Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Költözzek el? Anyu élettársa...

Költözzek el? Anyu élettársa rámszállt.

Figyelt kérdés

7 éve vannak együtt. Mostanában sokat szokott nézni engem, meg be szokott szólogatni, ami eddig nem zavart, de mostmár jelent is valamit, nem csak viccel vele... Ma hìvott oda magahoz beszélni... El attól a szobától, ahol anya volt. És mondta, hogy "bocsánatot kérek a tegnapiért, amikor nagyon megbámultalak... gyere közelebb, anyàd ne hallja. Láttam, hogy zavar, de nem tudtam megállni. Nagyon tetszett a látvány." Közbe áradt belőle a büdös piaszag, mindennap iszik. Anyának nem akarom elmondani... Nekem hinne, de lehet félreértés volt. Vagy csak ezzel nyugtatom magam. :( az élettársa kigyúrt férfi, aki egy idegen kocsiajtaját kiszedte a helyeről amikor az felidegesitette. Ez a másik dolog, amiért nem merek én erről beszélni...


18 éves vagyok, féléve betegsèggel kezelnek, ami miatt suliból is ki kellett iratkoznom, dolgozni nem tudok még pár hónapig. De amint képes leszek, szerintetek költözzek el? Vagy van valami mas megoldás is erre?


Köszönöm szépen a válaszokat előre!


2016. márc. 23. 02:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt félreértés. Mondd el anyádnak, de legyen B terved. Ha nem megfelelően reagál, költözz el, meg akkor is, ha jogos, hogy a krapeknak kéne.
2016. márc. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez undorító. Mindenképp mondd el anyukádnak, de - ahogy valaki már írta előttem - készítsd B tervet, nagymama, nagyapa, nagynéni... bárki, akihez költözhetnél, ha esetleg anyukád nem megfelelően reagálna.
2016. márc. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
13%

"nem értek egyet a 7. válaszolóval"

Semmi gond, én meg veled se, így a beszélgetés kiegyenlített.


Hogyan tudna elköltözni? Hát ő vetette fel, nem? Ott van a vastagbetűs alatti kisbetűsben alulról a második bekezdés utolsó előtti mondata. Én elolvasom a kérdést, és aszerint igyekszem válaszolni.


Egyébként mi a rossz a mondd el anyádnak tanácsokban? Hogy befejezetlenek. A következő mondatok hiányoznak még hozzá: És majd kérjél tőlünk segélyt anyukád temetésére, ha az élettársa agyonverte. A plasztikai műtét 40%-át is fedezzük, ha csak széttöri az arcában a csontokat.

2016. márc. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
96%
Kedves utolsó! Eszerint a lánynak be kellene fogni a száját, és tűrni a molesztálást, mert mi lehet az anyjával? Igenis szóljon neki. NEM a gyerek felel a szülőért, hanem forditva. A lány anyja miatt került oda az az erőszakos undorító alak. Miért is a gyereknek kellene megszenvedni a következményeket? Kérjenek az anyával együtt segítséget, mert az NEM megoldás hogy lapítanak és csendben tűrik az erőszakot. Azt hiszed le fog állni a férfi? Azt hiszed jobb lesz? Ha következmények nélkül folytathatja, ugyanoda jut mint anno én jutottam - vagyis megerőszakoltak.
2016. márc. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, nagyon sajnálom ami veled történt! :( Ez rettenetes... El tudom képzelni, mit élhettél át, és hogy mennyire nehéz. :( Kitartás és nagyon remélem, hogy ez nem fog egy életre megmaradó seb lenni neked! :(


Még nem beszéltem anyával. Az élettársa szemébe meg bele se nézek. Nem úgy tűnik, mint aki emlékezne rá... Most is kiment inni, általában 1-2 óra múlva már eléggé bepityókázva jön be. (update: most ért haza. jó kis piaszaggal)


Tegnap este amikor írtam ezt a kérdést, láttam, hogy a laptopján próbál belépni a facebookomba. Előző héten anyáét kutatta át anya gépén.


Amiket még észrevettem 7 év alatt... Az az, hogy azokat a barátaimat is leszólta, akik tök normálisak voltak. Az előzőnél is mondtam, hogy "adj neki egy esélyt. beszélgess vele egy kicsit, ha idejön értem" De ő "nem, nem.. nem beszélgetek a fiúcskáiddal. az összes egy idióta kis szarzsák". Anyával ilyenkor össze szokott kapni, mert ő megvéd engem.


A pasija párszor már felidegesítette magát annyira, hogy üvöltözött, belevágott a falba, szétcseszte a berendezést.

Akkor hívtam rá rendőrt (pont mellettünk van a kerületi főkapitányság sétálva 4 percre), de se hírük, se hamvuk nem volt még órákkal később sem. Nagyszülőkhöz nem tudok menni, mert visszaköltözött a nagynéném, szóval most mindkét nagynéném ott él. Egyedül apához tudnék menni, de ő meg Londonban él, csak a betegségemet itthon szeretném kezeltetni, mert nagyon lelkiismeretes, jó orvosok kezében vagyok. Apa meg nem veszi komolyan a betegségem, meg se kérdezi, hogy vagyok. Eléggé patthelyzet...

2016. márc. 23. 23:10
 16/20 A kérdező kommentje:

Egyébként nagyon szépen köszönöm a válaszokat, elgondolkoztattak.

Ma este egy gondolkozós este lesz, készítek a,b,c tervet a fejemben... Az is eszembe jutott, hogy nyitva hagyom a kérdést, hátha anya meglátja. Már ha ő kel fel hamarabb, és nem az élettársa. Aminek hálát adok, az az, hogy bár megkérte a kezét már évekkel ezelőtt, de még fel sem merült a házasság. Na akkor lenne macera bőven. Talán a sors is így akarta.

2016. márc. 23. 23:16
 17/20 anonim ***** válasza:
Attól, hogy a nagynénéid ott laknak, pár éjszakára nyilván ott alhatsz, amíg megoldódik a helyzet.
2016. márc. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Mi van veled azota, kérdező?
2016. márc. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
van egy nagyon rossz erzesem, mert eleg sok ilyet hallottam. Az anya nem a lanyanak fog hinni. azert szolhatnal neki es a reakciobol meglatod hogyan tovabb.
2016. jún. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Eleve mért tűritek, hogy egy alkoholista élősködjön Rajtatok anyagilag?....
2017. jan. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!