Ebből a konfliktusból hogy tudnék végleg kijönni?
Nevelőanyukámmal már lassan fél éve élünk együtt. Nagyon jó a kapcsolatunk de egy kis probléma van.
Ő nem szereti a fahéjat, amint megérzi a konyhába tiszta dilis lesz és ordítozik.
Én mindenbe szeretem a fahéjat de mióta együtt élünk próbáltam leredukálni a fogyasztását. Mindig amikor fahéjat teszek valamibe (amit magamnak csinálok) akkor becsukom a konyhaajtót és kinyitom az ablakot, hogy jól kiszellőzzön és ne lehessen érezni de még ígyis gyakran érzi az illatát és nagyon dühbe gurul ilyenkor.
Már beszéltem vele erről. Azt mondta, hogy nagyon sajnálja ha néha előtör belőle a sárkány de nagyon nem bírja.
Mivel én előtte mindenbe tettem fahéjat így picit nehéz a helyzetem. Szerintem neki is kéne egy kicsit alkalmazkodnia nem csak nekem.
Szerintetek mit lehetne tenni?
Alapból nem szoktam fahéjazni amikor ő is itthon vagyok.
Kb hetente 1x fahéjazok de akkor is hiszzizik
Nekem ne mondja, hogy csukott konyhaajtóval és nyitott ablakkal olyan elviselhetetlen fahéj szag van. Hetente egyszer nyugodtan edd meg továbbra is a kis fahéjas dolgaidat, írtad, hogy ő is tudja, hogy túlreagálja.
Esetleg próbáld kihasználni, ha nincs otthon, de azért ennyire nem kéne falnak menni ettől. Én is rosszul vagyok az olajos hal szagától, de nem üvöltözöm érte senkivel, hanem kimegyek a konyhából.
Ha jól értem, válás (vagy megözvegyülés) után apukád egyedül nevelt, és ő most párra talált, és ez a hölgy költözött hozzátok.
Nos: aki egy gyerekét egyedül nevelő emberrel párkapcsolatot létesít, annak tudomásul kell vennie, hogy nemcsak az illetővel, hanem annak gyerekével (gyerekeivel) is el kell fogadtatnia magát. A gyerek részéről annyi várható el, hogy jóindulatú semlegességgel forduljon az új családtag felé (akit nem ő választott, és nem ő kívánta, hogy odajöjjön lakni).
Az nem várható el a gyerektől, hogy bármely szokását megváltoztassa miatta. Ha te eddig fahéjat tettél mindenbe, és fahéjszagban úszott a lakás, akkor a nőnek kell eldöntenie, hogy együtt tud-e élni ilyen körülmények között apukáddal. Ha nem, akkor marad a különéléses kapcsolat. Erre sok példa van, hogy akár a gyerekek miatt, akár épp azért, mert ők maguk sem könnyű természetűek, sosem költöznek össze. Közös programokat csinálnak, szexuális életet élnek, együtt nyaralnak, bajban egymást segítik, de nem laknak együtt.
Szerintem ezt kellett volna nevelőanyukádnak előre fölmérnie. Nem is értem: amíg csak látogatóban járt nálatok, sosem tűnt föl neki a fahéjszag?
Szerintem élj úgy, ahogyan az odajövetele előtt éltél. Ha neki ez nem tetszik, közöld vele, hogy nem kötelező ott laknia. És ordítozzon a kedves párjával (apukáddal), akkor legalább hamarabb megoldódik a probléma, mert neki is elege lesz belőle és ő küldi el.
Amúgy kívánok nevelőanyádnak olyan munkahelyet, ahol az irodájukban mindenki fahéj ízű/illatú teát főz magának minden nap. Velük is ordítozna???
1. Ha valaki nem bír egy szagot, akkor azt a legkisebb mértékben is érzi és zavarja/rosszul érzi magát töle. (Pl én a cigifüstöt nem birom és 100 m-röl megérzem a szabadban ha valaki rágyújt - nem vicc, már sokszor tesztelték, hoyg így van)
2. Amennyiben a nevelöanyád így áll a fahéjhoz, akkor hiába szellöztetsz ki. te nem érzed, ö viszont igen - és zavarja öt.
3. A legokosabb lenne megbeszélni vele, hogy pl hetente egy nap fahéjazol - akkor vagy elmegy addig otthonról, vagy valami más módon próbálja elviselni, a többi napon meg te mondasz le erröl.
4. Az ilyen ellenérzés hasonló az allergiához, az egyetlen különbség, hogy egy allergiásnak kiütései lesznek, neki meg "csak" rossz közérzet, meg idegesség.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!