Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor hol vállaljunk...

Most akkor hol vállaljunk gyereket, hol éljünk?

Figyelt kérdés
a helyzet a következő: pár éve külföldön élünk férjemmel.. kevés magyar van, azok is csak utálják egymást.. így magunk vagyunk.. se cslád, se rokonok se barátok.. nekem van melóm de csak 4 órás, nem túl nagy fizu.. férjemnek már jobb a fizetése, viszont sok az albérlet a rezsi, az itteni élet, a hazajárás, stb.. gyereket akarunk.. de utálunk itt lenni. honvágyunk van.. persze úgy vagyunk vele hogy jobb lesz majd jó pár év mulva, talán befogadnak.. mert eddig nem így áll a dolog.. persze otthon nincs munka, de volt és elvoltunk.. boldogok voltunk.. ott volt a család, a barátok, az összetartás, az életünk.. most semmi sincs.. kikészít minket.. én haza akarok menni, nem akarok itt gyereket szülni..oké, a pénz miatt jó.. meg ha felnő akkor majd neki jó lesz hiszen tud majd két nyelven minimum, jó itt az élet anyagilag. de kb ennyi..párom inkább maradna.. sok a vita ebből sőt..hogyan oldjuk ezt meg?? ő sem szeret itt lenni, és én sem.. de azért ide húzza a jövő és a pénz.. de a család és a többi dolog nem..engem pedig semmi.. utálok itt lenni.. sőt.. gyűlölöm.. otthon eléldegélnénk mert lenne melónk csak épp nem ennyi mint itt.. nem tudnánk félrerakni de meglenne mindenünk.. nem tudom mit tegyünk.. itt úgy érzem tönkre megy a kapcsolatunk..már elindult lefelé.. és ezt férjem is érzi...
2013. máj. 7. 10:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
21%
Ha ez a helyzet akkor sehol.
2013. máj. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 acelsziv ***** válasza:
34%

Ebből szakítás lesz... Vagy abbahagyod a negatívumok szem előtt tartását ott ahol vagy és rákoncentrálsz a pozitívumokra. Akkor meg fogod szeretni azt a helyet.

A párodnak meg igaza van, hogy nem akar hazajönni a nyomorba.

2013. máj. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%
Maradnek. Legalabbis mi maradunk,pedig nagyon hasonlo a szituacionk. Sot egy masik kontinensen elek,2 eve voltam otthon,talan jovore sikerul osszehoznom egy hazautat (1 nap az ut es irto sok penz) Probalj a pozitiv oldalra gondolni, ne a negativra.
2013. máj. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
34%
itthon mégszarabb... ne legyél már ennyire szentimentális! 2-3 hónapig nagyon klassz lenne, mert újra itthon lehetnél, aztán rádöbbennél, hogy ebben az országban semmi esélyed a fejlődésre! Menj el 8 órába dolgozni, tanulj és fejezd be a hisztit! :) hozd ki a legjobbat ebből. És ne legyél olyan hülye hogy hazajössz...
2013. máj. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
28%
Maradj. Több a lehetőség, ahogy te is írtad. 4órásként sz.rt se keresnél Mo-n, gondolj bele. Vagy hagyd el a párod és gyere haza ha nagyon nem bírod már.
2013. máj. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
43%
Ha csak nincsenek ismerősök itthon, akik protezsálnak, akkor ne reménykedj abban, hogy munkát találtok. Ha gyereked lesz, akkor 10-12 évig nem lesz munkád sehol.
2013. máj. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
33%

Hol vagytok?

minden orszagban vannak normalis magyarok csak jo helyen kell oket keresni

2013. máj. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem a válaszadók többsége még életében nem élt külföldön.. Ott sincs kolbászból a kerítés. Az lesz kint igazán sikeres, aki itthon is meg tud élni normálisan.

Kedves kérdező, jelenleg hol éltek?

Ugyanis szerintem egy olyan országba sem érdemes kiköltözni, amelynek ezer éve fennálló szuverenitása van. Mert ott a bevándorló mindig csak bevándorló marad.

2013. máj. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
57%

igen ?

20 eve elek kulfoldon es nagyon sok magyarnak segitettem itt elindulni es beilleszkedni

en az biztos hogy tapasztalatbol beszelek

2013. máj. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat..

elég megoszló vélemények vannak a külföldi és az otthoni élettel, munkavállalással kapcsolatosan, bárkivel is beszélek..

az igaz, hogy aki nem élt még külföldön az nem is tudja meg sohasem, hogy milyen kint.. hogy soha nem fognak befogadni igazán, hogy jóval drágábbak a dolgok itt mint otthon, hogy haza kell járni, hinyázik a család a rokonok barátok, honvágyad van, stb...

na ezt nem tudja mindenki feldolgozni... hiába próbálkozol, hiába keresel itt magyarokat, ha nem találsz normálisakat.. hiába próbálod beszélni a nyelvet és barátkozni a külföldiekkel.. nem állnak úgy hozzád, nem tudod úgy elmondani a dolgkoat ahogyan Te szeretnéd..

anyagilag jobb, de nem leszel egy éven belül gazdag.. mi azért jöttünk ki,mert sok adósságunk volt.. sikerült letudni a javát.. persze pénzt is szeretnénk gyűjteni ha már itt vagyunk, most ez a cél.. és úgy hazamenni.. mert otthon is boldogultunk valamennyire még az adósságok mellett is.. de így meg aztán főleg..

lenne hova menni dolgozni és lakni is...így minden más.. nem? és ha gyereket akarunk akkor ott lesz neki a nagymama, a nagypapa, a keresztszülő, az unokatestvér, az rokonok, stb.. nyilván külföldön jobb életet lehet biztosítani anyagilag és lehetőségek szempontjából, na de ne mindenkinek ez a legfontosabb. én nagy családban nőttem fel, egy névnap is kb 30 főből áll. és mindenki összetart, összejár, segít a másiknak, stb.. nincs is egy rokonom sem külföldön.. nekem így nagyon rossz...

de ízlések és pofonok, kinek mi jön be, ki hogyan él külföldön és hogyan élt otthon... mások vagyunk..

köszönöm mégegyszer a válaszokat! :)

2013. máj. 7. 12:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!