Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni, h valakit...

Mit lehet csinálni, h valakit kihasználnak a saját szülei?

Figyelt kérdés
A legjobb haveromat valósággal kihasználják a szülei!Már 20 éves lesz, de még nem dolgozik, csak az apja vállalkozásában...de nem fizetnek neki semmit...nem megterhelő a munka fizikailag, mert csak sofőr, de akkor is fárasztó....Ingyen dolgozik, még pizzázni se jön, mert nincs pénze, pedig nem szegények..Ha vesz egy colát, már leszidják, de uri fiú, h már ilyeneket vásárol...Ruhára is csak alig adnak neki, szal nem a legdivatosabb ruhákban jár(mert a szülei szerint x összegért már lehet venni egy szép valamit...persze nincsenek tisztában az árakkal)....ha a srác mondja, h nem elég a pénz, akk leb@sszák, h biztos elherdálta...Mikor mondtam neki, h álljon ki magáért és követeljen fizetést (mert hallottam már olyat, h vki a szüleinek dolgozik ingyen, de bármit kér (persze vmilyen keretek között), megkaphatja), akkor azt mondta, h minek követelőzzön, valahogy meg kell köszönni, h felnevelték, etetik, stb...én mondtam, h nem azért születtél, h kiszolgáld őket....legalább heti 2000 forintot kérj, h tudj szórakozni járni....amikor hívjuk vhova, akk az örege mindíg ad neki vmi feladatot (nem mindíg, de általában)....ha elhívjuk vhova(akár kocsival jön, akár gyalog), az apja azt fujja, h mi csak kihasználjuk azt a m@rhát....Annyira bele van oltva ez a program, h meg kell hálálni a szülőknek a mindenfélét(ez rendben is van, de én pld úgy hálálom meg, h nem teszem tönkre sem a saját, sem az ő életüket)....mondom, h ez nem jó így....A multkor beültünk egy bárba biliárdozni...kocsival voltunk, hárman...ő, egy haverunk, meg én...nem jött be, inkább hazament, mert ha meglátják ott a kocsit, akk azt fogják pletykálni, h iszik meg stb....mondom: kit érdekel, meg kit érdekelsz te, h pletykáljanak....nem vmi nagyfőnök vagy....erre mondja: "de ha apámék megtudják, h itt ál a kocsi, akk rögtön megvádolnak, h ittam....Amúgy ő jó srác...nem adott még okot a bizalmatlanságra...nem vedel, nem cigizik, szal rendes, de a szülei ennek ellenére sem bíznak benne és mindíg ellenőrizgetik...mondtam, h ha ok nélkül bizalmatlanok veled szemben a szüleid, akk már ott nem szülőkről van szó....erre ő:hát de akkor is....Mit lehet tenni?Ő a legjobb haverom!Szeretnék segíteni?Tanácsok?Ötletek?
2010. ápr. 6. 10:50
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:

Bocsi...Elírtam a kérdést...így helyes:


Mit lehet csinálni, ha valakit kihasználnak a saját szülei?

2010. ápr. 6. 10:52
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Sztem nem tudsz csinálni semmit! Amíg a haverod így gondolkodik és mindenben meg akar felelni a szüleinek, addig hiába téped a szád, sajnos. Még csak 20 éves, pár év aztán megunja ő is ne félj!!!
2010. ápr. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

Keres munkát, elmegy dolgozni fizetésért, otthonról elköltözik.

Hol itt a probléma???

Felnőtt ember, könyörgöm!!! Csak azt lehet kihasználni, aki hagyja magát... Nincs lába? Nem tud kisétálni az ajtón?

Megköszönni, hogy felnevelték? Mégis hány forint lesz a köszönete? Mikor jár le a törlesztőrészlete? Kérdezd meg tőle... Támogassa a szüleit a FIZETÉSÉBŐL, ha rá vannak szorulva, de ő nem tartozik nekik semmivel, csak szóbeli és viselkedésbeli köszönettel, hálával, tisztelettel. Ezt mondd el neki.

2010. ápr. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
Tanàcs?Pakoljon,s keressen egy munkahelyet,alljon a sajat labara.20 éves cselekvöképes önallo emberröl van szo.Gondolom a szülei nem bilincselik meg a lezét,hogy nem mehet.
2010. ápr. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Amit leírtál,abból azt veszem ki,hogy a barátodat egyáltalán nem zavarja ez a helyzet,így pedig nagyon nehéz neki segíteni.Ebből a családi kötelékből akkor tud szabadulni,ha önállósul.Keres munkát magának,ahol megkapja a fizetését,elköltözik otthonról pl albérletbe,tehát a saját kis életét kezdi élni a szülei segítsége nélkül.Persze ehhez az kell,hogy erre ő is rászánja magát.
2010. ápr. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
Nyilván a szülőknek nincs igazuk, hogy így bánnak a sráccal, de az is tény, hogy amíg velük él, az ő pénzükön vett kaját eszi, addig nem lesz sok szava. Itt "egyszerű" a megoldás: munkát kell keresni és külön kell költözni, addig nem fog semmi változni. Azért egy 20 éves fiatalembernek már illik a külön költözésen gondolkodni...
2010. ápr. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
Amit leírtál,abból azt veszem ki,hogy a barátodat egyáltalán nem zavarja ez a helyzet,így pedig nagyon nehéz neki segíteni.Ebből a családi kötelékből akkor tud szabadulni,ha önállósul.Keres munkát magának,ahol megkapja a fizetését,elköltözik otthonról pl albérletbe,tehát a saját kis életét kezdi élni a szülei segítsége nélkül.Persze ehhez az kell,hogy erre ő is rászánja magát.
2010. ápr. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

10:56! Kösz!Ez jó!Ezt fogom mondani!

Am már gondolt rá, h elköltözik és dolgozik meg stb, csak az apjának fáj a lába (de nem hiszem, h ne bírna kifizetni egy sofőrt) és a haverom túl lelkiismeretes, ezért nem hagyfa magára a szüleit....vagyis bele van oltva a lelkiismeret...mondjuk a bátyja 2 házzal odébb lakik a saját családjával...ő is ugyanolyan hálával tartozik meg stb...már ezt is mondtam, de semmi.....majd segítek neki lakást meg munkát keresni....

Am ha ez sem jön be?

2010. ápr. 6. 11:01
 9/35 anonim ***** válasza:

Sajnos, az előttem lévő élő példákból: nem tudja az ilyen ember azt tenni, amit az "okosok" előttem írtak, mert a szülei őt nem úgy nevelték ám, mint azokat, akik így gondolkodnak, és könnyedén kilépnek!

Sajnos idő kell neki, és nagyon értékelem a kérdezőt, hogy segíteni próbál neki!! Azt tudom javasolni, hogy sokat-sokat mondani neki, és talán egyszer majd hat rá. Mert a szülei is csak így hatottak rá, csak sajnos a gyerekkori hatások mélyebbek, de egyszer megváltoznak!

2010. ápr. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Igen....néha én is úgy érzem, h szerinte ez helyes...sőt....azt állítja, h boldog!Persze látszik, h nem az, de mind1....mikor leállt párszor vitázni az apjával, nem ért el semmi változást, ezért azt mondta, h már nem is veszekszik vele, mert úgysem ér semmit...mondtam, h előbb-utóbb úgy is rájön az örege, h nem csinál semmit, csak parancsolgat, de ő azt mondta, h minek kiabálni, mikor úgysem ér semmit...A végén azt mondta, h nincs ezen mit izgulni...mindenkivel így bánik az apja...kiabál, leszidja stb.....Én meg mondtam nkei, h hol van megírva, h ezt tűrni is kell?!
2010. ápr. 6. 11:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!