Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni, h valakit...

Mit lehet csinálni, h valakit kihasználnak a saját szülei?

Figyelt kérdés
A legjobb haveromat valósággal kihasználják a szülei!Már 20 éves lesz, de még nem dolgozik, csak az apja vállalkozásában...de nem fizetnek neki semmit...nem megterhelő a munka fizikailag, mert csak sofőr, de akkor is fárasztó....Ingyen dolgozik, még pizzázni se jön, mert nincs pénze, pedig nem szegények..Ha vesz egy colát, már leszidják, de uri fiú, h már ilyeneket vásárol...Ruhára is csak alig adnak neki, szal nem a legdivatosabb ruhákban jár(mert a szülei szerint x összegért már lehet venni egy szép valamit...persze nincsenek tisztában az árakkal)....ha a srác mondja, h nem elég a pénz, akk leb@sszák, h biztos elherdálta...Mikor mondtam neki, h álljon ki magáért és követeljen fizetést (mert hallottam már olyat, h vki a szüleinek dolgozik ingyen, de bármit kér (persze vmilyen keretek között), megkaphatja), akkor azt mondta, h minek követelőzzön, valahogy meg kell köszönni, h felnevelték, etetik, stb...én mondtam, h nem azért születtél, h kiszolgáld őket....legalább heti 2000 forintot kérj, h tudj szórakozni járni....amikor hívjuk vhova, akk az örege mindíg ad neki vmi feladatot (nem mindíg, de általában)....ha elhívjuk vhova(akár kocsival jön, akár gyalog), az apja azt fujja, h mi csak kihasználjuk azt a m@rhát....Annyira bele van oltva ez a program, h meg kell hálálni a szülőknek a mindenfélét(ez rendben is van, de én pld úgy hálálom meg, h nem teszem tönkre sem a saját, sem az ő életüket)....mondom, h ez nem jó így....A multkor beültünk egy bárba biliárdozni...kocsival voltunk, hárman...ő, egy haverunk, meg én...nem jött be, inkább hazament, mert ha meglátják ott a kocsit, akk azt fogják pletykálni, h iszik meg stb....mondom: kit érdekel, meg kit érdekelsz te, h pletykáljanak....nem vmi nagyfőnök vagy....erre mondja: "de ha apámék megtudják, h itt ál a kocsi, akk rögtön megvádolnak, h ittam....Amúgy ő jó srác...nem adott még okot a bizalmatlanságra...nem vedel, nem cigizik, szal rendes, de a szülei ennek ellenére sem bíznak benne és mindíg ellenőrizgetik...mondtam, h ha ok nélkül bizalmatlanok veled szemben a szüleid, akk már ott nem szülőkről van szó....erre ő:hát de akkor is....Mit lehet tenni?Ő a legjobb haverom!Szeretnék segíteni?Tanácsok?Ötletek?
2010. ápr. 6. 10:50
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

Tudod mennyit eszik egy 20 éves fiú?

És nem mindenki a tescoba vásárol....


Nem tudod,az hogy divatos cuccikban járkáljon valaki,meg a haverokra költsön,kinek fontosabb,mint megalapozni a jövőjét...talán fiatal lánykáknak,akik azt hiszik,ha szülnek egy gyereket,akkor jár nekik minden,amit nem kerestek meg maguknak,amíg buliztak,meg menő cuccokban jártak...

2010. ápr. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

Egyébként ami legjobban kiakaszt,hogy a fiú állítása szerint jól érzi így magát,de a kérdező meg akarja neki magyarázni,hogy akkor sem.

Ha jó így a fiúnak,akkor minek akar beleokoskodni?(szegény pasi,aki egyszer majd elveszi)

2010. ápr. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

Egyrészt azt állítja, h jól érzi magát, de nem!,mivel ezt egy barát látja....Am nem 60000 F-ról van szó, sőt...nem is a pénzről van szó, hanem, h még mindíg úgy kezelik, mint egy csecsemőt(am nem eszik olyan sokat....magasságához képest 8 kg minuszban van)....véleménye nem lehet, akármit mond, az apja úgyis jobban tudja...nem dönthet egyedül....már-már nem is mer...am igen, falun lakik, de közel a városhoz...az apjának igazán kemény gyerekkora volt, de ez nem jogosítja fel arra, h a fiáét is tönkre tegye....ha nekem lesz gyerekem, és veszek neki vmit, soha nem fogom felhánytorgatni, h én vettem, v h tőlem függ....mert ugye a haveromnak ezt mondta az apja :" ha én nem lennék, te nem lennél senki!!!" ez vmilyen szinten igaz is, de miért felhánytorgatni....nem akart ő erővel megszületni.....megszülték!Akk neveljék szeretetből ne haszonból!

Am a 66%-osnak: nem az a baj, h nem adnak neki pénzt, v a ruhák v stb....hanem csak annyi, h nem él(het) szociális életet!Az apja alig engedi a gép elé netezni, mert : "te fizeted a netet!!!"....nagyon ritkán száll ki a gép elől!Akkor is csak tévézni!!!A múltkor (délután 2 órakor) áthívtam hozzánk...gyalog, nem kocsival....én városi vok, oda eljutni kb 30 perc....szal oda vissza 1 óra....nálunk lettünk volna 2-3 óra hosszát max...az akkor is csak délután 5-6 óra....és az apja azt fujta, h ki fogja a kocsit megmosni!Hogy fogsz menni locsolózni ilyen koszos kocsival??!!!(ez pénteken volt)....mondtam, h vigyük el megmosatni...ő nem megy, mert nincs pénze erre, meg az apja fog kiabálni, meg mi értelme lázadni, mikor úgyis leordítanak....és nem jött nálunk, pedig mondtam, h ha hazaér, akk még simán megmoshatta volna a kocsit....de a lányeg az, h az apja olyan szorosan fogja, amennyire csak lehet....nem bízik benne, soha semmi nem elég jó, lehordja mindennek, holott soha nem tett semmi rosszat az apjának....a legutolsó lusta disznónak lehordja, holott reggel 8-tól 11-12 ig sofőr, aztán pedig házi-szolga....Nem tudom, 66%-os, de számomra nincs az a pénz, amiért én "eladnám" a szabadságomat v az életemet....

Am próbáltak már beszélni, de ...:"majd meglátjuk, ehhez fáradt vagyok, nem elég jó neked semmi...stb"....meg a szokásos....Még ha idegenek lennének....de a saját fiával ezt tenni....mégis csak az apja!!!BÜSZKÉNEKK KELLENE LENNIE, H ILYEN RENDES FIA VAN!!!!!!!!és még pattog!!!....Miért nem lehet kompromisszumban élni.....a békés megegyezés sokkal célravezetőbb, mint a hőbörgés...az lehet...sőt...biztos, h tart az apjától...holott nem veri meg, csak leordítja, de soha nem fogja tisztelni....az örege elérte, h engedelmességre nevelje, de a "mesebeli apa-fia kapcsolat árán"....Vajon megérte?......Addig fogja ezt csinálni, míg besokalok (és mint nem rokon) és a szemébe mondom az öregnek, amit gondolok....lehet megbánom, de nem érdekel....de ezt majd csak, ha már nem tudok mit csinálni...Amúgy fiú vok....ha erre eddig nem jöttél volna rá...66%-os....csak az apjának még az sem tetszik bennem, h én nem törődök mások véleményével....attól függetlenül, de főleg SZABADON élek...és ez fáj neki, mert sz@r volt a gyerekkora....

2010. ápr. 6. 13:45
 24/35 anonim ***** válasza:

És mire vitted a nagy szabadságoddal,ha kérdezhetném?

Egyáltalán szerinted mi az hogy szabadság?Buli,haverok.Hát ez nem a szabadság.Nem is beszélve ennyi idősen már nem ártana,ha egy társsal tanulnátok az életet.

Te összekevered a dolgokat.Az,ha valaki a szüleit ,majd a feleségét/gyermekeit választja a haverok helyett,az nem a szabadságát adja fel.Egyszerűen csak képes olyan dolgokra,amire te nem.

Neked jó a családi háttered,aki nem tudja mi a tisztelet?Szerintem pont ez a fenemód nagy önérzet,lázadozás mutatja,hogy nagyon is nincs rendben a kapcsolatod a szüleiddel.A fiút meg szerintem egyszerűen irigyled,hogy még ennyi idősen is "van" apja.A tiéd gondolom le se fütyül téged...

Azonkívül lehet nagyra tartod magadat,de eléggé hiányos a tudásod.Olyan,hogy szociális élet,nincs.

Talán kicsit művelődni,tanulni kellene,ahelyett,hogy erőszakkal próbálod megoldani a dolgokat.

Még annyit,ha akkora nagy barát az a fiú,miért nem mész te hozzájuk,sőt ha néha segítenél ezt-azt,akkor az apja is más véleménnyel lenne rólad.A barátsághoz hozzátartozik ez is!

2010. ápr. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

Tévedsz...A szabadság számomra az, h nem tartozom elszámolással senkinek...ha anyám megkérdezi, h hova megyek, megmondom az igazat, ha megkér, h jöjjek haza x időre, igyekszek hazamenni x időre, de ha mégsem, akkor felhívom és közlöm vele...de akkor sincs veszekedés és fenyegetőzés...nálam ez a szabadság...az, pedig hogy apám milyen...sajnálatos...bele trafáltál...nála a törődés kimerül abban, h végiggondolás nélkül megtílt mindent, fenyegetőzik (amivel persze semmit sem ér el)...ezért nem is tisztelem annyira, mint anyámat...de a haverom apja se semmi....hogy megtilt mindent+nem is hagyja élni a fiát...én elhiszem, h félti a fiát, de 20 év alatt még nem történt baj, és nem is verte át a szüleit...am én csak apám ellen lázadozok...anyámmal megegyezek vagy megteszem amit KÉR...nem parancsol...és mégis nagyobb sikere van, mint apámnak...Nem azt mondom, h csak a haverjaival lógjon, hanem azt, h tépje le a láncait, és picit legyen önállóbb....ha most, míg fiatal, mindet eldöntenek helyette, akk később döntésképtelen lesz...ez így van....élő példa rá egy ismerősöm......am 20 évesen még nem hiszem, h a gyerekeire kéne gondolnia...majd 5 év múlva esetleg...de még nem...én is, míg fiatal vok, addig lazulok...majd később gondolkodom....ez sablonduma, de nálam bejön....most is tervezgetem a jövőmet....első kérdésedre pedig a válaszom: jól tanulok egy viszonylag jó helyen, és nem jönnek be a szüleim az ajtón megnézni, h "leírtam e a házim", hanem megkérdezik, h mi van velem, és nem próbálnak parancsolgatni, hanem mindent igyekszünk megbeszélni (persze néha vannak kivételek....).....

Am miért gondolod, h nem ismerem a tiszteletet?Attól, h lázadó és "önérzetes" vagyok, még meg tudom különböztetni a helyest a helytelentől, és olyanokat...csakis olyanokat tudok tisztelni, akik tisztelnek engem is......soha nem nézek fel egy olyan emberre, aki nem tisztel engem....

Am honnan tudod, h a srác nem kezdi el véletlenül felásni a kiskertet pont az előtt, mielőtt odamennék, és honnan tudod, h nem kérek egy ásót én is?Vagy honnan tudod, h ha együtt indulunk vhov, akk nem segítek megmosni a kocsit, vagy ha ott vok, nem segítek ellapátolni a havat télen?És még sorolhatnám....én nem az a nagyképű, de lusta típus vok...én 1részt tartom magam az elveimhez, másrészt nem csak a szavaimmal segítek, hanem a 2 kezemmel is...Am lehet, h nincs olyan, h szoc.élet.(de sztem van), de a lényeg, h mindenki megértette, h mit is akarok ezzel a számodra új és ismeretlen fogalommal mondani...Am én is gyakran járok náluk...ha érdekel...Tudom, h miről beszélek...lehet, h nálatok jó a helyzet, de náluk teljesen más....hidd el...tudom...

2010. ápr. 6. 14:38
 26/35 anonim ***** válasza:

Ez inkább magány....talán azért is kapálódzol ez után a barátod után.

Azon csodálkozom,hogy az apja nem "bír" téged,falusi ember értékeli,ha valaki nem zsebrett kézel áll a kertjében.

Lehet,hogy a barátod apja nem olyan,mint ahogy mutatja és a barátod pontosan tudja ezt?

Lehet,hogy a te apád se olyan.Ha nincs szenvedélybetegsége,akkor szinte biztos.

Én nagyon azt látom,hogy mivel te nem jössz ki apáddal,valahogy elvárod,hogy a barátod is lázadjon a sajátja ellen.

Elég"nagy" vagy,miért nem szervezel apáddal közös programot(esetleg a barátoddal és annak apjával)mittudomén focimeccs,sörözés,horgászat-apád erre vágyot,amig kicsi voltál,röhej mi,most meg szóba se álltok...

2010. ápr. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
66 %-os! Te annyira sötét vagy, mint egy zsák szotyi...inkább ne irkálj válaszokat ide! Művelt vagyok, mégis értettem, mi az a szociális élet... Kérdezőnek: igazad van, próbálkozz tovább, bár ha a haver nem akar, csak ennyit tehetsz. Tök jó, h vannak ilyen barátok, mások már rég feladták volna sztem.
2010. ápr. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
Biztos meg van az oka ennek a nevelésnek, gyanítom egy megfelelő értékrendet szeretnének a szülők kialakítani a gyerekben. Sok gazdag csemete ül ám bele a jóba, aztán könnyedén elherdálja. Gondolom ezt szeretnének elkerülni a szülők. A tanácsom az lenne, hogy a gyerek beszéljek ezekről a dolgokról maga a szüleivel.
2010. ápr. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
Az ő korában kereshetne másik munkát. Már megijedtem, hogy egy gyerekről van szó.
2010. ápr. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

A 66 %-osnak vmilyen szinten igaza van....de nem nagyon....en nem azert lazadok, mert apam ilyen v olyan, hanem azert, mert latom, h nem jo, helytelen az, amit tesz....Nem ismered, nem tudod milyen....erdekes....nekem meg van mindenem, mire szuksegem van(szoval nem kell nelkuloznom, de azert annyira sok sincs)....normalisan elunk...Apammal nem lehet elmenni sehova, mert mindenbe belekot...szo szerint....amibe csak tud....ha eszek, akk vmikor nez, es keresi, figyeli, h mit csinalok rosszul es kiabal(am 18/F vok)...Az o apja is ezt teszi, csak eroteljesebben....mar nem csak megfigyeli a hibalehetosegeket, hanem keresi is....holott a fia rendes....en beszologatok apamnak, de tisztaban vok vele, h o tanittat es tart el...igaz, h nem a tulajdona vagyok, de feleslegesen nem csinalok konfliktust....ezert viszonylag keveset szolok hozza.....Igen-nem, jo-nem jo....ez egy besze;getesunk fo temaja....ha nem muszaly, nem szolok hozza....ezt erte el a fenenagy szigorral!

Am a baratom apja nem olyan!Meg rosszabb...hid el....nem hazudok....nem is tevedek...Am en orulnek, ha baratom jol kijonne az apjaval....sot...vmikor egyutt nezik a meccset...de aztan, mikor elojonnek a velemenyek az elet nagy dolgairol, a haverom lesz hulye, az idiota, a taknyos kolyok...stb....en csak azt nem birom elnezni, h az orege nem lat tovabb az orranal....azt hisz el, amit akar...ez nem tetszik...es a haveromba bele van oltva, h nincs joga, amig veluk lakik...es szerinte ez csak az o erdekeben van....*es azt mondta*...o sem adna szavazati jogot otthon a gyerekenek, mert ugysem lenne igaza....meg, h ez csak az o erdekeben lenne/van....ez zavar engem...en igazan boldog lennek, h rendes elete lenne...vagy legallabb is, mint dolgozo ember, lenne otthon szavazati joga...de jog?meg szavazat...?Kulon-kulon nincs megengedve neki...nem, h egyutt...szinte semmiben nem donthet...ha vmit akat, azt is hosszu konyorgesek ellozik meg....mert az apja erzi, h nemsokara kicsusznak a kezebol a dolgok(a nagyobbik fia mar nem engedelmeskedi) es szeretne a kezeben tartani masok eletet is, addig, ameddig csak tudja....az mind1, h ez rossz a csaladjanak, de neki jo!!!Ez onzoseg!!!Es ez duhit!

A haverom apjaval sem lehet elmenni sehova...egyreszt mert faj a laba (nem annyira, h ne tudjon jarni, de faj....+ kocsi is van)...masreszt, mert ha elhivnank vhova, MAGUNKKAL, mint MEGHIVOTT VENDEGET...pld kirandulni....akk mindent jobban tudna es mindenkit kioktatna....ezt pedig nem lehet kibirni...en pedig buszke vagyok ahhoz, h nekem vmi "idegen" megmondja, h mit tegyek....

Apam mar reg elbaszarin-totta a kapcsolatat velem, akkor, mikor megprobalt a sajat kepere faragni....de nem baj....legalabb ott a pelda, h mit nem szabad csinalni SOHA az eletben....most mar ott tartok, h 95%-os ellentete vok az apamnak....es ez jo...mert lehet, h nem leszek mittomenmi vezerigazgato, de legalabb lesz egy normalis munkam, es tudni fogom, h az emberek jo szemmel neznek ram, nem pedig sivar tekintettel, ami mogott szornyu harag van....A haveromat pld hivtam edzeni, mert nem art neki (azota felszedett 4 kg), mivel sovany es hiznia kell...de az apja csak mondja, h :"te hulye, csak kihasznal o teged, te meg hagyod...nincs job dolgod, mint vele edzeni, az meg rohog, h talalt egy hulyet"...ettol akadok ki....h mar csak azert probalom egy kicsit kondiba hozni, h kihasznaljam....csak azt nem tudom, h miert jo, h ha hetvegen itthon vok(mert messze tanulok es csak pentek, szombat, vasarnap van idom), akk fel napokat szanok ra, h edzunk, mert latom rajta, h szegyenlos, es nem meri levenni a strandon a felsojet, mert milyen sovany meg stb....es ezaltal kihasznalom.....?Most akkor szaljunk mar egy kicsit magunkba!LEhet, h helytelen az, amit teszek...bar sztem nem....de az sem helyes, amit vele csinalnak.....ezt, 66-os, neked is be kell latni...

2010. ápr. 6. 21:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!