Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasok, együttélők! Titeket...

Házasok, együttélők! Titeket segít anyagilag valaki?

Figyelt kérdés

A szüleidre, vagy a párod szüleire gondolok, esetleg nagyszülő.

Bármit beleértve. Akár pénz, akár házvásárlásban, akár étellel, főznivalóval?Bármilyen segítségre gondolok.


2016. márc. 17. 19:43
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
53%

Igen.


Mi mindig kaptunk penzt is az en szuleimtol, altalaban havi fix osszeget. Meg nekem a ruhaimat anyukam veszi a mai napig.


Aztan kaptunk toluk egy lakast, aztan szulinapomra en egy autot. Szoval jah, engem segitenek.

2016. márc. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
58%
Miért vannak lepontozva azok, akiket segítenek a szüleik? Főleg, ha van miből? Anyuék pl. járnak el sokat, étterembe, nyaralni, aktívan dolgoznak is, stb, nem maguktól vonják meg azt, amit nekünk adnak...minek tartogatnák egy pincében a pénzt, mind Dagobert bácsi?!
2016. márc. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
71%

Ezt én sem értem :D

Én is le vagyok pontozva, pedig csak annyit írtam hogy heti egyszer ott ebédelünk. Az is sok?? Ki kéne fizessem nekik a kaját? Nyilván nem éheznek ők sem azért, mert heti egyszer mi is ott eszünk...

2016. márc. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
79%

Minket nem folyamatosan, de amikor kell, akkor segítenek. Nem folyamatosan, mert messze lakunk, háromhavonta találkozunk. De amikor hirtelen kellett, akkor a családomhoz tudtunk fordulni, tipikusan váratlan kiadások esetén. Most már szerencsére eleget keresünk ahhoz, hogy elkezdjünk tartalékot képezni, így már jó ideje nem kértünk segítséget. Gondolom, később majd mi segítünk nekik, ha nyugdíjasok lesznek, mert nyugdíjuk nem nagyon lesz. Egyelőre ők nem szorulnak ránk.

A párom szülei nem nagyon segítenek, egyszer kértünk kölcsön, anyukája még 10 ezer forintot is visszakért, ami elég rosszul érintett (ugyanakkor kértünk a szüleimtől is segítséget, nagyobb összeget adtak és nem kérték vissza, holott sokkal kevesebb a pénzük), azóta onnan inkább függetlenítjük magunkat.

2016. márc. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
52%

Nyilván azok pontoznak le, akik semmit nem kaptak a szülőktől soha. Látom vannak ilyenek szép számban.


Én azért büszke vagyok a szüleimre, hogy ennyire Emberek( igy, nagybetűvel), hogy legalább az egyetem végéig támogatnak. Én is hasonlóképp teszek majd a gyerekemmel.

Na lehet lepontozni, egészségetekre. :)

2016. márc. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Én is le lettem pontozva, holott nem írtam, hogy az a max 3-5 alkalom 8,5 év alatt volt, mikor segítséget kaptunk, csak nem írtam le, hogy mi meg étellel, ápolással és néha pénzzel is segítünk ugyanúgy. Kölcsönösen. Szerintem ezért van a család. Nyilván nem a másikon kell élősködni, de ennyi bele kell, hogy férjen a család segítésébe.
2016. márc. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Mindkettőnk szülei vidéken laknak, ha hazautazunk, mindig kapunk egy kis házi kosztot (kolbász, egész csirke, stb.). Ugyanígy vannak támogatva a párom testvérei és az én öcsém is.


Sőőőt, hogy itt mindenkinek elpukkanjon az agya, még a nagyszülők is adnak néha, habár nagyon nem szívesen fogadjuk el, de nem fogadnak el ellenkezést.


Nem tudom, miért baj az, ha valakit segítenek a szülei. Mi, ha otthon vagyunk, másból sem állunk ki, csak a fa metszésből, krumpliásásból, kukoricatörésből, ganéhordásból, cseresznyeszedésből. Úgyhogy ugyan anyagilag mi nem támogatjuk őket, de segítünk, amit tudunk.


Az is nagyon szép és jó dolog, ha valaki soha semmi segítséget nem kapott, ennek ellenére szép körülmények között él, de azért nem ennek kellene a követendő példának lenni, hanem annak (szerintem), hogy egy összetartó család ad amit tud.

2016. márc. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!