Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy 3 és fél éves...

Szerintetek egy 3 és fél éves gyereknek kellene tudni locsoló verset mondani? Mondjuk egy két sorosat?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 5. 11:24
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim válasza:
100%

Az unokaöcsém most 2.5 éves, örömmel és lelkesedéssel tanulta a kis versikét.Háromszor vagy négyszer elmondták közösen a papával és az apjával, utána már maga mondta, a Zöld erdőben jártam... verset. :)

De persze nem kötelező minden kisgyereknek verset tanulni.

2010. ápr. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
86%
Nem olvastam végig, de ha csak a vers a kérdés, igen, 3 és fél évesen már tudhat verset mondani egy gyerek. Én rengeteg verset tudtam ekkor kívülről, mert sokat olvastak nekem, és imádtam őket. (Verses meséket, rövideket.) De el tudom képzelni, hogy más gyerek inkább rajzolni szeret.
2010. ápr. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
15%

Jó, aki itt megnyikkant, hogy mi frusztráltak vagyunk és cseszegetjük a kisgyereket, gondolhatod mennyire érdekli őket ki hogy van nevelve nálunk. Ők is felnevelődtek és kész. Gyerekük sincs az tuti.

Gondolod érdekli az ilyen embereket a nemzeti öntudat és a jó magyar hagyományok ápolása, mikor előbb rendelnek egy pizzát, mint hogy megfőzzenek egy jó paprikás krumplit, vagy töltött káposztát? vagy leüljenek ünnepek elött a gyerekekkel foglalkozni, hogy most mit is ünneplünk és hogyan kell?

Ezért van hogy március 15.-én a megkérdezett fiatalok és sajnos felnőtt emberek többségének halvány fingja nem volt mit ünneplünk március 15.-én, és simán összekeverték asszem johny depp arcképét kossuth lajoséval.

És gondolj bele mikor ezek neki állnak ide kommentelni, vagy elmennek szavazni, vagy egyáltalán az ilyen gyereket szül, milyen szellemben neveli azt fel?

2010. ápr. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
88%

azért egy három és fél éves gyereknél nincsen az lekorlátozva, hogy vagy verset tanul, vagy rajzol. akinél le van az elég rossz nevelést kaphat ismét.

Egy három éves gyerek,rajzol, alkot, építget, verset tanulhat, lehet vele kreatív tevékenységeket, önfeljelesztő játékokat játszani. Csak ismétlem, szülő függő.

Nem csak ezt vagy azt.

Ilyenkor még annyira fogékonyak és mindent magukba tudnak szívni. Többek közt a rosszat is. Ezért kell velük foglalkozni.

2010. ápr. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező, nyugodtan le lehet pontozni, de itt abszolút nem a versmondásról van szó, igaza van az egyik előttem szólónak. Te ki nem állhatod ezt a kisgyereket, minden kommentedből ez sugárzik. Ez persze a te magánügyed, mi nem ismerjük a kicsit.

Azért hogy a kérdésre is válaszoljak, ELVÁRÁS nem lehet, de természetesen jó ha tud már versikét. Általánosságban nem lehet leszólni egy szülőt szerintem, én ismerek olyan családot, ahol nagyon sokat foglalkoztak a gyerekkel, nem a TV előtt nőtt fel, és 3 éves koráig nem szólalt meg. Már mindenhová hordták, mire nagy nehezen megtört a jég. A kisfiú ügyes értelmes, mostanra teljesen utolérte a korosztályát. Akkor most hanyagok voltak a szülők? Vagy buta volt a kisfiú? Van ilyen. Örülök hogy a kérdező ilyen okos, én folyékonyan olvastam elsős koromra (nagypapám tanított meg), de soha nem jutna eszembe egy 3 és fél évessel (vagy akárkivel) versengeni, ettől én nem voltam okosabb a többinél, csak mivel velünk élt nagypapám, neki volt ideje extra időt ebbe belefektetni. A mai szülők legnagyobb baja, hogy már az egyetemet is eltervezik kedves csemetéjük számára amikor még csak pár éves, és ezer dologra okítják, járatják, ötezer mondókára, de az igazi értékek egyre jobban eltűnnek. És mondhatja bárki hogy nincs igazam - valószínű fogjátok is - de ha szétnézünk, milyenek a mai gyerekek? Pedig járnak edzésre, táncra, különórára, hangszeren tanulnak, csak éppen gyerekkoruk nincs.

2010. ápr. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
56%

Nem értem.Ha nem csíped a gyerek anyját,akkor miért a gyereket kell bántani érte?

Egyébként elég nagy képmutatásnapi szinten találkozni azzal,akit ennyire nem bírunk.De odaállni ,elmondani neki,azt mered,ugye kedves kérdező,csak egy kisgyermeket fikázni...na ennyit rólad...

2010. ápr. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
74%

Egyébként az én fiam három évesen tudott locsólóverset,de a kétszínű embereknek még köszönni se volt hajlandó.

Valami hihetetlen érzéke volt hozzá,kik azok..

2010. ápr. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
70%
Nem kell tudnia, ha a szülő megtanít egy-két soros versikét az aranyos, de szerintem nem elvárható.
2010. ápr. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
48%

Épp az ulyen kedves hagyományok, mint egy húsvéti vers, vagy egy karácsonyi ének, a fa diszitése együtt, a jézuska és a nyuszi várása adja a gyerekkort.

Az hogy a te ismerősöd gyermekének egyéb pszichés okai voltak, hogy ne szólaljon meg az egy teljesen külön, ide nem sorolható eset.

És a versengés amiről te beszélsz nagy valószinűséggel egy olyan összehasonlítás, mint mikor egy kisgyerek írtó rondán beszél a szüleivel és azt mondja magában a felnőtt, hogy amikor én gyerek voltam, olyan maflást kaptam volna anyámtól ha így megszólalnék, nem hogy még simi-simi, majd kinövi.

Ugyanígy van a verssel is, elgondolkodik rajta az ember, hogy én három éves koromban mit tudtam és most ez a kisgyerek vajon miért nem tud semmit, és vajon a szülei miért nem foglalkoznak úgy vele mint ahogyan velem annak idején? ez nem versengés, hanem mély csodálkozás, arra, ahogyan a mai szülők nevelik a gyermeküket.

velem egy idős barátnőm 19 évesen szült. azt gondolta, ha odaadja a gyereknek a pohár tejszinhabot amit kért akkor jó lesz mert csönd lesz, tudja végezni a dolgát, azt gondolta jó lesz ha pasit vált mert jobb lesz a gyereknek, a gyerek ma 8 éves 150 centi és 90 kiló, súlyos pszichikai porblémái vannak, ami a tanulásban is megnyílvánul a sok párcsere miatt és nagyrészt azért is mert nem tud a korabelikkel játszani, mászókázni futkározni, mert a 95 kilójával sajnos neki nagyon nehéz.

És itt sem a gyerek a hibás, hanem az idióta szülő. Majd a gyereknek 18 évesen nem jól mükődik a szive, extra magas lesz a vérnyomása, elzsírosodva az erei. Ugyanúgy fog szerencsétlen enni, mert gyerekkorában is ez volt és azt hiszi ezt majd akkor is úgy kell.

Ennyi múlik rajtunk szülőkön.

2010. ápr. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
90%
neharagudjatok de hulyeseget ir az aki azt irja hogy a gyerekkel mennyit foglalkozik a szulo es az szerint iteli meg a dolgokat !!! lanyom 10 honaposan gyonyoruen beszelt a kisfiam viszont 3 es fel eves es csak most kezd beszelni!!!es vele ugyanannyit volt foglalkozva!!!minden picurnak mas a tempoja es a halalom mikor az anyukak produkaltatjak a gyereket..mond ezt mond azt mutasd,basszus a gyerek nem vasari majom!!!
2010. ápr. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!