Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meg lehet valtoztatni ilyen...

Meg lehet valtoztatni ilyen esetben a nevemet szuloi beleegyezes nelkul?

Figyelt kérdés
A nevemet nem irom le. A lenyeg, hogy nagyon durvan szekalnak miatta a suliban. Volt, hogy meg is utottek. Ha felszolit a tanar, hangosan felnevetnek, sot volt, hogy a tanar is elmosolyodott. Sokat sirok e miatt, zavar az elet minden teruleten. Alig mozdulok mar ki. Ez szerintem veszelyezteti a mentalis egeszsegem. Ilyen esetben tehetek valamit a szuleim nelkul? Nem vagyok meg 18 sajnos.
2016. ápr. 13. 01:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem érthető teljesen, hogy zavar, ha valami olyasmi vezetékneved van, mint amit a 2. írt.

Sajnálom, hogy a szüleid nem értik meg. Én biztosan nem szeretném, hogy bántsák a gyerekemet. Ha nálunk fura vezetéknév lenne, biztosan nem azt kapná a gyerek. Hiszen kaphatod anyukád vezetéknevét is. Nem olyan bonyolult dolog ez. Ennyit biztosan megtennék a gyerekem boldogságáért.

Próbálj beszélni anyukáddal, nagyikkal, aztán közösen győzzétek meg apukádat is.

Beszélj a suliban az iskolapszichológussal, ő is beszélhetne a szüleiddel, vagy az osztályfőnök is.

2016. ápr. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
58%

Nekem az ismerősök közt van nem is egy SZOPKÓ, de sose jutott eszünkbe csúfolni. De leírhatnád a neved itt , mert nem hiszem hogy csak egy van belőle az országba.

Olyan van hogy Mercedes. Na ez szép név. De nagyon sokat cikizték emiatt.

2016. ápr. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
93%

"gimiben talán nem lesznek ennyire gyerekesek az osztálytársaid."


Nehogy azt hidd... Még rosszabb lesz.

2016. ápr. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk gimiben volt egy Cserepes Rózsa. Komolyan nem értem az ilyen vicces kedvű szülőket.
2016. ápr. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
60%

Az a baj, hogy ezt sose növi ki az ember. Iskolában nagyon tudják miatta bántani az embert, mert a gyerekek kegyetlenek. Viszont a felnőtt világ se sokkal különb. Ha olyan neve van az embernek, akkor álláskeresésnél is hátrány. Illetve minden ügyintézésnél kiröhögik, ha nem a szemébe, akkor a háta mögött. Ugyanígy a munkatársak is. Szégyelli magát, ha valahol be kell mutatkoznia, esetleg mondjuk nyilvánosan felolvassák a nevét és a fél terem kuncog.

Szerintem érdemes lenne felkeresni egy pszichológust, illetve a gyámügyest, és velük meggyőzni a szüleidet, hogy rád mennyire hátrányosan hat a neved.

2016. ápr. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Sajnos 18 alatt csak szülői beleegyezéssel lehet.
2016. ápr. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
89%

Kedves kérdező!

Megértem, hogy ez miatt nagyon rosszul érzed magad. Engem is cikiztek már osztáytársak..rámvarrtak egy nevet és azzal terrorizáltak évekig. Nem volt kellemes.


Tegyük fel, hogy holnap megváltoztatod a neved Kovács Dávid-ra vagy Kovács Anitára (nem tudom, hogy fiú v lány vagy)...és akkor mi lesz? Bemész az iskolába, és azt mondod, hogy mátol ez a neved..? Nem fog sajnos változni a helyzet, mert az osztálytársaid mindig a mostani neveden fognak szólítani, mert nekik sajnos ez az érdekes...


Amit tehetsz:

1. Ha cukkolnak, ne húzd meg magad, ne mutasd meg, hogy zavar. Ha nevetnek mond, hogy "Igen, ez a nevem". Egyik füleden be, másikon ki. Belül biztos fájni fog, de nekik ne mutasd..lehet, hogy ezzel picit visszafogják magukat.


2. Mond meg a szüleidnek, hogy ezt nem birod tovább, mond el, hogy piszkálnak az iskolában, és akárhogy is, de 18 éves korodban nevet változtatsz, de szeretnéd ha az ő beleegyezésükkel ez előbb bekövetkezne. Szépen beszélj velük, mond el, hogy mi folyik az iskolában..


3. Kibirod valahogy ezt a pár évet és 18 évesen nevet változtatsz. Én ezt akkor tenném, ha új közösségbe kerülök, ahol sok az új ember. Pl. Egyetem/főiskola.


Priviben megírhatnád azért a neved..csak kíváncsi vagyok, hogy valóban olyan borzasztó e.

2016. ápr. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Kései Sirató ***** válasza:
85%

18 éves korod előtt mindkét szülő beleegyezése kell hozzá. Konkrétan kérd meg őket, hogy menjetek be együtt a lakóhelyetek szerinti önkormányzatnál az anyakönyvvezetőhöz. Legyenek nálatok iratok. Vidd magaddal a születési anyakönyvi kivonatodat is. Sajnos az eljárás nem ingyenes, ha jól emlékszem, 10 ezer Ft az illetéke.

Ha a szüleid nem egyeznek bele, akkor kérdezd meg konkrétan, hogy miért nem és mondd el nekik részletesen, hogy ez mennyire megkeseríti az életed.

Ha semmiképp se akarják, akkor várd meg a 18. szülinapodat, aztán intézd el egyedül.. Sok sikert!

2016. ápr. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!