Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szül a sok 20 éves...

Miért szül a sok 20 éves gyereket?

Figyelt kérdés
A környezetemben levő 20-21 éves lányok között rengeteget ismerek, akik most szülnek. De a legtöbb egy érettségit ha letett, talán dolgozni sem dolgoztak még, van egy 1-2 éves párkapcsolatuk egy hasonló korú pasival, és a legnagyobb része otthon lakik szülővel. Ti is észrevettétek mennyi ilyen van? Vagy csak az én környezetemben? Mire jó ez? És általában normális, rendezett családokban látom ezt, nem csak egy x rétegben.
2016. ápr. 5. 11:57
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
93%
Az én környezetemben Bp.-en, mindenki 30 fölött szül, nem ritkán 35 fölött, főleg érettségizett, vagy egyetemet végzett ismerőseim, barátaim vannak.
2016. ápr. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
98%

Én is sokat ismerek. Azt mondták, azért, mert ha már nem mentek felsőoktatásra, akkor minek húzzák a családalapítást, minél előbb el akarják kezdeni, amíg a férjük dolgozik, s majd ha a gyerek beadható bölcsődébe, óvodába, ők is keresnek munkát.


Ez szerintem részben teljesen érthető. Ha belegondolok, vannak hátrányai, hogy nekünk, egyetemistaként 30 éves korunk előtt nem nagyon lesz gyerekünk. De egyik sem teljesen makulátlan megoldás a számomra.

2016. ápr. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim válasza:
50%
22évesen meg egyedülálló anyukaként itt síránkoznak hogy a férfiak milyen bunkók..
2016. ápr. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
41%
Azért mert ma nagyon megy a fiatalok körben ez a "majd kihúzom" történet, de mint tudjuk ez nem túl hatásos. Aztán ha úgy maradnak és éppen aktuális fiúkájukkal úgy gondolják hogy örökké együtt lesznek akkor kaparásra sem hajlandóak elcsámpázni.
2016. ápr. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
27%
Általában a normális rendezett családok egyik ismérve, hogy nem ilyednek meg a gyerekvállalástól...
2016. ápr. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
73%
5-ös: vagy a tudatlan, céltalan, tervek és ambíciók nélküli fiataloké...
2016. ápr. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
87%

Én is azt látom, hogy sok ilyen korban a nem tervezett baba.

De kár ezért a lányokat okolni egyedül, ketten kellenek a gyerekhez. Nehogy már annyira természetes legyen, hogy egy pasi felcsinálja a nőjét (mert ugye majd időben kihúzza, a gumi meg szorít), aztán ha kedve tartja, akkor lelécel.


És azt is látom, hogy nem csak huszonéves srácok, de 30 felett is még sok itt tart.


Van olyan is, akik akartak gyereket, tervezték és örülnek neki. Részemről nekik is pont annyi joguk van hozzá, mint másnak 30 évesen.

2016. ápr. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 zgyzgy ***** válasza:
60%
Egy ilyet sem ismerek, kivéve a dédanyámat, aki 19 évesen szült.
2016. ápr. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
81%

Nekem is van egy-két ilyen ismerősöm szegről-végről, mert alapjáraton azért művelt, iskolázott, diplomás társaságban mozgok, ott meg nem divat 20évesen szülni.


Itt általában a következők szoktak előfordulni:

- azt a mintát követi, amit a szülei mutattak felé (azt hiszi, az a jó, azért, mert azt szokta meg)

- a védekezési kultúrája nulla

- nem gondol bele a családalapításba, és azt hiszi, jaj, de jó lesz babázgatni meg addig sem kell dolgoznia (mondjuk ezeknek a többsége kb. ilyen volt, hogy: azt hiszi, színésznő lesz, de még semmit nem ért el; műkörmös, olyan, akinek a legjobb állása a Tesco pénztáros volt)

2016. ápr. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
43%

Miert miert, mert biologiailag akkor van a legidealisabb korban hozza. Karriert epiteni raer kesobb is. Ha megteheti,e s a ferje keres eleget ahhoz hogy amig a no kiesik a munkabol addig eltartsa a csaladot, akkor hajra.

32 eves vagyok, felesegem 28, ket gyerekunk van, es nagyon jol megvagyunk.


Persze azt nem lehet elegge elitelni ha valaki a szulok nyakara szul gyereket. O maga is gyerek meg, hiszen otthon el, a szerencsetlen szuloje meg, ahelyett hogy segitseget kapna a mar felnott gyereketol, meg tarthatja el az unokakat is.

2016. ápr. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!