Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy 3 és fél éves...

Szerintetek egy 3 és fél éves gyereknek kellene tudni locsoló verset mondani? Mondjuk egy két sorosat?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 5. 11:24
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam két és fél éves, és ha locsolóverset nem is, de rövid kis versikáket tud (inkább dalokat, mint a hinta palinta, meg ilyenek), de így 1 nap alatt nem tudnék neki locsolóverset tanítani. Ő annyit mond, hogy szabad-e locsolni. Végülis szerntem egy 3 és fél éves meg tud tanulni egy kis versikét, ha megtanítják neki, de szerintem teljesen lényegtelen.
2010. ápr. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 A kérdező kommentje:
Tudnod kell, hogy ezzel a gyerekkel úgy villognak máskor, hogy már az "Egy boszorka van..." kezdetű dalt is tudja énekelni. HOzzáteszem, ezt én általános iskola mittomén hanyadik osztályában tanultam. Úgy gondolom, hogy két sor, nem megeröltető. Másrész, nem hiszem, hogy a hagyományok tanítás traktálás lenne. Szerintem nagyon is fontos. Főleg, hogy a kisgyerek már oviba jár. Ott is minen ilyesmit, még hosszabb verseket is tanult már...
2010. ápr. 5. 11:42
 13/61 anonim ***** válasza:
76%

Ha nem is a te gyereked, honnan tudhatod, hogy a szülők mire tanítják?

Én sem tartom fontosnak, hogy a hároméves kisfiam egy napra megtanuljon egy badarságot, amit úgyis csak szajkózna, hiszen egy szót sem értene belőle!

2010. ápr. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
73%
Utolsóval értek egyett. Miért kell ilyennel szekálni egy gyereket?! Akkor mondjon verset, amikor kedve lesz hozzá. Ne kelljen már ilyen kicsinek megfelelnie a felnőttek elvárásainak, legyen csak gyerek. Amúgy, bele kéne gondolni, hogy lehet, hogy szégyenlős, így neki ez az egész egy stresszhelyzet, aminek nem kéne kitenni.
2010. ápr. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
77%
szerintem igazad van:) pár sort nem nehéz megtanulni. meg ha a kicsi élvezi a "tanulást" akkor egyáltalán nem "felesleges traktálás"...de ez van :)
2010. ápr. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
63%
Biztos belehaltál,hogy vers nélkül locsolt meg egy 3 éves gyerek.. Sajnállak
2010. ápr. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
72%

A férjem unokaöcse két és fél éves Tud locsolóverset.

Három és fél éves gyereknek elég ha a nevét tudja? Nem sokat foglalkozhatsz a gyerekeddel ha van.

2010. ápr. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 A kérdező kommentje:
Hát lehet, hogy igazad van. Bár én egyáltalán nem emlékszem olyan Húsvétra, amikor badarságnak tartottam volna az egészet. És a rokonságban a kisfiúk is mindig élménnyel teli jöttek és mindig mondtak versikéket, amit aztán sosem felejtettek el.
2010. ápr. 5. 11:46
 19/61 A kérdező kommentje:
Nem haltam bele. Csak ledöbbentem, mert hülyének néztek, máskor meg folyamatosan dicsekednek, hogy milyen okos a gyerekük. Nekem ez furcsa. Egyébként nem szégyenlős, mert rondán beszélni, azt tudott a verskérés előtt fél perccel. Ja, és minden nap találkozunk velük.
2010. ápr. 5. 11:49
 20/61 anonim ***** válasza:
72%

Amikor én bölcsödébe jártam életem első verse ez volt:

Nagybajuszú péklegényke, széles bunda fedte vállát, hócipőcske kicsi vállát, jöhet már a hideg hó, nem fázik a cincogó.

3 évesen először megnyikkanni? :D

Amúgy a kérdésre válaszolva, ha komplett locsoló verset nem is, de azért egy pár sorosat igen is el lehet várni egy ekkora gyerektől, illetve nem is a gyerektől, hanem a szüleitől hogy foglalkoznak vele húsvét előtt napi 20 percet egy 4 soros zöld erdőben jártam versike erejéig.

És a kérdező sem azért írta ezt a kérdést mert belehalt hogy nem kapott verset, nyílván ő sem a nem törödőmség szellemében nőtt fel és nézett nagyot, hogy a gyerekkel ennyit foglalkoznak húsvét elött.

Én mikor már első osztályba kerültem majdnem hogy írni olvasni tudtam ,pedig apám anyám dolgozott.

2010. ápr. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!