Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meg lehet valtoztatni ilyen...

Meg lehet valtoztatni ilyen esetben a nevemet szuloi beleegyezes nelkul?

Figyelt kérdés
A nevemet nem irom le. A lenyeg, hogy nagyon durvan szekalnak miatta a suliban. Volt, hogy meg is utottek. Ha felszolit a tanar, hangosan felnevetnek, sot volt, hogy a tanar is elmosolyodott. Sokat sirok e miatt, zavar az elet minden teruleten. Alig mozdulok mar ki. Ez szerintem veszelyezteti a mentalis egeszsegem. Ilyen esetben tehetek valamit a szuleim nelkul? Nem vagyok meg 18 sajnos.
2016. ápr. 13. 01:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
18 év alatt kell a szüleid belegyezése. Beszéltél velük erről?
2016. ápr. 13. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
63%
Ha ilyen Szopkó, Ondó, B*zi vagy hasonló, akkor én a gyámhivatal helyében büntetném azt a szülőt, aki továbbörökíti... nem igaz, basszus, van egy gyereknek 2 szülője, 4 nagyszülője, 8 dédszülője, 16 ükszülője, ezek nevét általában tudja a család, 16 vezetéknévből már csak lehet egy normálisat találni... de neeem, csont nélkül továbbörökítenek minden gázos nevet...
2016. ápr. 13. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Persze, hogy beszeltem veluk. Nem csak a vezetek, hanem a keresztnevem is problemas. A 2. Valaszolo altal leirt kategoriaju a vezeteknevem. Tenyleg, fordulhatnek a gyamugyhoz amugy? Foglalkoznak vele?
2016. ápr. 13. 01:55
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem foglalkozik ilyesmivel a gyámügy. Az előző is feltételes módban írta.


Mit mondtak a szüleid a névváltoztatásra?

2016. ápr. 13. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Megvontak a vallukat, azt mondtak majd kinovom.
2016. ápr. 13. 03:23
 6/18 anonim ***** válasza:
81%
nem éri meg ezek miatt az emberek miatt szomorkodni, ha gimis vagy, hiába változtatod meg, már úgy is tudják a mostani neved, nem fognak azzal foglalkozni, hogy a személyidre más van írva, ha meg még általánosba jársz, akkor meg gimiben talán nem lesznek ennyire gyerekesek az osztálytársaid. amit tudsz csinálni, hogy te is viccként fogod fel, mosolyogva mutatkozol be, hozzáteszed utána, hogy "igen, komolyan ez a nevem", hogy ne lássák, hogy zavar. amúgy nem tudom, hogy megy egy névváltoztatási eljárás, mennyit kell hozzá járkálni ide-oda a szüleidnek, járj jól utána, hogy nekik minél kevesebb erőbefektetés legyen, ha fizetni is kell érte, akkor gyűjtsd össze rá a pénzt, győzködd addig őket, amíg meg nem engedik, csinálj jelenetet, ha kell, kérd meg az osztályfőnököd, hogy beszéljen velük, kérjed ezt a szülinapodra, ajánld fel, hogy minden nap kipucolod a fogkeféddel fényesre a wct, akármit, ami használ, ne hagyd annyiban, előbb-utóbb csak elegük lesz belőle, és belemennek
2016. ápr. 13. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
31%
Kérd a névváltoztatást a szülinapodra vagy Karácsonyra.
2016. ápr. 13. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
71%
ezért nem kell különleges nevet adni a gyereknek, mert csak szív vele..de legalább a szülők menőnek hiszik magukat...
2016. ápr. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
38%

Leírhatnád a neved privátban, nem akarok rád keresni, csak érdekel mennyire gáz a helyzet.

Sokra egyébként nem mész a névváltoztatással. Akik már ismernek egy ideig még jobban piszkálni fognak, mert érzik, hogy mennyire meg lehet vele fogni, de utána sem fog alábbhagyni. Érettségi után úgyis új közegbe kerülsz, az meg nagyon alja lenne, ha még ott is ilyen színvonalú emberekkel barátkoznál.

Inkább keress fel egy pszichológust, de nem normális, hogy megütnek a neved miatt, van ott más is szerintem.

2016. ápr. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
42%

Nekem is leírhatnàd, múltkor volt egy hasonló, s teljesen normàlis név volt...

Amúgy igen, szerintem is majd kinövöd, én se szeretem a sajátom (vezetéknév túl különleges, pedig rövid).


Ismertem Vizeli vezetéknevűt, fiatalon utàlta, fèrjhez menve mègis megtartotta.

2016. ápr. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!