekem ez tetszik de a szüleimnek azért nem mert kevés lehetőségem lenne így. Félek ha felhoznám, hogy költözni akarok falura akkor csúnya veszekedés lenne belőle. Mit lehet tenni ilyen esetben?

20/L


2016. ápr. 13. 21:43
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
64%
Megoldás: Külváros, van természet és közel van a központhoz.
2016. ápr. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Az nem olyan. Most is "külvárosban" élünk és ez messze nem olyan sajnos mint ami ott van.
2016. ápr. 13. 21:58
 3/35 anonim ***** válasza:
98%

Simán költözhetsz úgy is falura, hogy a városba jársz be dolgozni. De akkor számolnod kell a hátrányaival is, pl. az utazással, de ha neked ez az életmód tetszik, akkor meg lehet hozni érte ezt az áldozatot.

A szüleidnek meg annyit, hogy elhiszem, hogy azt szeretnék ha sok lehetőséged és jó munkahelyed lenne, ami egy faluban tényleg nehézségekbe ütközik. De felnőtt vagy és ha te így látod jónak, vállalod a nehézségekkel együtt is, akkor tedd azt. A te életed. Amellett később ha úgy adódik, vissza tudsz költözni a városba.

2016. ápr. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
86%

Erdekes a sminkes meglatasod. Falun sokkal jobban jellemzo a masokkal foglalkozas, pletyka. Egy varosban leginkabb eszre sem veszik a masik embert.


Pest megyeben is vannak klassz falvak, autopalyan 1 oran belul bennvagy a belvarosban.

2016. ápr. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
62%
Majd ha kètnaponta bejàrnak hozzàtok a C típusùak, meg minden termènyedet "learatjàk", meg a gyerekedet nem hagyjàk nyugodtan iskolàba menni, stb, akkor majd nem lesz ilyen idilli a lègkör. Meg aztàn te hogy viseled majd hogy gyakorlatilag 0 lesz a magànéleted? Falun mindenki tud mindent, pletykàs vènasszonyok uraljàk az utcàt. Vagy te is ilyen vagy? Fiatal vagy meg, hamis àlomkèp van a fejedben a faluròl. Meg a tiszta levegő? Tèlen, levegőt nem kapni, akkora a füst a sok minden sza*t elègető egyèn miatt.
2016. ápr. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
66%

Megértem, hogy tetszik neked ez az élet, az én férjem is egy kis faluban nőtt fel. Náluk láttam életemben először testközelből kecskét (sőt, megtanultam fejni is :-)), tehenet, kisborjút. Szívesen segítettem a ház körül, amikor nyaranta eltöltöttünk náluk egy-két hetet, de nem költöztem volna oda, egyszerűen azért, mert egy-két gyerekkel már nem olyan könnyű ott az élet. Gimiben voltak bejárós osztálytársaim, hajnalban keltek, délután 4-5 körül, vagy még később értek haza, ha még valami különórájuk, edzésük is volt, akkor este. Még város széléről sem olyan egyszerű megoldani tizenéves korban, hogy bemenjenek szórakozni pl., egy darabig laktunk így, az utolsó busz elment este 9-kor, én meg virrasztottam, hogy mikor kell indulnom hazafuvarozni a fiatalokat, vagy taxiztak. Munkába bejárás is nehezített, pláne, ha nincs mindkét szülőnek egy-egy autója, az meg persze plusz költség.

Érdemes ezeket a szempontokat is átgondolni, mielőtt döntesz.

2016. ápr. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
62%

Olyan falut válasszatok, ami közvetlenül város mellett van.


Mit akarsz csinálni falun? Se mozi, színház, koncert, semmi.

Az elgondolásoddal pont fordítva van, éppen hogy falunk foglalkoznak egymással az emberek.

2016. ápr. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
68%

"talpraesettebbek mint a városi gyerekek"


Ezt kétlem, maximum a kerti munkában.

2016. ápr. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
49%

"A barátom egy kis faluban él, igaz sok a rossz cigány... nincsenek furcsa zajok"


Nyugi majd lesznek.

Ki sem mersz majd menni!

2016. ápr. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
86%

Én megértlek, magam is falusi vagyok, ráadásul egy minden nagyobb várostól távoli faluból jöttem. Nagyszüleim meg még tanyán éltek.

Már több mint másfél évtizede Pesten élek, de még mindig nem tudtam megszokni, gyűlölöm a várost. Ugyanakkor nem mennék haza sem, mert 0, azaz nulla munkalehetőség van. Néha hazajárok, de szomorúan tapasztalom, hogy már semmi sincs úgy, mint gyerekkoromban. Nagyon sok kedves falumbéli meghalt, elköltözött, minden második-harmadik porta lakatlan, és tényleg rengeteg lett a... svéd cserediák, akik lassan már lehetetlenné teszik az életet. Alig van magyar gyerek: ha most oda szülnék, az én gyerekemnek nem lenne játszótársa egyszerűen, míg mi annak idején sokan voltunk, rengeteget játszottunk a szomszéd gyerekekkel. Megszűnt a zenekar, a kórus, a népi együttes, a rengetegféle szakköri foglalkozás a gyerekeknek... Minden.

A földet már alig művelik, max a kertet saját ellátásra, haszonállatokat is egyre kevesebbet tartanak, hiszen anyagilag nem éri meg, meg a c...ok úgyis elviszik a termést, a jószágot.

Nagyon fáj a szívem, de nem tudom nem tudomásul venni a tényeket sajnos.

Az meg, hogy a falusi vagy a városi gyerek a tisztelettudóbb, meg melyiknek teljesebb a gyerekkora, az összehasonlíthatatlanul nagyobb részben múlik a szülőkön, a nevelésen, mint önmagában a környezeten.

2016. ápr. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!