Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek miért nem akarja...

Szerintetek miért nem akarja anyukám ennyire hogy gyereket vállaljunk a párommal?

Figyelt kérdés
21-éves lány vagyok.A párommal jól meg vagyunk mindkettőnknek jó állása van szeretjük egymást.És szeretnénk gyereket.Anyukám meg mindig azt mondogassa hogy jól gondoljam meg mert egy gyerek nagy felelősség.Ráérek még.Fiatal vagyok.De nem értem miért ellenzi ennyire hisz nem vagyok már gyerek.Felnőttek vagyunk végülis a mi dolgunk lenne a párommal.Anyám fiatalon lett édesanya 15-éves volt mikor engem szült.Lehet ezért is félt ennyire.Vaggy egyszerűen irigy már azon is gondolkoztam.
2016. febr. 19. 11:07
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Van saját lakásotok? Hol éltek? A párod mit dolgozik nyolc általánossal? Lesz munkája mondjuk öt év múlva is?
2016. febr. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
47%
5 év múlva is ráérsz. Élj egy kicsit még,utazz,sportolj,vegyél autót,költs magadra
2016. febr. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
80%

párodnak 8 általánosa van?

azzal milyen munkája van amire be mertek vállalni egy gyereket?

2016. febr. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
83%
Én a párod hozzáállástól félnék egyedül. Úgy gondoljátok, hogy rossz példát mutat neki az anyja, de mégsem akarja nevelni, mert sok ügyintézéssel jár. Ez a legnevetségesebb kifogás, amit valaha hallottam, szóval gondold át, hogy mi történik, ha otthagy gyerekkel, vagy csak szétmentek más okból. Tudom, rossz érzés ezen agyalni, de sajnos a mai statisztikák mellett (50% válás) minden nőnek gondolni kéne erre.
2016. febr. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
85%

Figyi, én nem is olyan rég voltam 21. Azt hittem enyém a világ, és ennél tovább nincs, ennél többet nem mutathat nekem a világ. Most hogy visszanézzek a 21 éves kori önmagamra, be kell látnom, hogy még igen csitri voltam. Az hogy van mellettem egy férfi és én megtermékenyítésre alkalmas vagyok, attól még nem leszek felnőtt. Pedig mindkét feltétel adott volt akkor is most is.



Amit tanácsolni tudok neked: ha van egy szemernyi kétséged, egy dolog ami úgy érzed hibázik, valami ami nem úgy megy ahogy kéne, akkor gondolkodj el rajta. Mert az a lóláb nem véletlen lóg ki! Amin most csak legfeljebb éretlenkedsz vagy átlépsz rajta egy vállrándítással, az később óriási problémaként köszönhet vissza.


Szerintem az hogy a gyerekét egy apa nem akarja magához venni, annak oka van. Ha mélyre ásol te is rá fogsz jönni, hogy az az ok, bizony rád nézve nem kedvező! Nincs az a szülő aki ne akarná a saját gyermekét, pláne ha megértő, szerető társa van mellette. A te párod mégsem akarja. Vajon miért?


Szerintem amíg erre a kérdésre nem tudod az igazi választ, ne vállalj gyereket. Mert ez egy olyan kérdés, ami a te meg sem született gyermeketeket is súlyosan érinti már most!

2016. febr. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
80%

Amikor megismertem a férjemet, egyből látszott rajta, hogy olyan "apának való" ember. Ahogy a kisgyerekekhez, meg hozzám viszonyult, egyértelmű volt, hogy ilyen emberrel kell gyereket vállalni.


Az egy dolog, hogy még csak 21 éves vagy. Az is egy dolog, hogy a párod nem járt középiskolába, de az, hogy nem akarja nevelni a saját gyerekét, (aki rossz helyen van az anyjánál, te pedig tárt karokkal fogadnád), hát elég fura. Én azért ezen elgondolkodnék, és várnék még egy kicsit a gyerekvállalással.

2016. febr. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, eddig nem is tűnt annyira neccesnek a dolog. Még a nyolc általános is elnézhető, ha amúgy van valami szakmája (sok melóhoz nem kell végzettség). De az, hogy nem törődik a már meglévő gyerekével, az hatalmas felkiáltójel kéne, hogy legyen... Gondold át ezt még egyszer.
2016. febr. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
93%

látom sokan sajnálgatják a kérdező anyukáját,hogy jaj szegény nem akar 35 éves nagymama lenni.

pedig nem a kérdező miatt lenne korán nagyi, hanem mert 15 évesen szült.. inkább az ő hibája, ne akarja már lebeszélni a kérdezőt a saját önzősége miatt.


DE!! ahogy látom a kommentek alapján, anyukád inkább azt nem akarja, hogy ennek a pasinak szülj gyereket. komolyan, te se lehetsz ilyen ostoba.. ha látod, hogy a másik gyerekével nem foglalkozik, akkor szerinted milyen apukája lenne a ti közös gyereketeknek?? ilyen téren nem változik az ember..ha az első gyerekét le se xarja, hagyja, hogy rossz körülmények között nőjjön fel, akkor vajon téged nem fog cserben hagyni, hogyha szétmennétek?

szóval kicsit gondolkozz el ezen. nem az a apa típus. én a helyedben inkább tanulnék még valami szakmát. mert ha jól értem 18 éves korod óta dolgozol,szóval nem hiszem, hogy van .

mert érted,hogyha tegyük fel gyereketek lesz. ő meg lelép, akkor mit csinálsz? főleg,hogyha ott állsz egy kisgyerekkel meg papír nélkül.. nem fognak kapkodni utánad. inkább biztosítsd be a jövőd.. ha utána is még mindig szeretnél gyereket vállalni vele, akkor tedd. de addigra lehet te is belátod, hogy nem járnál jól.

2016. febr. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
57%
Nektek kell tudni akartok e gyereket mind ketten ,kor sem akadály 10 év nem nagy idő.párod is szeretne gyereket ? Tőled ? Megtudtok élni egyedül lesz pénzetek ? Mert pénz a fő dolog na és bizonyos jutatásokhoz 1-2 év munkaviszony is kell illetve lesz hova vissza mened ? Mert ez is fontos lehet .
2016. febr. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem senki nem "sajnálgatta" az anyukát, hogy 36-37 évesen esetleg nagyi lesz, azt viszont nem árt szem előtt tartani, hogy neki is megvan a maga élete. Ennyi idősen, pláne, ha végre kilépett egy rossz kapcsolatból, 99%, hogy nem az unokájának fog gügyögni, hanem élvezi az életet. Egyébként lehet, hogy "hibás", mert 15 évesen szült, de fel is nevelte tisztességgel a lányát, teljes családban, elviselte az apa veréseit is, ennél többet aligha kívánhat tőle bárki. Egyetlen szülőnek sem kell a gyereke mártírjává válni, pláne, ha már útjára bocsátotta - gyereket pedig mindenki saját magának meg a párjának szüljön, ne az anyjának.
2016. febr. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!