Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez így korrekt?...

Szerintetek ez így korrekt? Ti hogy oldottátok meg?

Figyelt kérdés
A párom és én más vallásúak vagyunk. Ő katolikus, én református. Az ő családja nagyon vallásos, tényleg rendszeresen járnak templomba, szóval minden velejárója...Én is vallásos embernek tartom magam, de nem vagyok ott minden vallási eseményen, ahol két fedőt összeütnek, ünnepekkor vagyok templomban is inkább...Nem szeretem az ilyen nagyon kötött, "kötelező" szertartásokat stb. stb. Beszéltünk arról, hogy milyen vallásúak legyenek majd a gyerkőcök. Ő nagyon ragaszkodott a katolikushoz, én meg a reformátushoz ragaszkodnék szívem szerint...az kicsit "lazább" ha lehet így fogalmazni (szerintem értitek mire gondolok). azt nem szeretné, ha egyik ilyen, másik gyerek amolyan vallású lenne...látom, hogy neki mennyire fontos ez, és tudom, hogy a családjának is. Így azt mondtam, hogy oké, belemegyek, hogy katolikusok legyenek, de semmiféle "velejáróját" nem kötelezheti a gyerekre. Ha akar majd templomba menni, böjtölni, gyónni s társai... oké, ha nem, nem. Nem csinálunk "kötelező" programokat...aztán majd eldönti a gyerek (később felnőtt), hogy hogyan szeretne élni...én semmit erőltetni nem fogok. Szerintetek ez így korrekt?
2010. ápr. 4. 09:32
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Nem is szabad egy gyerekre ráerőltetni semmit. Nálunk is hasonló a helyzet, ám nálunk tesóm református lett, én katolikus. Nagyim református, ő erőltette hogy az első szülött gyereknek reformátusnak kell lennie, a többire már azt mondta nem érdekli. Engem járattak katolikus hittanra pici koromban, megszerettem, nem vagyok egy templomba járós valaki, de hiszek abban, amit tanultam, végigjártam a ranglétrán, 11 éves koromban keresztelkedtem majd elsőáldoztam, bérmálkoztam mindezt önszántamból, a szüleim csak támogattak. Bátyám életében nem járt református templom közelében! :)

Hozzá kell tennem, attól hogy katolikus egyházba keresztelkednek az idők során még dönthetnek úgy hogy inkább református szertartásokon kívánnak részt venni, nincs ebben semmi, bár a katolikus egyháznak biztos kevésbé tetszene.

A másik, ha összeházasodtatok, és katolikus szertartás volt, akkor alá kellett írnotok egy papírt ha minden igaz, amelybe ígéretet tesztek, hogy a gyerekeket katolikus módra "nevelitek". Ha ilyen ígéretetek van, akkor érdemes már csak ezért is eleget tenni ennek, hisz később nehogy problémák legyenek!

2010. ápr. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

öcsém anya második házasságából született,mi katolikusok,mostohafaterom református...

megoldották...

nincs keresztelkedés

öcsém majd eldönti,h milyen vallásu akar lenni

most 8 éves,volt katolikus hittanórán,templomban is,meg reformátusban is,lassan elfogja dönteni melyik tetszik neki jobban...

addig meg elvisszük mindkét templomba,eljár olyan hittan órára ami neki tetszik (tavaly katolikus,idén református)

22/L

2010. ápr. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. Igen tudok a "szerződésről", annyi, hogy majd mindkét templomban szeretnénk esküdni, és mindkét helyen megigértetik, hogy "református-katolikus" hitben neveled a gyereket. Mindkettőt úgysem lehet. Annyi, hogy a katolikusoknál van papírforma is.
2010. ápr. 4. 09:54
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Reformátusoknál nem követelik meg,hogy ott is kereszteld a gyereket,sem azt,hogy református legyen.Csak azt,hogy meglegyen keresztelve.Ha katolikus templomban kereszteled,és később a ref.mellett dönt,akkor elég "átjelentkeznie"
2010. ápr. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Nem is tudtam hogy ilyet is lehet. Szüleim azért választották a református szertartást, mert onnan erősebb volt a nyomás a szülőktől/nagyszülőktől, ők sokkal vallásosabbak. (Anyu majdnem nem lehetett tanú egy katolikus esküvőn, amiért református házasságban él) Tudom hogy vallásos családokban ez nem úgy működik, hogy nem kereszteljük meg a gyereket és kész, de én azt hiszem ez lenne a legjobb döntés, ahogy előttem is elmondták, így eldöntheti a gyerek hogy mit szeretne. Végül is nem marad el a keresztelkedés csak csúszik vagy 10 évet. Ha azonban "muszáj" megkeresztelni akkor sincs semmi baj, ha nem erőszakoljátok rájuk a dolgokat. Ezen fölösleges vitatkozni szerintem! :)
2010. ápr. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja igen, és szinte bebizonyosodott tény, hogy akire ráerőltetik a vallást az csak azért is ellenkezik, utálja az egészet, és juszt sem csinálja amit kéne... szóval ésszerűbb ráhagyni, és majd kialakul a gyerkőcben! :)
2010. ápr. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen:)
2010. ápr. 4. 10:27
 8/9 anonim ***** válasza:
59%

Nálunk anno így döntöttek a szüleink:


Anya evangélikus, apa református. Megegyeztek, hogy ha az első gyerek fiú lesz, akkor reformátusok lesznek a gyerekek, ha lány, akkor evangélikusok. Én lettem az első (lány vagyok :) ), így evangélikusok lettünk.

2010. ápr. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
:) ez is egy jó módszer...köszi
2010. ápr. 4. 11:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!