Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni, h valakit...

Mit lehet csinálni, h valakit kihasználnak a saját szülei?

Figyelt kérdés
A legjobb haveromat valósággal kihasználják a szülei!Már 20 éves lesz, de még nem dolgozik, csak az apja vállalkozásában...de nem fizetnek neki semmit...nem megterhelő a munka fizikailag, mert csak sofőr, de akkor is fárasztó....Ingyen dolgozik, még pizzázni se jön, mert nincs pénze, pedig nem szegények..Ha vesz egy colát, már leszidják, de uri fiú, h már ilyeneket vásárol...Ruhára is csak alig adnak neki, szal nem a legdivatosabb ruhákban jár(mert a szülei szerint x összegért már lehet venni egy szép valamit...persze nincsenek tisztában az árakkal)....ha a srác mondja, h nem elég a pénz, akk leb@sszák, h biztos elherdálta...Mikor mondtam neki, h álljon ki magáért és követeljen fizetést (mert hallottam már olyat, h vki a szüleinek dolgozik ingyen, de bármit kér (persze vmilyen keretek között), megkaphatja), akkor azt mondta, h minek követelőzzön, valahogy meg kell köszönni, h felnevelték, etetik, stb...én mondtam, h nem azért születtél, h kiszolgáld őket....legalább heti 2000 forintot kérj, h tudj szórakozni járni....amikor hívjuk vhova, akk az örege mindíg ad neki vmi feladatot (nem mindíg, de általában)....ha elhívjuk vhova(akár kocsival jön, akár gyalog), az apja azt fujja, h mi csak kihasználjuk azt a m@rhát....Annyira bele van oltva ez a program, h meg kell hálálni a szülőknek a mindenfélét(ez rendben is van, de én pld úgy hálálom meg, h nem teszem tönkre sem a saját, sem az ő életüket)....mondom, h ez nem jó így....A multkor beültünk egy bárba biliárdozni...kocsival voltunk, hárman...ő, egy haverunk, meg én...nem jött be, inkább hazament, mert ha meglátják ott a kocsit, akk azt fogják pletykálni, h iszik meg stb....mondom: kit érdekel, meg kit érdekelsz te, h pletykáljanak....nem vmi nagyfőnök vagy....erre mondja: "de ha apámék megtudják, h itt ál a kocsi, akk rögtön megvádolnak, h ittam....Amúgy ő jó srác...nem adott még okot a bizalmatlanságra...nem vedel, nem cigizik, szal rendes, de a szülei ennek ellenére sem bíznak benne és mindíg ellenőrizgetik...mondtam, h ha ok nélkül bizalmatlanok veled szemben a szüleid, akk már ott nem szülőkről van szó....erre ő:hát de akkor is....Mit lehet tenni?Ő a legjobb haverom!Szeretnék segíteni?Tanácsok?Ötletek?
2010. ápr. 6. 10:50
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Am már fél éve mondogatom, h csináljon vmit!De nem sok hatás....esetleg jó példát mutatok....mert nekem viszonylag jó a családom....ő látja, h kompromisszumokkal, bizalommal meg normális beszélgetésekkel(ahogy nálunk van) sokkal többet lehet elérni, mint ordítással és fenyegetőzéssel....de akkor sem tesz semmit....Már az apja nem is néz engem jó szemmel, mert tudja, h én képes vok öntudatot sugallni a fiába...és akkor elvesztené a szolgáját......amitóta velem bandázik,eléggé megváltozott...de ez még mindíg csak a töredéke annak, amivé lenni kéne.....
2010. ápr. 6. 11:09
 12/35 anonim ***** válasza:

1. Ha a haverodnak így jó, akkor ne akard befolyásolni. Ő tudja, hogy akar élni.


2. Ha nem jó így neki, akkor változtasson. Senki nem kényszeríti, hogy a szüleivel lakjon felnőtt fejjel. De a lakásért és kajáért gondolom, az ingyen munka elvárható.

Ha ez nem felel meg, el lehet költözni és lehet másik munkát keresni, ahol fizetnek. Más kérdés, hogy mennyibe kerül fenntartani egy lakást vagy albérletet, milyen nehéz manapság munkát találni, és hogy milyen fizuért mennyit kell gürizni. Ha ezt az utat választja (a felnőtt fiatalok előbb-utóbb ezt választják), akkor sem lesz könnyebb neki, sőt!

2010. ápr. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
Nyomasztó lehet egy ilyen szülői háttér,de tényleg le kéne ülni a barátodnak a szülőkkel beszélni.Meg kell velük értetni,hogy ő tiszteli és becsüli őket,köszönettel tartozik nekik,hiszen felnevelték,iskoláztatták,és mint ahogy leírtad nem bűnözőnek,hanem tényleg tisztességtudó fiút faragtak belőle.Ellenben a szülőknek is meg kell érteni,hogy a gyerek felnőtt,szeretne kicsit élni amíg fiatal.Ha sikeres beszélgetést tudna a barátod létesíteni,az is elképzelhető,hogy apuka fizetésért alkalmazná,és el se kéne mennie otthonról.A szülőkkel meg kell találni a hangot.Én már csak tudom,hiszen én is szülő vagyok,az én fiam is 20 éves,és saját magamból kiindulva azt mondom,hogy beszélni kell.Néma gyereknek az anyja sem érti a szavát.Beszélgetni,és nem veszekedni.Tehát vigyázni arra,hogy ne sértse meg a szüleit,de tudja érvényesíteni az akaratát.
2010. ápr. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
Látom azért léteznek igazi jó barátok!Erre csak azt tudom mondani tanítsátok meg NEM-et mondani és egy kis erélyeségre
2010. ápr. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
Ez nagyon nehéz helyzet... Nővérem barátja is hasonló cipőben jár, azzal a különbséggel, hogy a srác dolgozik (a bátyjával együtt), és a szüleik leszívják őket. Az meg a másik, hogy az anyja féltékeny a nővéremre. Látványosan azt akarja, hogy a fia ne legyen boldog, mert neki egy idióta férje van, nehogymá' a fiának normális élete legyen. Az anyja rendszeresen megpróbálja szétszakítani őket, és megkeseríteni az életüket. Ennek ellenére a fiú szereti és pénzeli. Ha a nővérem felhozza, hogy ezt a témát, a fiú üvölt. Már az összeköltözésen gondolkoznak, az anyja azt szeretné, ha a mellettük lévő házba költöznének, úgyhogy közös megegyezésre abba a megyébe költöznek, de semmiképp se melléjük. A srác egyébként 25 éves. Ha valakit így nevelnek, nem nagyon lehet kiverni, csak naagyon lassan, türelemmel. A fiú is tudja, hogy miről beszél nővérem, de szemet huny felette, tereli a témát, ha erőszakoskodik a nővérem, akkor felkapja a vizet... Nem sokat lehet tenni, ha nem gyógyul ki belőle magától. Az ilyen szülő nem szülő!
2010. ápr. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:

Nem azért,de ha néha sofőrködik,akkor mondjuk kapna havi 60000-at a szüleitől,de cserébe beszáll a rezsibe,a kajába(mondjuk 20 éves fiú,az simán havi 60-80000),akkor még Ő tartozik...


A barátod ezért nem akar lépni,mert jól tudja,hogy 20 évesen nem lenne heti 2000-re szórakozni,ha elköltözik,sőt,még jól se lakna...ráadásul gürizhetne napi 10-12 órákat...amit most összeszednek a szüleivel,az az övé lesz idővel,miért is lázadozna?Okos az a fiú,hagyd békén...

2010. ápr. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
Az apja egy smucig ember. Ha az én gyerekem lenne, bizony megfizetném a munkájáért.Az én vejem is családi vállalkozásban dolgozik, és mindig meg kapja a havi bérét érte. Micsoda elvont emberek vannak, még mindig úgy kezelik a fiukat, mintha kötelessége lenne ingyen dolgozni nekik.
2010. ápr. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:

11.54:látod ez a különbség közted meg a családi vállalkozó között.

Mi is "ingyen" dolgozunk itthon,mert ha elosztogatnánk a pénzt,akkor csődbe mentünk volna már rég.

A "hasznot" is közössen "verjük el",nem a haverokkal,barátnőkkel.Persze akinek nem tetszik,az élheti a saját életét a saját fizetéséből,harag nincs....ez így helyes.

2010. ápr. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

Kitartás! Férjem 37 éves, sajnos kísértetiesen hasonlít a barátodra, az a lelkiismeretesség...stb, és már 7 éve mondogatom ugyanezt, némi hatás van. Ma már tudja, hogy 20 évesen mit tett volna máshogy. Tudom, hogy sikerül neki kitörni ebből a helyzetből, mert egy gyerekkori barátnőm is ugyanígy volt, és sikerült neki!!!

Ezért írtam, hogy időbe tellik, és lehet, Te már távol leszel tőle, de ha lesz egyáltalán párja ebben az életben, ő nagyon értékelni fogja, hogy ezt a "munkát" valaki jószándékúan elkezdte!

A barátnőmhöz kb. ugyanígy álltam hozzá, mint Te. (Egyébként nagyon találékonyan fejezed ki magad neki az alapján, amit leírsz!) A barátnőnek teljes fizetését le kellett adni, továbbtanulni se engedték általános után, a pénzéből építettek hozzá a házukhoz, abból a legkisebb szobát kapta barátnőm, akinek közben férje, 2 gyereke is lett. Férje 2 munkahelyen gürizett, mert egy teljes fizetést le kellett adni a közös számlákra + ezt-azt venni az élelmiszerek kiegészítésére. Így a gyerekek mellett csak a gyes maradt volna. (Közben "apóspajtás"=barátnőm apja pár napos utazásokra járt, fürdőkbe...stb, meg elég alkoholista is, állítólag le is százalékoltatta már magát.)

A kisebb gyerek is már tizenéves volt, amire sikerült kiszabadulni nekik ebből a helyzetből, most részleteket fizetve egy régi, 10. emeleti olcsó panellakásra, jobban kijönnek, jobban élnek és SOHA nem mennének oda vissza!

Sajnos, ide vezethet, ha az (ált. fiú)gyereket túlzottan köti magához az anyuka.

Kitartást és mindenkinek a legjobbakat!!

11.03

2010. ápr. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a fiú faluban lakhat. Ne mondja már nekem senki, hogy a rezsi, és a kaja együtt a három főre 3x60.000, szóval 180.000! Álljon már meg egy kicsit a menet! Nem azt mondom, hogy a gyerek kapja meg a 60.000 Ft-ját havonta, hanem azt, hogy egy kicsit élhessen! 66%-os, te nem hiszem, hogy hasonló cipőben járnál, csak jártatod a szád!
2010. ápr. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!