Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan próbáljak meg anyukámma...

Hogyan próbáljak meg anyukámmal beszélni (ezredjére is), hogy ne bántsa a nővéremet?

Figyelt kérdés

Van egy 22 éves nővérem (én 17 vagyok), aki elköltözött tőlünk albérletbe tőlünk ősszel, mert ahogy a kérdésből is sejthető nem jöttek ki túl jól. Sőt nagyon nem jöttek ki.

Anyu mindig egzecíroztatta, aminek próbált megfelel, és még akkor piszkálta anyukám, ha összesepert, felmosott, megfőzött. Egy szóval mindig kritizálta. Tavaly 10 hónapig kint tanult Finnországban (ahol megismerkedett egy fiúval, vagyis összejöttek), a szüleimnek semmi támogatást nem kellett adniuk, mert előtte nyáron a nővérem, rengeteget dolgozott és a megspórolt pénzét költötte el, az ösztöndíj mellett. Mikor haza jött egész nyáron anyukám azt vagdalta a fejéhez, hogy nem csinál semmit, eltartatja magát, és azalatt a 10 hónap alatt amíg kint volt, csak élősködött rajtunk. Mondtam, akkor is anyukámnak, hogy ezt ő is nagyon jól tudja, nincs így, hazugság, amit mond. Erre elhajtott. (Engem egyébként nem bánt semmivel, szeret és mindent igyekszik megadni).

Ősszel elköltözött albérletbe, mondván nyugalma lesz, és függetlenedik anyunktól. Igen ám, de anyum szinte mindennap, ha nem tudott akkor 2 naponta járt hozzá és az albérletben is lefikázta, hogy mekkora kuplerájt tart, milyen lumpen stb. stb. Saját szememmel láttam, tisztaság, rend volt a lakásban. Aztán egyik héten tesóm elment 1-2 hétre ki a barátjához. Anyum, mivel nem tudott a lakásba bemenni, felhívta a rendőrséget és előadott egy sztorit, hogy a lánya ellopta a megtakarított százezreit, és elkezdte köröztetni. Gondolhatjátok milyen balhé lett közöttük és megtiltotta nekem, hogy tartsam vele a kapcsolatot.

Igyekeztem jobb belátásra bírni anyámat, hogy ne bántsa, hagyja élni az életét, és hogy fáj, ha így bánik a testvéremmel, de semmi haszna nem volt.

Szerintetek mivel tudnám meggyőzni, észhez téríteni anyukámat?! Hogyan beszéljek vele? Mert a leülünk és megbeszéljük eddig nem vált be.

Kérlek, segítsetek! Nagyon zavar, hogy vele így bánik, velem meg jó pofizik és úgy kezel, mint egy tündérhercegnőt, pedig nem vagyok az... nem szeretném, ha különbséget tenne közöttünk, ő is a lánya és én is, egyenrangúak, akik szeretik egymást, de titokban tehetjük.

Köszönöm és ne haragudjatok, hogy hosszúra sikeredett!


2010. ápr. 4. 15:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szegényke, sajnálom nagyon :S szerintem próbálj meg apukáddal beszélni, hogy együtt hassatok rá, vagy ha nincs apukád, akkor próbálj meg anyukáddal beszélni, talán jobban használ, ha sírva mondod el neki hogy zavar, nem vagytok egyenrangúak, és szereted nagyon a nővéredet, ne bántsa őt! én ezt tenném, vagy pedig fenyegetőznék, hogy ha nem változtat ezen, és nem lesztek egyenrangúak, mert ez zavar téged, akkor a tesódhoz költözöl! és ha odamennél a tesódhoz, akkor lehet pár napon belül/vagy még aznam rájönne hogy hibázott, és visszahívna téged, nővéredet is másképp kezelné utána! sok sikert! :) írj majd ha van vmi haladás! szurkolok neked! 16/L
2010. ápr. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Úgy viselkednék anyámmal ahogy ő a nővéreddel, amíg észhez nem tér.
2010. ápr. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Bocs, de biztos vagy benne, hogy őt is az anyád szülte???

Nekem úgy tűnik, hogy akár olyan, mint egy örökbefogadott gyerek.

Ha ennyire utálja, és még rendőrségi feljelentést is tett az már komoly.

Szerintem tartsd titokban a testvéreddel a kapcsolatot, anyukád nem fog megváltozni.

2010. ápr. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Anyád nem fog változni, akárhogy beszélsz vele.

A rendőrséges történet beteges, anyád nem normális.


A nővéred az édes testvéred? Lehet, hogy ő anyád férjétől van, aki utána már nem nőként nézett rá, te pedig anyád szeretőjétől vagy. Merész elképzelés. :)


Valami lapul a dolog mélyén, lehet, hogy már elfeledve, azt kéne megtalálni talán, hogy rendezni lehessen a helyzetet. Olyanokra gondolok, mint konfliktusok a szüleitek közt, vagy anyád és valamelyik nagymamád közt...

Anyukád házasságkötése mennyivel előzte meg nővéred születését? Anyád fiút akart? Vagy apád?

... végtelenül folytatható

2010. ápr. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha téged kényeztet, lehet, hogy zsarolhatnád azzal, hogy nem beszélsz vele, esetleg a nővéredhez költözöl.
2010. ápr. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szomorú a történet. Beszélj a nővéreddel. Anyud magára marad, ha ezt csinálja. Talán mondd ezt neki.
2010. ápr. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Próbáltam már vele sírva is beszélni. Erre azt kaptam, hogy ne hisztizzek miatta.

Persze, hogy édestestvérem, annyira hasonlítunk egymásra a nővéremmel, néha össze is tévesztenek minket, pedig nem vagyunk ikrek.

Hogy mennyi idő után jött tesóm (és hogy netán fiút szeretett volna), ezt még nem nyomoztam ki, de rá fogok kérdezni, csak kapjak is rá érdemben választ... Mert nem mindig sikerül kicsikarnom.

Fenyegetőztem is neki, hogyha nem hagyja abba ezt a bánásmódot a testvéremmel, akkor hozzáköltözöm. Azt mondta erre, hogyha megteszem, feljelenti a nővéremet, azért hogy elrabolt, vagy valami hasonlóval, mert ugye még csak 17 vagyok.

Őszintén, nagyon szégyellem magam, anyukámat, hogy ilyen és így bánik a saját lányával. :(

2010. ápr. 5. 12:22
 8/11 anonim ***** válasza:
Azért jó látni, hogy vannak még normális tesók....
2010. ápr. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

" Azt mondta erre, hogyha megteszem, feljelenti a nővéremet, azért hogy elrabolt, vagy valami hasonlóval, mert ugye még csak 17 vagyok."

Ezzel, ne hogy megrémítsen..... Te meg a kiérkező rendőröknek szépen elmondod, hogy a kedves anyukád, mit csinált veled meg a tesóddal, és akkor fordul a kocka....

2010. ápr. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az ilyen vádakat bizonyítani is kellene, nem?
2010. ápr. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!