Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elengedjem a 16 éves lányomat?

Elengedjem a 16 éves lányomat?

Figyelt kérdés

Budapesttől 100 km-re lakunk, Debrecentől kb. 300 km-re.

Vannak barátai mindkét városban, akiket msn-en ismert meg, és szeretne hozzájuk elmenni pár napra.

Debrecenben egyszer volt már, sőt, onnan egyik barátja már volt itt 3 napot. Őszintén szólva nekem nem volt szimpatikus, de különösebben semmi gond nem volt vele.

Tavaly nyáron volt Debrecenben, akkor ott találkozott minden ottani barátjával, 5 napig volt ott.

Budapestre nem engedtük fel őt.

Mindkét esetben egyedül menne. Budapest 1 átszállás, Debrecen 3 átszállás, vonattal.


2010. ápr. 5. 18:48
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Tuti nem engedném, a barát jöhet, de ő nem mehet el. Annyi aberrált ember mászkál, és nem mindegyiken látszik. Nem tudhatod hogy a másik oldalon ki van, nem ismered ahogy a lányod sem. Cheten, msn-en nem lehet megismerni hogy tényleg milyen valaki. Inkább haragudjon rád most mert nem engeded el, mintsem eltemesd:( Sose lehet tudni. Majd ha anya lesz Ő is megérti. Ha duzzog is pár napig tart. Mit mondtál neki meddig adsz választ? Vagy azt mondtad, várj megkérdezem a Gyak.-KÉrdésekben? Bízz a megérzésedben, ha nem is volt szimpi az ember tuti ne engedd el.
2010. ápr. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Sanjos mindegy mit teszel, mindenképpen rosszul jösz ki a dologból, ha nem engeded el te leszel a szemét, ha elengeded ugysem fog neked eldicsekedni vele ha olyan történt amitöl esetleg félsz. Ha jó a kapcsolatod a lányoddal akkor engedd el és legyél a legobb barátja és bizalmasa, és TALÁN DE CSAK TALÁN tiszteletben tart és nem csinál hülyeséget. Előlegezd meg neki a bizalmat és hozd tudtára hogy ezt csak egyszer lehet eljátszani az életben.
2010. ápr. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
58%

Én 14 -18 éves koromig tettem meg ezt a távot, volt hogy heti többször :!!! Könyörgöm meddig akarod burokban tartani. Szét fogják kúrni,? Rátolat a vonat? B...tok meg persze ez így működik, hogyne. CSak azt nem tudom , hogy a kedves hurrogó válaszolok miért mennek reggel munkába, mert közlöm, hogy egyszer engem munkába menet ütött el az autó !!!!!!!!Kórházba is kerültem !!!

16 évesen a mai világban nagyon önállónak kell lenni. Mellesleg meg te ismered a lányod, mekkora felelősség van benne,mennyire megbízható. Ez alapján mérlegelj és dönts, ne az itteni válaszok alapján.

2010. ápr. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
49%

Barátok jöjjenek hozzátok, esetleg utána mehet is bár szezrintem bírja már ki 18ig, hogy városból városba jár. Nem mondom, hogy nincs ilyen aki így utazgat de azért óvatosnak kell lenni, sose lehet tudni kiből lesz áldozat és 18 év alatt gykoribb az ember rablás.


Egyébként tényleg gyorsan öregszik a lányod, pár perce kommentáltam és akkor még 15 volt :o. Ha egy tini vagy aki reméli vki kitalálja hogy engedjen el anyád akkor szólok nem fogsz segítséget kapni mert akinek egy kicsi esze van nem engedi el a gyereket (hacsak vmiért nem muszály).

2010. ápr. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim válasza:
49%
Működik még a szervkereskedelem.Remélem beveszik a csapatba, de az akkor csak a te sarad lesz.ha 18 éves lenne a lányom akkor sem engedném el, kivéve ha nincs egy barátja akivel biztonságosan elengedhetem.
2010. ápr. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
49%

83%-nak mondom: Örülök, hogy ilyen felnőtt voltál de te se gondolhatod komolyan hogy mindenki ennyire felnőt esetleg magabiztos és megbízható. Egyébként valszeg egy 15 tini lány írta ki akit nem engednek el egyedül ilyen messzire (vmiért, vajon melyik lehet, nem elég felnőt, nem elég magabiztos, nem elég megbizható?). Egyébként nála idősebbre tolatot rá a vonat, álltalános szabály hogy a fiatalokkal több baj történhet mert nem elég érettek, nem látják át a veszélyeket, csak azért mert te elég érett voltál nem biztos, hogy minden 14 éves elég érett.


Sok felnőtet látok akit fiatalon "elengedtek", hogy egyedül álló legyen és negyedennyire nem jutott mint én pedig engem nem engedtek el sehova egyedül (max a városban rövididőre).

2010. ápr. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem azzal szállok vitába, hogy el kell-e engedni, hanem az idióta érvekkel!

-Rátolat a vonat? Nevetséges... a saját városkájában is elütheti egy autó. És akkor nem engedjük egyedül iskolába a 16 éves gyereket?

-Hazajön terhesen? Ugyanmár! Ha akarja, otthon is megcsinálja...

-Útközben fogják, megerőszakolják és kirabolják? Ez megtörténhet egy 24 vagy akár egy 36 éves nővel is, nem?


Nem az utazástól kell félteni, szerintem nem a távval van a gond. Inkább az ott léttel...

2010. ápr. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem a kora zavar, nem is az utazás. Engem 6 évesen feltettek a buszra, 70 km -re tőlünk a célpontnál leszálltam,ahol várt a nagybátyám. Akkor még volt a buszon kalauz,neki szóltak a szüleim,figyeljen rám,hol kell leszállnom. Később is sokszor utaztam így, de mindig feltettek, és mindig családtag várt. Bár átszállnom nem kellett. Ami engem aggasztana, hogy NET-en,msn-n, chat-en stb. történő ismerkedés után akar a kislány utazni. Én biztos nem engedném. Debrecenben élek,itt aztán van minden,éjszakai élet,drog, ivászat nagyüzemben. A saját lányomat sem engedtem itt el egyedül szórakozni ennyi idős korában,csak iskolai bulikba, és mindig értementünk. Itt még a nyílt utcán is húztak már be lassító autókba kislányokat,akik soha nem lettek meg... Majd a csetes barátok megvédik? Kétlem. De természetesen ez a szülő felelőssége. Döntsön a szülő. Eleve nem engedném általam nem ismert személyekkel még bulizni sem. A "vendégváró szülők" mit szólnak az ötlethez? Őket ismered, kedves anyuka? Mert én szülőként sem fogadnék be egy csetről ismert sosem látott gyereket. Ki tudja,kiben mi rejlik, esetleg reggelre el is tűnhetnek az értékeim. (Ezt nem pont a te lányodra mondom, hanem általánosságban az "arc nélküli ismerősökről"
2010. ápr. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
persze hogy elengedem !!!:D
2011. okt. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!