Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szívtelen vagyok, vagy miért...

Szívtelen vagyok, vagy miért nem gyászoltam rendesen?

Figyelt kérdés

Mikor az édesanyám meghalt, akkor nagyon ki voltam készülve. Hónapokig csak sírtam, sírtam, és évekig nem tudtam megállni, hogy ne könnyezzem meg ha szóba került. Több mint 3 évig volt beteg, és 12 éves voltam mikor meghalt, mindez itthon történt.

Mikor az édesapám elment, akkor pedig 19 múltam. Amikor ő halt meg, akkor is sokat sírtam, de az a gyász sokkal intenzívebb volt. A halála után mikor eltelt kb fél év, mintha elvágták volna, már nem sírtam, a szép dolgokra kezdtem el gondolni és mintha tovább léptem volna.


Ettől sokszor bűntudatom van, mert őt is nagyon szerettem, de mégsem sírtam annyit miatta.

Vajon miért?


21/L


2010. ápr. 5. 22:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez normális.Ebben a korban könnyebben dolgoztad fel mint anno.
2010. ápr. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Édesanyád halálakor még gyerek voltál,most már idősebb.És a gyászt,a hozzátartozó hiányát nem csak akkor érzed,ha sírsz.Ha gondolsz rájuk,szeretettel őrzöd az emlékeidet,többet ér,mintha állandóan sírnál.Nem szabad a gyászba beletemetkezni,tovább kell lépni az élőknek.Ne legyen emiatt lelkiismeret furdalásod.
2010. ápr. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez azért van, mert 19 évesen könnyebb elfogadni és megérteni, hogy mindenkinek eljön az ideje. Ez az élet rendje. Ettől nem kell, hogy bűntudatod legyen. A nagyapám például imádta a nagymamámat, aki 6 év betegség után hagyott itt minket. Viszont egyetlen egyszer láttam csak őt sírni. A temetésen. De utána amikor beszéltünk róla, akkor már nem sírt, csak a hangján éreztük, hogy fáj neki. (Ez már 6 éve történt) Ma már teljesen normálisan beszélünk nagymamámról. Pedig nagyon hiányzik még mindig. Hozzászoktunk és elfogadtuk, hogy ő már nincs többé. Attól még a gyász ugyanolyan mély volt és ugyanúgy szerettük.
2010. ápr. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

12 évesen sokkal érzékenyebb voltál, míg 19 évesen jobban átérezted a dolgokat, emiatt hamarabb "feldolgoztad".


Az nemlehet, hogy mivel lány vagy, emiatt "jobban" szeretted anyukádat?? (nem szándékosan jobban, hanem mint példakép vagy ilyesmi...)


17/F

2010. ápr. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
19 éves korra mindkét szülőt elveszteni, ajaj... :(
2010. ápr. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyrész az életkor különbség, másrészt mivel elözöleg éltél már át ilyet ezért dolgoztad fel könyebben. Megkeményitett az élet.

Hasonlithat ahhoz ami az első szakítás és a többi közti különbség, az elsővel még nem igazán tudsz mit kezdeni, a többit jóval könyebben tudod feldolgozni, mert van már benne rutinod. Most ez igy csúnyán hangzik, de erröl van szó.

Már az is elárulja hogy nem vagy szívtelen hogy a kérdés foglalkoztat.

2010. ápr. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a "rendes" gyász, hogy 3 évig nem találunk magunkra a haláleset után. 12 évesen nagyon rossz lehetett elveszíteni anyukádat, nagyon sajnálom!

Szerintem az a normális, ha pár hónap után magára talál az ember, és nem fáj a másik hiánya. Szívesen emlékezik, tisztelettel és szeretettel. Továbbá kibontakoztatja az életében mindazt a jót, amit a halott szülőnek köszönhet.

Nekem 19 éves koromban halt meg anyukám, akit nagyon szerettem, és rengeteget köszönhetek neki. Én is kb. úgy gyászoltam,mint te apukádat. Nem volt lelkiismeretfurdalásom azért, mert nem borultam ki. Ő is örült volna annak, ha tudja, hogy nem okozott a lányának nagy lelki megrázkódtatást azzal, ami úgyis elkerülhetetlen.

Apukámat kb. két-három hónapig gyászoltam 31 éves koromban.

Azt figyeltem meg, hogy ha jó a kapcsolat a halottal még életében, és nem terheli a kapcsolatot harag vagy neheztelés, könnyebben magához tér az ember a gyász után. Nincs ugyanis lelkiismeretfurdalás, hogy mi az, amit elmulasztottam, mi az, amit helyre kellett volna hoznom még a a halott életében. A díszes sír és a szorgos sírgondozás mögött sok esetben ilyesmi áll, úgy figyeltem meg.

Az, hogy 12 évesen hogy gyászoltál, érthető. Felnőttként ahogy gyászoltál, az is teljesen normális.

2010. ápr. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!