Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg jogosan ítélnek el az...

Tényleg jogosan ítélnek el az emberek?

Figyelt kérdés

Mert hogy nincs munkahelyem kb. 2 éve. 40-es nő vagyok.

Mindig dolgoztam, a 2 gyerek után hamar visszamentem dolgozni, mikor a kicsi még nem volt 2 éves. És akkor kezdődtek a konfliktusok. Kezdett bedőlni a házasságunk.

Ugyanis a férjem nem képes rá, hogy besegítsen a háztartásba. Egyszerűen képtelen rá. Ha szóltam, levitte a szemetet vagy ehhez hasonló minimális dolgokat megcsinált, de rám maradt minden, a gyerekek is.

5-kor hazaértem, és kezdtem a főzést, mosást, takarítást. Gyerekekkel játszani, beszélgetni is kellett, mesélni stb. Férjem 7 körül hazaért, max. megfürdette a gyerekeket, de másra nem tudtam rávenni. Leült a TV elé, fáradt volt. Mire mindennel végeztem és letettem a gyerekeket meg előkészültem másnapra, 9-10 óra volt, akkor fürdés és bezuhanás az ágyba. Mellette dühös voltam, mert hogy a párom ez idő alatt a kanapén szendergett. A férjem meg panaszkodott, hogy vele nem foglalkozom. Zokon vette, hogy nekem fontosabb a háztartás. De én meg nem tudok koszban élni, van egy minimum állapot, ami alatt már nem viselem el a lakást. Ez a férjem szerint tisztaságmánia, pedig nem az, mert nem egy patika-tisztaságú a lakás. Csak ő maga után nem pakol el, a vajas kést, a morzsát, mindent ott hagy, ezeket is nekem kellett elpakolni utána. És szerinte ehetünk hideget, de szerintem meg biztosítanom kell a főtt ételt a családnak, ha nem is minden nap, de majdnem. Szóval ezek miatt veszekedtünk nap nap után és a válás felé tartottunk. Amúgy nagyon szeretem és jó pár, jó apa, csak ő így szocializálódott, hogy az anyukája inkább a gyerekeivel játszott, de nem zavarta a kosz.

Közben a munkahelyemen nem engedtek szabadságra nyáron, táppénzre sem, mert fenyegettek 2 nap után hogy kirúgnak stb, a kicsit nem akarták taknyosan bevenni a bölcsibe, ott meg azért balhéztak. A férjemnek kellett a beteg gyerekekkel otthon maradni rendszeresen, amitől egy idő után nagyon kiakadt.

Örököltünk közben egy ingatlant, amit bérbe adunk, így váratlan bevétel akadt, majdnem egy szerényebb havi fizetés. Ekkor jött az ötlet, hogy mondjak fel, és próbáljuk meg, hogy otthon maradok. Így is tettem és sokáig nagy megkönnyebbülést éreztem. Egy idő után hiányzott a munka, az emberek, de elkezdtem suliba járni, előadásokra, barátnőimmel hetente összejövünk stb.

A férjem boldog, mert mire hazaér, minden el van végezve, és van rá időm meg energiám. A pénz hiányzott, de vállalt másodállást, és így jobban élünk, mint mikor dolgoztam. Emellett elég sokat tudunk együtt lenni, sokszor délelőtt itthon van és akkor tudunk csak kettesben lenni, mert segítségünk sosem volt, aki a gyerekekre egy percre is vigyázna. Nagyszülők nincsenek.

Azt mondja, inkább vállalna még plusz munkát, ha kellene, de hálás hogy nem kell otthon házimunkát végeznie.

Ahogy teltek a hónapok, a rokonok elfordultak tőlünk. Elítélnek, mondván hogy nem gondolták volna rólam, hogy képes vagyok arra, hogy otthon vagyok és nem csinálok semmit. A tesómék már egyenesen mintha nem is ismernének. Anyám is a fejemre olvasta ezt, hogy csalódott bennem. A párom munkatársai is folyamatosan a fejüket csóválják, mert hogy eltartatom magam és szegény párom 2 helyen dolgozik. Azt nem lehet ugye mindenkinek felvázolni, hogy azóta harmonikus a kapcsolatunk, mert a férjemnek egy villát nem kell arrébb tennie, és ettől ő boldog. A hivatalos ügyeket, csekkeket, tankolást, házzal kapcsolatos intézni valókat és mindent, amit előtte ő csinált, most én intézem, a férjem tényleg csak bejár dolgozni. A munkáját szereti. És nekünk ez így jó. Úgy tervezzük, ha a gyerekek nagyobbak és önállóbbak lesznek, megint dolgozni fogok. Ha találnék egy 4 órás állást, már most is elmennék, de az még nem akadt, bár a férjem azt is ellenzi.

De addig szerintem a barátainkon kívül mindenkinek az elítélt közellenségei leszünk, persze főleg én, a lusta semmire kellő asszony.

Most akkor tényleg úgy kell élnünk, ahogy mások elvárják és akkor nem vet ki magából a társadalom? Hogy az nekünk nem jó, és a házasságunk rovására menne, az mellékes? De hát nem vagyok bűnöző, a ház ragyog, a kicsit elhozom ebéd után az oviból, a gyerekek haját én vágom, a kocsit kézzel mosom, a kinőtt dolgait a kicsiknek eladom stb, nem vagyok lusta és igyekszem spórolni.

És azt is tudom, hogy rengetegen megoldják remekül az életüket több gyerekkel, munka mellett. Nekünk nem ment. Ez van. Attól még miért kell elítélni?

Nektek mi erről a véleményetek? Én látom rosszul a dolgokat, és elítélendő ahogy élünk?


2016. ápr. 2. 19:38
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
70%
Bocsánat, az ötös válaszadónak szántam. (Melóból írok, és sokáig tartott, mire megírtam xD)
2016. ápr. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 A kérdező kommentje:
Az ingatlant a férjem örökölte.
2016. ápr. 2. 20:19
 13/50 anonim ***** válasza:
71%
Téged nem ítéllek el, de a férjed gáz. Eleve a saját otthonában az ember nem "besegít" a házimunkába, mint valami jófej vendég, hanem elvégzi, ami rá esik. A férjed mindenki szerint jogosan akad ki, ha neki kell otthon lenni a saját beteg gyerekével, bezzeg ha te mondanál ilyet, akkor megkapnád, hogy szent kötelességed akár az állásod veszélyeztetésével is megtenni.
2016. ápr. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
65%

Továbbra is fenntartva azt, hogy úgy csináljátok, ahogy akarjátok - az "elveit" lehet, hogy nem azért nevetik ki, mert szerintük te hülyére veszed őt, hanem azért, mert enyhén szólva avíttak. Ha te vele boldog vagy, oké - én nem tudnék együtt élni egy pasival, akinek derogál a házimunka, és még hisztizik is, ha ilyen hozzáállás mellett kevés figyelem jut rá. Nem gondolnám, hogy akkora kosz volt náluk annak idején, ha 40-es nőként kétéves gyereketek van, fogalmad sem lehet róla, mi volt náluk otthon, nem kell mindjárt az anyóst is savazni.:-) A férjed egyszerűen megragadt egy, már 50 évvel ezelőtt is elavult szemléletben, ennyi az egész.


Ettől függetlenül ha te jól érzed így magad, a ti dolgotok, senkinek semmi köze hozzá.

2016. ápr. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
80%
Különben meg az ilyen kapcsolatokban a férj is gyakorlatilag gyerekként funkcionál, tehát hiába álmodozol arról, hogy ha minden gyereked felnő, elmehetsz dolgozni. Az iskolás korú gyerekeid felnőhetnek, a negyvenes gyereked nem fog felnőni, ha már negyven év alatt nem sikerült. Továbbra se fog arrébb tenni egy villát se, te meg játszhatod mellette az anyukát egész életedben.
2016. ápr. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 A kérdező kommentje:
13-as, ebben igazad van, emiatt volt a veszekedések zöme, mert bosszantott a hozzáállása. Megértette, hogy ezzel engem túlterhel, de úgy kényelmesebb tehermentesítenie, hogy inkább ne dolgozzam, mint hogy ő házimunkát végezzen. Egyébként az bosszantotta, hogy ő a dupláját kereste mint én, rendesen be volt jelentve, és 10-ből 9-szer ő maradt táppénzen. Vagyis azon volt kiakadva, hogy velem rabszolgaként bántak a munkahelyen, nem amiatt, hogy neki a gyerekkel kell lennie. Jó a kapcsolata a gyerekekkel, sokat foglalkozik velük.
2016. ápr. 2. 20:23
 17/50 anonim ***** válasza:
67%

12: Akkor ezért ítélnek el.

Ha a Tied lenne az ingatlan, nem a férjed révén élnél meg. Érted.

2016. ápr. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 A kérdező kommentje:
:D :D 14-es, ezek a férjem szavai, nem én savazom az anyóst. Ő mondta, hogy náluk kosz volt mert az anyja nem volt egy rendes háziasszony, de nagyon jó anya volt. Én nem is ismertem, rég meghalt.
2016. ápr. 2. 20:25
 19/50 anonim ***** válasza:
34%
Vagy úgy, a férjed mondta.:-) Ezek szerint az apja sem keresett annyit, hogy bejárónőt fogadjon, ha már neki méltóságán aluli a házimunka.:D
2016. ápr. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim válasza:
56%
Kedves kérdező! Senkinek semmi köze hozza! Ne törődj az ilyenekkel. Szerintem jól megoldottad a dolgokat. By the way, normális ha egy férfi eltartja a nőt.
2016. ápr. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!