Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szül a sok 20 éves...

Miért szül a sok 20 éves gyereket?

Figyelt kérdés
A környezetemben levő 20-21 éves lányok között rengeteget ismerek, akik most szülnek. De a legtöbb egy érettségit ha letett, talán dolgozni sem dolgoztak még, van egy 1-2 éves párkapcsolatuk egy hasonló korú pasival, és a legnagyobb része otthon lakik szülővel. Ti is észrevettétek mennyi ilyen van? Vagy csak az én környezetemben? Mire jó ez? És általában normális, rendezett családokban látom ezt, nem csak egy x rétegben.
2016. ápr. 5. 11:57
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
4%
Nem is olyan rég, 20-30 évvel ezelőtt, tök természetes volt, hogy 20-25 évesen szülnek a nők, pedig akkor sem volt jobb a helyzet. Emlékszem, hogy aki elmúlt 25 éves, már igen sűrűn kapta az ívet a rokonságtól, ismerősöktől, hogy mikor lesz már család. Kifordult a világ ennyi idő alatt.
2016. ápr. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
36%

"itt a pasim aki kb még 20-21 évesen mondhatni még gyerek, aztán meg majd ha letelt a 3 év gyes majd lesz valami, max megy szalag mellé gyárba dolgozni iskola meg tapasztalat hiányában."

Ne haragudj, de akinek 20-21 évesen, oké nagy tapasztalata még nincs a munkában, de, hogy még iskolája sem, akkor mi fog változni 30 év felett? Mert aki addig nem tanult, utána sem fog. Akkor meg nem mindegy, hogy korábban szült e?

2016. ápr. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
44%
Max. a falusiak és a munkakerülők vàllalnak gyereket ebben a korban.Az is vicces,hogy sokan jönnek a biológiàval,a férfiaknak 25 éves koruk után nagy mértékben lecsökken a megtermékenyìtő képességük(nőknél 30 év felett),érdekes módon őket nem sietteti senki sem,pedig kéne...
2016. ápr. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
75%

Én egy ilyet ismerek, ott nem tervezte.

Az én ismeretségi körömben inkább a másik véglet a jellemző: szinte azon versengenek, ki milyen sokáig "tolja ki" a gyerekvállalást. Engem is szapulnak, amiért nem akarok 35 fölött szülni, mert "hát bőven ráérsz még 40 felett is":"(( Aztán meg csodálkoznak a komplikációkon, a szövődményeken, arról még nem is szólva, hogy 50 évesen, egy kiskamasz mellett a közös programok felvetésekor kijelentik, hogy "keress más társaságot, én ehhez már túl öreg vagyok":(( Ez sem jó:((

Életkorilag szerintem az ideális 25-30 között lenne, plusz-mínusz egy-két év, de hát sem a stabil párkapcsolat sem a többi "feltétel" nem jön rendelésre. A fiatalok közt meg sok az átgondolatlan gyerekvállalás, de azt hiszem, ez régen sem volt másként.

2016. ápr. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
80%

Mert buták, naivak, és nem fogják fel, hogy egy gyerek eltartásához pénz, munkatapasztalt, élettapasztalat, stabil kapcsolat, megfelelő lakhatás kellene.


Sokan beleugranak ész nélkül a gyerekvállalásba nem látva a rózsaszín ködtől. A legtöbben még annyira gyerekek, hogy egyszerűen nem értik,nem fogják fel ésszel, hogy felelőtlenség a gyerekkel szemben és magukkal szemben, amit tesznek, és másoknak a terhére válnak ezzel (saját szüleik, állam, akinek a pénzén élősködnek).

2016. ápr. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
27%
Ugy lett saját házunk hogy jol keresünk nem nagyzoltunk és futotta egy 3 millios házra.Ne magadbol indulj ki..Luxusprostizás nélkül is lehet jól élni havi 200 ezerből bőven.Taps ha te ekkora barom vagy: D
2016. ápr. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
51%

3 milliós ház az maximum egy lyuk a cigányputri közepén.

2-3 éve még lehetett kisvárosban mini garzont kapni ennyiért mondjuk, de oda sem kellene gyereket szülni...

2016. ápr. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
34%
Havi 200 3 főre?? Az durván a létminimum alatt van :(
2016. ápr. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
38%

aki kötni akar, az fog kötni

40 éve egy jó keresetű család élt hasonló körülményekkel.

És régen nem volt net, szerinted 40éve hány éves szülőnek volt annyi tudása, mint ami most neten elérhető?

2016. ápr. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
72%

Előző azért ez nem biztos, nálunk pl egy Szolnok melletti faluban már szép házat lehet venni 70-80 nm-eset, és nem a cigánytelepen, hanem a falu egy átlagos részén 3-4 millió forintért. Nem is egy ilyen eladó van a faluban. Sajnos ennyire nincs vidéken értéke a házaknak. A tesómék 5 szobás, teljesen felújított, új tetős, beépített konyhás, vízteres fűtéses házát nem becsülték 5 milliónál többre...


Másrészt mi 260 ezerből élünk hárman, és minden évben külföldre megyünk nyaralni, van normális kaja, ruha stb...Persze nem tudunk minden hónapban mindenre költeni, de hol erre hol arra jut.. Szóval kicsit el vagy tájolva :D

2016. ápr. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!