Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy 3 és fél éves...

Szerintetek egy 3 és fél éves gyereknek kellene tudni locsoló verset mondani? Mondjuk egy két sorosat?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 5. 11:24
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:

ez nem kötelezőségről szólt, hanem egy zöld erdőben jártam versike aranyos egy kisfiútól, nem pedig bazárimajmot akarnak belőle csinálni.

azért ne tegyünk rá még 10 lapáttal.

2010. ápr. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:

Az én fiam 2,5 éves, és az apja után mondta a verset, soronként, szerintem ez bőven elég.:)

Jövőre, igenis egy pár szavas szép versikét meg fogok neki tanitani...nem azért hogy bazárit csináljak belőle, hanem mert aranyos, és jó látni, ahogy örül saját magának:)

2010. ápr. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
Nem nagy elvárás, hogy 3 és fél évesen tudjon valaki egy verset, főleg ha káromkodni tud. Egyik ismerősöm 17 éves, és egy mondatot nem tud elmondani folyamatosan, megállás nélkül, normálisan hangsúlyozva, pedig az iskolában kitűnő tanuló.
2010. ápr. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
100%
bocsi,nem konkretan a husveti versikere ertettem hanem a hetkoznapi eletben pl.a jatszoteren,mintha verseny lenne hogy kinek a gyereke mit tud,persze hogy aranyos mikor a kis torpe versikevel megy locsolkodni,de nem minden aron!!ismerek olyan anyukat aki azt mondta ha nem mondja a kicsifiu a verset akkor nem fogadhatja el a tojast,csokit!!!! na nem mar...
2010. ápr. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
100%
12:29-es vagyok, a gyereknek akiről írtam semmiféle pszichés problémája nem volt, de erről valószínű nem tudlak meggyőzni. A 77 %-os nak teljesen igaza van a vásári majmos hasonlatával, de látom akik elolvasták, nem azt értették meg belőle, hogy két saját gyermekéről beszél, saját tapasztalatból, egyformán foglalkozott velük, mégis mekkora a különbség a két EGÉSZSÉGES gyerek között, hanem csak a hozzászólás végére kapták fel a fejüket. Pedig itt tényleg nem arról van szó, hogy baj versikét tanítani. Csak az egyensúlyról, hogy semmit nem szabad túlzásba vinni. Hogy hiába tud a gyerek 30 verset, de még soha nem tapicskolt egy jót a sárban, mert bekoszolódna a ruhája stb. Egyébként a gyerekkor nem a karácsonyi énektől és a húsvéti hagyományoktól lesz szép, kicsit sajnálom a 74 %-ost, milyen gyerekkora lehetett. Nekem nagyon boldog volt, a szüleink rengeteget játszottak velünk - igaz versikét nem sokat tanítottak. A testvéremmel is rengeteget játszottunk, sok barátunk volt, nem volt minden délutánom betáblázva, meg voltak a kötelező feladatok és utána játszhattam. Mai napig rengeteget olvasok, nyitott vagyok sok mindenre, de nem mert kötelező volt, hanem mert ilyen érdeklődésű emberré váltam. De mondhatják egyesek, hogy rosszul neveltek, és csak véletlen az eredmény... nem tudom. Én hasonló szellemben nevelem a fiamat, remélem nála is működni fog.
2010. ápr. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
84%
77%-os vagyok,latom itt csak te ertetted a lenyeget:)))es 100% egyetertek veled,ugyanez az en filozofiam...boldog gyerekkor nem pedig ki mit tud!!
2010. ápr. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
100%
A bazári majom jó hasonlat. A gyerekek eltérő ütemben fejlődnek. Addig nincs is gond míg alapvető életkori sajátosságok jelen vannak. Van olyan gyerek aki hamarabb beszél, mint jár, van olyan aki 3 éves koráig meg sem szólal, aztán kiderül, hogy zseni. Aki ezen kiakad, vagy nehezteli nem alkalmazza az életében az empátiát. VAGY jó lenne ítélkezés előtt egy kis szakirodalmat olvasni, vagy csak úgy elfogadni. Nem nehéz. A húgom első második osztályos tanulóként szenvedett, vissza akarták tartani. A másoddiplomáját csinálja, mellesleg kiváló tanuló. Pedig az okos felnőttek elég csúnyán minősítették, szegény szüleim meg csak nyeltek. :(
2010. ápr. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de most a szüleim nevében kérem ki magamnak a beszédfejlődés és foglalkozás közötti összefüggést! Velem rengeteget foglalkoztak, rengeteg sok mesét olvastak, nem a tv elé ültettek (főleg, h akkor még nem is volt annyi adó). Mégis, 3 éves elmúltam, mire megszólaltam, addig mutogattam, halandzsáztam, a végén logopédusnál kötöttünk ki. Aztán egyik napról a másikra elkezdtem beszélni, és a mai napig szenvedélyes olvasó vagyok - szóval, akkor velem igazán nem is törődtek, mert 3 évesen még meg sem nyikkantam?!?
2010. ápr. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék! A kisgyereket egyáltalán nem útálom, csak az anyukájáról van meg a véleményem. Ezt már neki is mondtam, hogy nem értek együtt a "nevelési" szokásaival. Azért találkozunk minden nap, mert rokonok vagyunk, és... egyébként meg nem kell magyarázkodnom olyannak, aki nem érti, amit írok.
2010. ápr. 5. 13:45
 50/61 anonim ***** válasza:
34%

13:00-ás magadat sajnáld amiért neked nem volt karácsonyfa diszités, jézuska és nyuszivárás. amúgy tudod látszik hogy eleve nem olvastad végig a hozzászólásaimat, többek közt hogy például a nyuszivárás és egyebek. De bele lehet kötni mindenbe. Én sem voltam bazári majom mert iskolába kerülvén már tudtam olvasni. És nagyon sokszor tapicsgoltam a sárban, és őrülködtem kölök koromban, amit te itt baromira nem láthaszt főleg nem ítélhetsz meg.

Te atya isten, mert egy normális családban nevelkedett ember azt mondja, hogy egy majdnem 4 éves gyerek elmondhatná a zöld erdőben jártamot ilyen hisztériát váltson ki. És ítélkezésre adjon okot, hogy te sajnálj engem a jó gyerekkorom miatt.

Néha kicsit magadba nézhetnél, de főleg mielött kommentelsz ha megtennéd hogy végigolvasod a kommenteket, mit miért és mire írtam, nem pedig csak utolsó hsz-em végére reagálnál.

2010. ápr. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!