Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy 3 és fél éves...

Szerintetek egy 3 és fél éves gyereknek kellene tudni locsoló verset mondani? Mondjuk egy két sorosat?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 5. 11:24
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 A kérdező kommentje:
14:09-es : Köszi
2010. ápr. 5. 14:32
 52/61 anonim ***** válasza:
81%

74 %-os, továbbra is tévedésben vagy, először is, mert végigolvastam az összes kommentedet, mely alapján a véleményem változatlan. Ezen az oldalon jogom van reagálni minden hozzászólásra - ahogy neked is az enyémre. Csak te pártolod ennyire a kérdező 3,5 éves gyerekleszólását, aki, most be is vallotta, az anyukát nem szívelheti. Abban tévedtem, nekem úgy tűnt, a gyerekkel van baja - bár ezt a kettő sokszor szétválaszthatatlan: nem szereti az anyukát, szálkát keres apróságokban. Persze lehet hogy okkal nem szereti az anyukát, kérdező nem akartalak téged sem megbántani, csak továbbra is azt gondolom elvárás nem lehet a versike.

A másik amit írtál, nálunk volt karácsonyozás, nyuszivárás stb., minden, DE NEM EZ A GYEREKKOR LÉNYEGE!!! Itt sincs semmi ellentmondás. Nem akartalak megbántani, bár lehet annak tűnik, úgy gondoltam, ha neked ez a gyerekkor lényege, akkor lemaradtál a LÉNYEGRŐL. De ha nem, csak valamiért nálad ezek a dolgok prioritást élveznek, bocsánatot kérek, és hidd el, őszintén örülök ha boldog gyerekkorod volt.

2010. ápr. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
Én már nagymama vagyok. Most a húsvéti nagytakarításkor keült a kezembe egy közel 30 éves kazetta. Az egyiken a lányom, a másikon a fiam mondatait vettük fel. A felvétel idején mindkettő kétéves volt. Mindketten tudták a nevüket,korukat, lakcímüket, apjuk,anyjuk nevét, foglalkozását,munkahelyét. A lányom kazettáján az akkori teljes elsős énekkönyv dalai,és néhány rövid vers, a fiam " repertoárja 6 gyerekdal és 4 vers volt. Szerintem egy 3,5 éves gyerek nyugodtan mondhat egy rövid locsolóverset. Ami pedig a szülői tanítást illeti, engem folyton mindenhova vittek magukkal a szüleim,egész úton meséltek nekem, vagy verset tanultunk,vagy gyerekdalt. Úgy gondolom, eettől még remek gyerekkorom volt,sose irigyeltem az utcán felnövő társaimat. Kár,hogy a hozzászólások alapján ma már szinte bűn, ha valaki tanítgatja gyermekeit. Szerintem pedig az nem válik kárára, de mindenkinek a magánügye. Ne ítélkezzünk, de utána ne is irigykedjünk azokra a gyerekekre,akik jól teljesítenek az iskolában, mert a szüleik tanítgatják,később pedig gyakoroltatják őket.
2010. ápr. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
0%

Ennyi idősen nem ártana, az én lányom magyarul, spanyolul, olaszul és angolul is tud verseket (ugyan nem locsol, de locsolóverset is), nem most, már régen.


A tied mi lesz, ha felnő?

2010. ápr. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
100%
kedves elozo ,tipikus peldaja vagy a vasari majmot a gyerekbol...a kerdes lenyege nam az volt amirol te irsz...3es fel evesen a kisfiam csak annyit kerdett szabad e locsolni?igaz hogy senki nem ertette rajtunk kivul:)most kezd beszelni es semmivel sem butabb mint a mase attol hogy meg nem beszel...ne tessek altalanositani!!a baratnom kisfia koran kezdett beszelni de olyan szegyenlos hogy masok elott nem beszel viszont otthon tobb verszakos verseket szaval,akkor o is buta?? es okos felnott lehet abbol a gyerekbol aki nem szaval,hat hol elunk hogy egy versike alapjan itelunk meg gyerekeket????? ahogy itt olvasok a beszolasok alapjan nem a gyerekeket kene megitelni hanem par kedves anyukat
2010. ápr. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:

09.55:tippelhetek?

A tied legjobb esetben depressziós.

2010. ápr. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:
9:55 valóban szép ha ennyi mindent tud a gyerkőc, de minek? Ilyen gyerek a szülő vágyát teljesíti. Semmi több. A gyereked nem több és nem kevesebb mint bármelyik másik gyerek. Majd 20 év múlva. Lesz e normális családja, tud e érvényesülni, stb.
2010. ápr. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:
Borzasztó ,hogy mennyi irigy ember van itt,miért baj az, hogy valakinek több nyelven is beszél a kislánya, lehet,hogy egyszerűen azért, mert nem mindkét szülője magyar, s ilyen esetben jöbb helyeken mindkét szülő beszél vele az anyanyelvén.Az pedig, hogy ki mit akar nevelni a gyermekéből,kazánkovácsot, vagy orvost, hadd ne az itt írogatók döntsék már el. A kérdés annyi volt, kellene-e tudnia egy két soros versikét egy 3.5 éves gyereknek. Szerintem is kellene, attól még nem lesz bazári majom. Kicsit kezd a róka és a szőlő meséhez hasonlítani az egész, akinek nem tud semmit a gyereke , az rögtön vádaskodik. A róka se érte el szőlőt,ezért mondta, hogy nem is jó az, biztos savanyú . Én bizony örülnék, ha az én gyerekem több nyelven is beszélne, szerintem az egy nagyon is jó dolog.Elismerésem!!
2010. ápr. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:
ez nem az irigyseg:)tevedes ne essek...az en gyerekem sem mondott verset ennyi idosen ennek ellenere most 17evesen 6 nyelven beszel..en magyar nemzetisegu vagyok,Szlovakiaban elunk,ferjem szlovak..apai nagypapa roman,nagymama nemet:)))emellett pedig megtanult angolul es spanyolul...de ez nem is errol szol...olvastam hogy ki hogy neveli a gyereket..ez is hulyeseg..tanits egy olyan kisemberrel ontozoverset aki nem beszel,vagy kenyszeritsd ha nem akar...minek eroltetni a dolgokat..minden gyerek mas habitusu,ezt nem lehet altalanositani...eskuszom mintha nem is felnottek irnanak ide,termeszetes hogy buszke a szulo de minek ebbol versenyt csinalni???
2010. ápr. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:
79 %-osnál a pont... de ezeknek hiába mondod, mert fel sem fogják a szavaidat, már én is kisiskolás módjára elmagyaráztam az egészet, csak lepontoztak. A lényeg, hogy én úgy nevelem a kisfiam, hogy boldog legyen, nem pedig úgy, hogy mások rám irigykedjenek, hogy mennyi mindent tud a gyerekem... bár maga a gondolat is szomorú hogy valakinek ilyen érzelmei vagy motivációi lehetnek.
2010. ápr. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!