Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy 3 és fél éves...

Szerintetek egy 3 és fél éves gyereknek kellene tudni locsoló verset mondani? Mondjuk egy két sorosat?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 5. 11:24
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
62%
hát jah így nem csodálom h ledöbbentél:) de ez van.. a hülyeség megy a gyerekeknek..(tisztelet a kivételnek)
2010. ápr. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
100%

az én unokatesóm kisfia 3éves és tud locsolóverset. Nem volt neki teher, sőt akkora örömmel és lelkesedéssel mondta el,hogy öröm volt hallgatni.

Ilyen kicsik még nagyon könnyen tanulnak és ha a szülő foglalkozik vele,szerintem nem gond megtanulni egy kis versikét.


a vers ez volt: Kiskerben jártam, rózsafát láttam, el akart hervadni, szabad-e locsolni.


szerintem nem olyan,amit egy kisgyerek ne tudna megtanulni. Meg hát egy kis tanulás nem árt,fejlődik a gyerek legalább!

2010. ápr. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
87%

Kötelezőnek én sem gondolom, de az én 3 és fél évesem is tud verset. Nekem gyönyörűen el is mondta locsolás előtt, de a barátainknál már -mivel ott éppen idegenek is voltak látogatóban- nem volt hajlandó.

Szerintem ez nem baj. Egy ennyi idős gyerek szerintem a legtöbb esetben több kis versikét is tud, az, hogy az egyik közülük éppen locsolóvers, nála nem sokat számít. Mondani meg, ha akarja, mondja, ha nem akarja, szerintem nem kell erőltetni.

2010. ápr. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 A kérdező kommentje:
Köszönöm 11:52-es. A számból vetted ki a szót. Én is így voltam. Már tudtam írni nagy nyomtatott betűkkel és számolni is. És a többiben is egyetértek veled.
2010. ápr. 5. 11:55
 25/61 anonim ***** válasza:
72%

szivesen. És még vén róka sem vagyok, hanem 28.

csak tudod ma odavágják tv elé a gyereket, ezek elé az idióta mesék elé, azt hadd szóljon. az hogy még gagyog meg gügyög a gyerek, egy értelmes mondata sincs nem baj, mert még csak ennyi idős. Aztán csodálkoznak,és fel vannak háborodva ha visszatartják őket az oviban egy évre még.( mert szerintük az gyermekük olyan okos és értelmes és tök normális hogy 3 évesen meg sem nyikkan még. tejóég ).

Szitkozódni az tudnak, mert a szüleiktől ezt hallják, ahelyett hogy leülnének vele foglalkozni. Mindenki türelmetlen, fáradt...minek vállalnak akkor gyereket? mi szüleink is melóztak a gyerek mellett, ők sem milliókból éltek.

megszülik, etetik és akkor azt gondolják ennyi a gyereknevelés.

2010. ápr. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 A kérdező kommentje:
Én is így látom. Azt gondolom, hogy a gyerekeknek meg kell tanítani, hogy ez egy szép hagyomány, ami nem a pénzgyűjtésről szól. És ezt tényleg nem a liberális és nem akarom sorolni, hogy milyen tv-kből tanulja meg. Persze az eddig emlegetett kisgyerek is kívülről tudja azokat a meséket is, amiket még csak moziban adnak, de sajnos az alap dolgok, mint kit hogy hívnak a közeli rokonságban és a többi... hát az igen elmaradt. No de ez már tényleg nem ide tartozik.
2010. ápr. 5. 12:04
 27/61 anonim ***** válasza:
43%

Atyaég, egy hároméves kiskölykön töltitek ki a frusztrációtokat? Ilyesmin köszörürni a nyelveteket...

Megáll az ész, és ácsorog...

Nagyobb gondotok nincs is? Jó nektek!

2010. ápr. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem rajta. Ha ezt nem vetted eddig észre, akkor kérelk, ne írj több véleményt ide. Köszönöm.

Amúgy neked sincs jobb dolgod, amint látom, mint hogy kommentelj és kötöszködhess egy ilyen témában.

2010. ápr. 5. 12:11
 29/61 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem frusztráció, csak megkérdezte, hogy ez a normális e. És megbeszéltük, hogy qrvára nem. És azt is hogy a gyerek nem tehet erről, hanem a szülei, ha vetted volna a fáradtságot és végig olvastad volna a válaszokat.

Látszik, amúgy te is jó sok gyereket nevelhetsz, ha ennyi hozzáértésed nincs a dologhoz.

Inkább maradtál volna csendben.

2010. ápr. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
35%

Minden további nélkül elvárható, hogy egy 3 és féléves kisgyerek tudjon verset mondani. Hiszen, ha 3 évesen bekerül az óvodába, ott már számtalan verset, mondókát, éneket megtanítanak. Ki nem emlékszik arra, hogy az óvodába íratás után kb. a legközelebbi kis ünnepség alkalmával csoportosan és egyénenként is előadták az ovisok a kis tudományukat. Én lányos "szakasz" vagyok", de úgy képzelem el, hogy az apuka azt mondja a kisfiának, "na gyere, meglocsoljuk a lányokat, s ha még verset is mondasz, akkor büszke leszek rád". Melyik kisfiú nem "ugrik" és produkálja magát apai példaképének?

Elmondanám ugyanakkor, hogy mind a lányom, mind az unokáim már egy kis repertoárral kerültek az oviba, úgyhogy nagyon tanulni már nem kellett, csak az újabb verseket, énekeket.

Egyébként ha egy kicsit odafigyeltek, manapság pontosan az a cél, hogy a hagyományokat ne ápoljuk, ne legyen nemzeti öntudatunk. Pedig a nemzetnek a társadalomnak a család és a hagyományok ápolása az alapja.

"Amikor 1805-ben Napóleon Bécs városához érkezett, a legenda szerint megkérdezte tanácsadóját, hogy mit tegyen a magyarokkal? Ő ezt válaszolta: Felség! A magyarok felnéznek nagyjaikra, és büszkék a múltjukra. Vedd el e nép múltját, és azt teszel velük, amit akarsz!�Szomorúan láthatjuk, hogy ezt a politikát következetesen alkalmazták és alkalmazzák ma is a magyarsággal szemben. Ez történt a Habsburg-korban, a II. világháború utáni diktatúrában és sajnos napjainkban is. (Gondoljunk csak a Szent Koronát ért támadásokra.)"

"Megdöbbenve tapasztalhatjuk, hogy ez a magyarellenes politika milyen súlyos rombolást végzett hazánkban, főként a mai aktív szülők és az ifjúság körében. Sok fiatal úgy nőtt fel, hogy gyökértelennek érzi magát ebben a hazában, és hiányzik belőlük a szükséges és egészséges nemzeti öntudat, amit e magyarellenes politika képviselői hazug módon nacionalizmusnak neveznek."

2010. ápr. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!