Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek miért nem akarja...

Szerintetek miért nem akarja anyukám ennyire hogy gyereket vállaljunk a párommal?

Figyelt kérdés
21-éves lány vagyok.A párommal jól meg vagyunk mindkettőnknek jó állása van szeretjük egymást.És szeretnénk gyereket.Anyukám meg mindig azt mondogassa hogy jól gondoljam meg mert egy gyerek nagy felelősség.Ráérek még.Fiatal vagyok.De nem értem miért ellenzi ennyire hisz nem vagyok már gyerek.Felnőttek vagyunk végülis a mi dolgunk lenne a párommal.Anyám fiatalon lett édesanya 15-éves volt mikor engem szült.Lehet ezért is félt ennyire.Vaggy egyszerűen irigy már azon is gondolkoztam.
2016. febr. 19. 11:07
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
90%

"Fiatal vagyok."


Konkrétan tőmondatban megfogalmazta, hogy miért nem akarja. Ennél érthetőbb, alig ha lehetne.

2016. febr. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
97%
Gondolom, ő is párszor megbánta, hogy fiatalon szült, és nem akarja ezt így kimondani, hogy ettől félt téged is.
2016. febr. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
88%
Azért mondja,mert a a mondogatja szót mondogassának írod.
2016. febr. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
27%
Az egy dolog, hogy ő mit akar vagy mit nem akar. Ti mit akartok, az itt a kérdés. Hogy ha meglesz az a pici, képesek vagytok annyira kitartani egymás mellett, hogy nem mentek szét s őt a lehető legjobban, legboldogabban együtt, egymást segítve felnevelni. TAnulni mindig lehet. Még gyerek mellett is. És tudod, én 31 évesen szültem a kislányomat és én viszont azt bántam meg, hogy nem hamarabb. Mert ha hamarabb megszülöm, sanszosabb, hogy látom felnőni, hogy erőm teljében tudok vele lenni, jó lenne, hogy így 40 felé, mikorra már fáradok, több energiám lenne, de ha hamarabb megszülöm, ő már felnőtt és én még mindig fiatal vagyok. Soktényezős dolog, amelyben csakis te és a párod döntése a mérvadó, senki másé. Ha viszont ennyire számít, hogy ki mit mond, mit akar, mit nem akar, mit gondol, akkor még tényleg éretlen vagy és gyerek, ha ez számít valamit. CSak az a fontos, hogy te és a párod mit gondol, mit szeretne. Ehhez már senkitől sem kell engedélyt kérned. Persze csak akkor vállaljátok be, ha ti ketten tudtok számára lakhatást, jövedelmet teremteni és nem minden gyereknevelési dolog az anyukádra hárul, mert akkor jogos, hogy nem akarja. A gyerek a tiédtek, lehet segítséget kérni, de magatoknak szülöd és nem azért, hogy más nevelje fel. Ha ez megy, akkor senkinek nincs beleszólása.
2016. febr. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
91%

Ugyan mire lenne irigy az édesanyád? Annak, hogy félt a gyerekvállalástól, több helytálló oka is lehet:


- a gyerek tényleg nagy felelősség, és nincs visszatáncolás, ha már ott van. A kutyát, ha meguntad, elajándékozhatod, a gyereket nem.

- 21 évesen tényleg ráérsz, nem hiszem, hogy minden egzisztenciális körülmény adott. Van saját lakásotok? Vagy legalább keresel annyit, hogy a párod nélkül is fent tudsz tartani egy albérletet? Van tartalékod, van olyan szakmád/végzettséged, hogy egy-két hónapon belül el tudsz helyezkedni, ha a jelenlegi állásod megszűnik?

- 36 évesen lehet, hogy nem vágyik még unokázni. Ha úgy szülsz gyereket, hogy nem őrá akarsz támaszkodni, akkor persze oké, de ne várd, hogy ő aktív dolgozóként a szabadidejét gyerekfelügyelettel tölti. Kimaradt a fiatalságából egy csomó dolog, most bepótolhatja, ezt figyelembe kell venned, hogy nem a nagyiszerep lesz neki a prioritás.


Egyébként a te életed, te döntesz, nem ő. Arról viszont ő dönt, hogy akar-e belefolyni a gyerek körüli teendőkbe, ingyendadát játszani, netán pénzzel támogatni, ha megszorulsz, neadj'isten odafogadni a házába gyerekestül, ha úgy alakul.

2016. febr. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
91%

15 évesen szülni nem leányálom. Gondolom nem volt könnyű élete, ha baba mellett tanult, ha meg nem tanult, akkor utána volt nehéz. Nem tudom apukád vele maradt-e, vagy egyedül nevelt fel, esetleg a nagyszüleid segítettek-e neki. Szimplán csak tapasztalatból mondja ezeket, mert ő így élte meg az anyaságot. Nem hinném, hogy irigy lenne.

Gondolj bele, 36 évesen nagymama lehet belőle, miközben sokam ilyenkor vállalják az első babájukat.

2016. febr. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
92%

Mi az, hogy "ENNYIRE ELLENZI" anyukád???

Nem ellenzi, csak egyszerűen fölhívja a figyelmedet arra, hogy az életetek onnantól meg fog változni. Nyilván úgy gondolja, hogy inkább 3-4 évvel később legyen gyereketek, de nehogy a megszületése után jöjjetek rá, hogy túl korán vállaltátok. Mert azt már nem lehet visszacsinálni.

2016. febr. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
89%
21 évesen még pályakezdők vagytok,most jó állásod van,de honnan tudod,hogy 5 év múlva is az lesz.Rakjatok félre,ráér még az...
2016. febr. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
77%
26 év alatt ne akarj gyereket csinálni. 21 évesen még nagyon éretlen vagy. főleg ha azt gondolod hogy a mostani párod még 5 év múlva is meglesz. de ha szeretnéd vágj bele, csak ne csodálkozz ha 30 évesen majd ott leszel egyedülálló anyaként egy vagy két gyerekkel és a kutyának nem fogsz kelleni. általában ez szokott lenni a vége az ilyen korai gyerekvállalásoknak.
2016. febr. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
90%

Mivel ő fiatalon lett anya, ezért biztosan tudja, hogy mi volt így nehezebb, miből marad ki esetleg.

Szerintem elég fiatal vagy még. Ráértek még 1-2 évet várni.

Főleg, ha most kezdtetek el dolgozni. Nem árt, ha most még csak a munkára koncentráltok.

Együtt éltek? Mióta? Az sem árt, ha jól összecsiszolódtok, mielőtt belevágtok a baba projektbe.

2016. febr. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!