Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Örökbefogadhatok egy 14 éves...

Örökbefogadhatok egy 14 éves gyereket 26 évesen?

Figyelt kérdés
Barátnőmnek van egy hozott gyereke, de ahhoz hogy csok-ot vagy akár csak sima adókedvezményt igénybe vehessek ahhoz örökbe kell fogadni. De hogyan?
2016. márc. 15. 17:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%

Nem. Az örökbefogadottnak minimum 16 évvel fiatalabbnak kell lennie.


[link]

2016. márc. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőd igényelheti a csokot és az adókedvezményt is egyedülálló szülőként, neked fölösleges örökbe fogadnod a gyereket.
2016. márc. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Adókedvezményt az éves bevallásban élettársként is igényelhetsz.
2016. márc. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Vicces, hogy az első el sem olvassa azt amit belinkel. Ezzel kezdődik az a bekezdés, h KIVÉTEL rokoni-házastársi örökbefogadás. Házastársi örökbefogadáshoz nem kell 16 év különbségnek lennie a gyerek és a szülő közt. Viszont házasnak kell lenniük és a gyerek apjának le kell mondania a szülői jogairól.
2016. márc. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%

A kérdező nem házas.


#1. voltam.

2016. márc. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

Amúgy olvassa el a kérdező, ha már nem keresett rá.

Valóban nem olvastam végig, éppen ezért linkeltem be.

2016. márc. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%
mért gondolod hogy a másik zülő lemond a gyerekről hogy te adókedvezményhez juss
2016. márc. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%
Az adókedvezmény nem szülőnként, hanem családonként jár. Ha a barátnő dolgozik, igénybe tudja venni, egy gyerekre kb. 10 ezer Ft pluszt jelent havonta, minimálbérrel ki lehet használni. CSOK-ot is igényelhet egyedülálló szülőként az anya, tök fölösleges ezért örökbefogadni a gyereket. Ha mégis ezt akarjátok, tényleg kell hozzá a vér szerinti szülő beleegyezése, sőt a 14 éves gyereket is megkérdezik róla, ugyanis ő már jogilag fiatalkorú, korlátozottan cselekvőképes. Ez azzal is jár, hogy jog szerint teljeskörűen felelős leszel érte, minden szülői kötelezettség (pl. eltartás) téged is terhel.
2016. márc. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Tudom hogy minden felelősség utánna engem terhel. Barátnő nem dolgozik és adóssága is van. Otthonvan a gyerekekkel, én tartom el. Házasodni nem szeretnénk, élettársi papír ha csinálnánk is mindezekhez kevés. A gyerekekre jelenleg senki nem vesz igénybe kedvezményt, tehát előző apuka sem.
2016. márc. 15. 21:40
 10/12 anonim ***** válasza:
91%
Pedig azt hiszem csokhoz házasnak kell lenni.
2016. márc. 16. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!