Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig lehet eltűrni, hogy a...

Meddig lehet eltűrni, hogy a férjed romba dönt anyagilag?

Figyelt kérdés

Közel 3 millió Ft hitel lóg a fejünk fölött, lassan ránk szakad az egész, nem győzzük törleszteni.

Az évek során halmozódott fel, mégpedig úgy, hogy értelmes dolgot nem vettünk belőle.

A férjem több, mint kétszer annyit keres mint én, ezáltal elkövettem azt a hibát, hogy nem szóltam a költekezésébe - feltételezve, hogy normális.

Sajnos utólag kiderült, hogy mégsem az.

A szisztéma a következő - hitelkeretet felvesz, kimerít, hitellel kivált, és kezdi előlről. A hitele eddig gyűlt és gyűlt, na most jött a pofáraesés: nem adták meg a bankban az újabb kölcsönt, a hitelkeret megmaradt.

Most jött el az, hogy elvettem tőle az összes kártyáját... persze én vagyok a szemét, meg aki nem érti meg, hogy ő beteg (?).

Ha betegségnek számít, hogy valaki technikus létére úgy akar élni, mint Orbán Viki... semmilyen káros szenvedélye nincsen, még lottót sem vesz, a pénzt KAJÁRA költi. Ha elküldöm a boltba tésztáért, hazajön egy tízezres bevásárlással! Ezek után van pofája azt mondani, hogy azért megy mínuszba, mert NEM ELÉG A FIZETÉSE...

Lehet most így is csinálni, de nem akartam ennyi terhet felvállalni, most fizethetek én mindent, kezelhetem egyedül az anyagiakat, járhatok csak én bevásárolni, idegbaj nélkül kezeljem a hitelkeretét, jó kör lesz...

Elhagyni nem akarom, mert szeretem, de ezt már nem bírom idegileg sokáig. Az anyja pontosan ugyanezt csinálta anno... amikor összejöttünk, még szidta ezerrel, szőke nőnek hívta, utálta, amiért tönkretette őket, erre tessék... Megtanulta a jó példát.

Ti mit tennétek, van még ebből kiút?


2015. aug. 27. 10:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%

3 milla mégis mire ment el?

twixre a tecsóban?


mivel évek óta megy így nem fog vele leállni, elején kellett volna leállítanod! hitel te neveden is van?

2015. aug. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
66%

én ezek után nem szeretném őt, mert amikor ezt tette nem gondolt arra ez milyen hatással lesz rád, sőt miközben kihúzod a sz..rból még te vagy leszólva, tündéri kis férjecske-.-"

én válnék és keresnék egy megbízhatóbb partnert

2015. aug. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Havonta több tízezerrel csúszott lejjebb. Ide egy pizza, oda egy ételrendelés, több élelmiszerből a legdrágább fajta, sörözgetés a kollégákkal... és persze a hitelkeret, a hitelek is kamatoznak. Jó pár év alatt gyűjtötte össze.


Sajnos eleinte nem figyeltem fel rá, mit csinál... utána megbeszéltük, hogy abbahagyja ezt a tevékenységet, majd ráhagytam, tegye tönkre magát, ha akarja... későn eszméltem, egyszerűen nem fog elkezdeni gondolkodni.

Sajnos tényleg már az elején le kellett volna, hogy csapjam, de nem néztem ki belőle ezt a szintű hülyeséget.

Mivel házasok vagyunk, minden közös. Ez leginkább hitel. Állítása szerint átvállalja az egészet, ha válunk... ha így folytatja ki is fog derülni, hogy komolyan gondolja-e.


Engem is az bánt a legjobban, hogy egyszerűen bele sem gondol, hogy engem is húz le magával a szarba... persze arra van esze, hogy az állataimat szidja, hogy sokba kerülnek.

2015. aug. 27. 10:31
 4/20 anonim ***** válasza:
11%
Amíg meg nem haltok.
2015. aug. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
55%

nem magát teszi tönkre, hanem titeket, mivel együtt vagytok.


még szid is? na remek.

ezek után minek is vagy vele?

szépen akkor mond meg neki, hogy oké mész ügyvédhez, akkor ugye átvállalja a hitelt? szerintme nem fogja! átvág

2015. aug. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
58%
Vannak ilyen emberek, akik egyszerűen képtelenek felfogni a pénz értékét, minden kicsúszik a kezeik közül. Ha nem akarsz vele együtt mélyebbre csúszni, amíg esetleg elvesztitek a fedélt is a fejetek fölül, akkor bizony neked kell kezelned mindent.
2015. aug. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
87%
"Állítása szerint átvállalja az egészet, ha válunk... " Persze, valószínű. Hát sajnállak kérdező, ennek a szarnak a fele a tied. Én amúgy elválnék, hiszem most "még" csak másfél millió a te részed, de mi lesz 5 meg 10 év múlva? Sajnos ez is szenvedélybetegség, csak úgy magától nem fog megváltozni.
2015. aug. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%

A házasság nemcsak érzelmi, hanem gazdasági közösség is.

Fejben is ketté kellene választani a kettőt.


És amit én tennék:

- ha szereted, érzelmileg tehát működik a házasság az ok, de ettől az ő felelőtlen döntéseinek következményeit jogilag KÖZÖSEN viselitek, mert a törvény szerint a házasság vagyonközösség


Nem írtad le pontosan, hogy milyen bevételek, milyen kiadások mellett kell zsonglőrködni, mennyire van veszélyben esetleg a fizetésetek (letiltás stb.) vagy az ingatlanotok (árverés) vagy egyáltalán felmondott hitelekről beszélünk-e vagy ez nagy valószínűséggel bekövetkezik.

Ennek függvényében én a helyedben megvizsgálnám a házasság JOGI felbontásának lehetőségét is azzal, hogy élettársként, családként lehet ettől még együtt élni, de a házasság felbontásával legalább az a biztonságod meglenne, hogy a felelőtlen döntései nem veszélyeztetik a te vagyonodat (igen, jelen pillanatban a te fizetésedet is tilthatják!).

Szépen leültetném a kedves felelőtlen férjemet és vázolnám neki azt, hogy amennyiben nem változtat a pénzügyi kultúráján, úgy nem marad más választásom, csak elhatárolódni tőle gazdaságilag, jogilag, hogy ne rántson engem is magával.

A bíróságon a házasság felbontásakor a közös vagyon és a közös kötelezettségek szétválasztása, megszüntetése is megtörténik. Ha közös megegyezéssel tudjátok beadni, akkor simán lehet olyan megosztás is, amelyben kedves férj bizony vállalja a jelenlegi 3 MFt hitelkeretből adódó kötelezettséget és nem 50-50%-ban osztják meg.

kérdés persze, hogy lenne-e akkora h..lye, hogy ebbe belemenjen- de talán ha a mérleg másik serpenyőjébe az kerül, hogy egyébként akkor az életközösségnek is vége (magyarul kénytelen leszel tényleg elválni tőle, költözni, megszakítani a kapcsolatot vele, akármennyire is szereted)- akkor talán elgondolkozik.


Te ismered a férjed, nem biztos, hogy bejön ez a sokkterápia, de nem lehetetlen.


Másik: azonnal excelben, kockás füzetben vezetni a bevételeket, kiadásokat, várható kötelezettségeket (előre lehet azért tudni, hogy pl. 15-én pl. 25 eFt esedékes erre a hitelkeretre, 20-án meg 30 eFt amarra, ennyi a rezsi stb.)

Azt a hibát én véletlenül sem követném el, hogy ezentúl én veszem a kezembe a pénzügyek irányítását egyedül, én vásárolok be, én kínlódok a hitelkeretekkel, ő meg feltartja a kis kezét és hátradől, hogy majd az asszony megoldja....

Ez a legrosszabb, amit tehetsz, mert ettől ő nem tanul, nem változik!

Ne menj bele ebbe a játszmába, ha TÉNYLEG változtatni akarsz, ha TÉNYLEG szereted.

Vállaljon felelősséget a tetteiért.

Ha kell, akkor úgy, hogy visszaviszi a boltba a feleslegesen megvett cuccot (és leégeti magát és legalább egy utalványra visszacserélni- bár élelmiszernél necces, de hátha!), ha kell úgy, hogy a házasságotokat felbontjátok, hogy ne kelljen neked is helyt állnod a tartozásaiért.


Tudom, hogy keménynek hangzik- de még most lépj, mert magától a helyzet nem oldódik meg.

2015. aug. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
80%
Ezt az "átvállalja a hitelt válás esetén" dolgot még most, hogy friss, közjegyző előtt írásba fektetném.
2015. aug. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
72%

Első körben jól tetted, hogy a bankkártyákat elvetted, ha van rá jogosultságot, tiltasd le. A banki értesítőkből látni fogod, melyiknek a legmagasabb a kamata, azt kell a leggyorsabban visszafizetni. Addig kézifék, és szigorú elszámolás. Ha most nem veszed kézbe a dolgokat, elúsztok menthetetlenül.

A kártyát, hogy elvetted, semmisítsd is meg, mert ha felírja a kártyaszámot/érvényességet és a hátoldalon a kódot, online továbbra is tud vásárolgatni. Egyik ismerősöm volt ilyesmi helyzetbe, ott a férj lefényképezte a kártyákat és azután adta csak oda. Továbbra is ment a pénz a kártyáról, mert online lottózott.

2015. aug. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!