Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megőrjít anyukám élettársa,...

Megőrjít anyukám élettársa, hogyan viseljem el?

Figyelt kérdés

Tanár és most ugye nyári szünet van.

Egész nap itthon van, semmit nem csinál csak mászkál a lakásban, tv-t néz, telefonozik...

Egy percet nem tudok egyedül lenni (viszont imádok egyedül lenni, meg kell is néha, hogy nyugi legyen itthon)

Nagyon nehezen viselem, főleg most, hogy nekem is van néhány magánéleti gondom, és ilyenkor alig tudom magam visszafogni,ha esetleg beszól nekem valamit (lehet viccnek szánja, de nem annak fogom fel).

A másik, hogy nem vigyáz a rendre. Tehát nekem az elvárás, hogy nem mászkálunk cipővel a lakásban, főleg nem, ha éppen aznap lett felmosva, kitakarítva. Ő ezt semmibe veszi.

Szóltam már anyának,hogy mondja már meg neki, hogy azért ne csinálja már ezt... (persze azóta is csinálja)

De pl. ha a fürdő is koszos, nem veszi észre neki az úgy jó elvárja, hogy mindent mi csináljunk anyukámmal.


Még nehezebb elviselni, hogy igazából nem is rokonom...


Mit csináljak, hogy kicsit jobban el tudjam viselni? Mert ebbe már kezdek beleőrülni...


20L


2015. aug. 4. 11:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%

Menj be a szobádba és ne foglalkozz vele. Vonulj el, olvass, hallgass zenét, foglalkozz magaddal.

Ha koszt csinál, akkor mond meg anyukádnak, hogy vagy megbeszéli vele, hogy pl. ne mászkáljon cipővel a lakásban, vagy takarítson utána anyukád, ha neki ez elfogadható, végül is az ő pasija, nem a tiéd.

2015. aug. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Ebbe kezdesz beleőrülni? Elég gáz. Amiket írsz, szerintem egyáltalán nem olyan súlyos dolgok.
2015. aug. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szervezz magadnak programot, ha ő otthon van egész nap, neked nem muszáj.

Fogj egy pokrócot meg egy jó könyvet és ha van a közeletekben erdő/ csendes park stb... pihengess magányosan.

2015. aug. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%

Velem ugyanez volt annak idején. Én egy porszemet nem takarítottam el anyám pasija után, anyám persze üvöltözött velem, de megmondtam neki, hogy az ő pasija után nem fogok állandóan rendet rakni. Ezt olyan szinten képzeld el, hogy a koszos zoknijait szanaszét hagyta a nappaliban...

Szerintem menj a szobádba, ne foglalkozz vele, ha beszól, szólj vissza: olyan szar tanár vagy, hogy nyáron még egy szakkört se hagynak neked szervezni? :DDDD

2015. aug. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen kezdek,mert amikor egész nap mást nem csinálok csak takarítok akkor b@romira ki tudok akadni, ha semmibe veszik...

Ha nem csinálja akkor legalább mások munkáját becsülje meg!


UI: LEHET VALAKI SZERET MOCSOKBAN ÉLNI, DE ÉN NEM!

2015. aug. 4. 13:49
 6/13 anonim ***** válasza:
Mi a francot takarítasz Te egész nap basszus?? :D 400 nm-n laktok? :D Nem hiszem,hogy mondjuk főleg így nyáron összekoszolna bármit is cipővel,nincs még sár sem :S Ne hisztizz,vonulj a szobádba,a takarítást meg korlátozd a saját szobádra,fürdőre wc-re konyhára.
2015. aug. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Tisztaság a mániám.


Menjél ki mezítláb és utána a talpad szerintem nem marad fehér... És azzal nem mászkálnál végig, még ha nem is sáros.

:D


Kinek mi... Nekem a por is kosz ;)

2015. aug. 4. 14:27
 8/13 anonim ***** válasza:
ő fizeti a rezsit és tart el nagyon huzd meg magad és keres valami melót, 20 évesen otthon ülni és takaritani mint valami reatardált
2015. aug. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Tanulok a főiskolán...

Amúgy meg anyukám, nem ő.

2015. aug. 5. 08:49
 10/13 anonim ***** válasza:
Gondolom mindketten hazaadják a fizujukat,úgyhogy ketten tartanak el téged,akármennyire nem akarod tudomásul venni.
2015. aug. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!