Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig lehet eltűrni, hogy a...

Meddig lehet eltűrni, hogy a férjed romba dönt anyagilag?

Figyelt kérdés

Közel 3 millió Ft hitel lóg a fejünk fölött, lassan ránk szakad az egész, nem győzzük törleszteni.

Az évek során halmozódott fel, mégpedig úgy, hogy értelmes dolgot nem vettünk belőle.

A férjem több, mint kétszer annyit keres mint én, ezáltal elkövettem azt a hibát, hogy nem szóltam a költekezésébe - feltételezve, hogy normális.

Sajnos utólag kiderült, hogy mégsem az.

A szisztéma a következő - hitelkeretet felvesz, kimerít, hitellel kivált, és kezdi előlről. A hitele eddig gyűlt és gyűlt, na most jött a pofáraesés: nem adták meg a bankban az újabb kölcsönt, a hitelkeret megmaradt.

Most jött el az, hogy elvettem tőle az összes kártyáját... persze én vagyok a szemét, meg aki nem érti meg, hogy ő beteg (?).

Ha betegségnek számít, hogy valaki technikus létére úgy akar élni, mint Orbán Viki... semmilyen káros szenvedélye nincsen, még lottót sem vesz, a pénzt KAJÁRA költi. Ha elküldöm a boltba tésztáért, hazajön egy tízezres bevásárlással! Ezek után van pofája azt mondani, hogy azért megy mínuszba, mert NEM ELÉG A FIZETÉSE...

Lehet most így is csinálni, de nem akartam ennyi terhet felvállalni, most fizethetek én mindent, kezelhetem egyedül az anyagiakat, járhatok csak én bevásárolni, idegbaj nélkül kezeljem a hitelkeretét, jó kör lesz...

Elhagyni nem akarom, mert szeretem, de ezt már nem bírom idegileg sokáig. Az anyja pontosan ugyanezt csinálta anno... amikor összejöttünk, még szidta ezerrel, szőke nőnek hívta, utálta, amiért tönkretette őket, erre tessék... Megtanulta a jó példát.

Ti mit tennétek, van még ebből kiút?


2015. aug. 27. 10:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Írjatok házassági szerződést, amelyben az övé a hitel. Lehet házasság alatt is szerződést írni, nemcsak előtte. Legyen 1 kártyája, amire a fizetésének egy részét utaljátok, az lesz a zsebpénze, amiből költekezhet. A többiből törlesztitek a hitelt.
2015. aug. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

[link]


Azon túl, hogy nem hagysz neki módot a költekezésre, tényleg kezeltetni is kéne, különben csak tüzet oltasz. Ha külön bankszámlája van, bármikor kérhet új kártyát, vehet le a bankfiókban személyesen pénzt, kérhet kölcsön uzsorástól stb, stb. Gyökerénél is meg kell ragadni a problémát.

2015. aug. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Ez ugyanolyan függőség, mint az alkoholizmus vagy játékszenvedély, és te ugyanolyan társfüggő vagy, mint az alkoholisták feleségei. Nem szereted, hanem azt hiszed, hogy majd te meg tudod változtatni, és hogy nélküled nem tud élni. Ne hidd azt. [link] Nincs megoldás, katasztrófába fog dönteni. Semmilyen más út nincs, mint hogy otthagyod, MOST! Nem megtanulta a jó példát normális emberként szabad akaratából, hanem beteg. Pszichiátriai kezelésre szorul, ami még akkor is bizonytalan, ha elmegy, de mivel el se megy, biztos, hogy az állapota nem javul.
2015. aug. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Természetesen így leírva a helyzet rosszabbnak tűnik, de frissiben, még mérgemben írtam ki a kérdést :)

A törlesztőrészleteket bírjuk egyelőre (bár nem mondom, hogy nem megy az életminőségünkre), nem kell tiltani, legalább annyi felelősségérzet van benne, hogy azokra figyel magától. Csak eljutottunk oda, hogy a hitelkeret marad, és már nem tudjuk visszafizetni. Toljuk magunk előtt a végtelenségig, ez pedig nem állapot.


Elhagyni eszem ágában sincsen. Ez nem kapcsolatfüggőség, bármikor lépnék, és el is lennék nélküle... előtte évekig mindenkit hárítva a boldog szingliéletet éltem, és hiányzik is valahol :)

Ettől az apró defektjétől eltekintve a világ legjobb férje. Nem véletlenül szeretem. Minden másban számíthatok rá, azt pedig elfelejtettem írni, hogy nem csak magára költi azt a pénzt, előbb hoz nekem egy egész tortát csak úgy meglepetésként a cukrászdából, ha tudja, hogy édeset kívánok... vagy ünnepekre vesz meg jóval drágább ajándékot, mint amit megtehetne.

Én nem vagyok biztos benne, hogy ez mentális betegség, meglehet, inkább attól fél, hogy ha nem tud egy bizonyos életszínvonalat biztosítani nekem, elhagyom. Volt pár pénzes ürge már, aki fel akart szedni, talán az zavarja.

Sajnos ezt a hozzáállást is látta a családjában, ezt viszi tovább, nem tud bánni a pénzzel, ha megkérdezed, hova költött ennyit, az a válasza, hogy nem tudja, nem számolta.

Megváltoztatni? Ha meg akarnám változtatni, nem hagytam volna, hogy évekig ezt csinálja. Csak reménykedtem benne, hogy egyszer megjön a magához való esze. Nem jött meg, hát máshogy kell hozzáállni. Inkább maradok egy férfinál akit szeretek, és a pénzügyein kívül minden oké (tudod, inkább legyek szegény, de boldog), minthogy a legközelebbi meg már gázos legyen, már ha lesz, és nem maradok inkább macskás vénasszony, az az életforma kevesebb gonddal jár :D


A házassági szerződést, papíron válást én is fontolgatom, de leginkább az utóbbit.

Ha holnap elüti egy busz, tartok tőle, hiába lobogtatom a szerződést hogy átvállalta a törlesztést, a bank úgyis rám fogja "örökíteni" az adósságot... Ebből máshogy nem lehet kimászni. Vállalná, megígérte, minden balhénál meg is kapom, hogy ne foglalkozzak a dologgal, mert hiszen ő fizeti... csak az a baj, hogy kettőnk kárára, ezt nem érti, ahogy azt sem, hogy ha nem lennének a törlesztőrészletei, akkor hitelkeret nélkül férne bele most minden, amit eddig a bank kontójára vett :)



Zsebpénz, igen, most az a rendszer fog működni. Azóta megbeszéltük higgadtan, ha valamit elmegy befizetni vagy megvenni, akkor nem adok, csak annyi készpénzt neki, amennyi kell rá, a bankkártyázást pedig elfelejtjük. Ha a két szemével látja, mennyi van nála, egyszerűbb visszafogni. Mellette meg kap hetente egy kis aprót, hogy ha megkíván valami apróságot munka után, azért meg tudja venni, annyit megérdemel.

Kezdem úgy érezni, hogy feleség helyett anya lettem xD


Lehet, elviszem a pszichiáteremhez akkor, igazatok van. Nekem is vannak pszichés gondjaim, amit a férjem szó nélkül tűr, és segít ha kell. Szóval ha ilyen baja van, akkor zsák a foltját, elhagyni ilyenért egyébként sem hagynám, milyen házasság az, ahol ha a másik gondban van, akkor dobbantok ahelyett, hogy megpróbálnék segíteni rajta? Tudom, hogy ma már divatjamúlt a "jóban rosszban", de ez már a másik véglet.


Bocsi ha kicsit rendszertelenül válszoltam, kevés időm volt megírni :)

2015. aug. 28. 13:00
 15/20 A kérdező kommentje:

Hozzátenném még, írtátok a "kockás füzetet". Hát az nálunk sajnos nem működik, próbáltuk :)

A férjem - mivelhogy ugye, nem figyeli mire költ -, képtelen leírni, vagy elmondani, mit mikor, miért, mennyit... a blokkot sokszor nem kéri, nem hozza el.

Sajnos én meg elég szétszórt vagyok, pár hétig lelkesen vezetem, majd elmaradok vele. Az adminisztráció nem az erősségem :)

2015. aug. 28. 13:07
 16/20 anonim ***** válasza:

te jó nagy h.lye vagy. védjed nyugodtan.

majd ha már nem tudjátok fizetni a törlesztőt, nem lesz ilyen vidám.

de meg is érdemled

2015. aug. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Akkor most ki is másolom az általam beírt linkből a tagadás alcímet: "Sokkal jobb színben tünteti fel a helyzetet, mint az amilyen valójában. Minden reális terv nélkül, olyan általánosságokkal vigasztalja magát, hogy lesz ez még jobb is, sokkal rosszabbul is élnek emberek, tulajdonképpen minden rendben van, csak ezt a kis semmiséget kell még megoldani."
2015. aug. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Hát gyerekek, vannak itt gondok, csak nem velem :)


Köszönöm a válaszokat, a továbbiakban azt hiszem, magamtól is meg tudom oldani a helyzetet, szóval jó látatlanban diagnosztizálást a kövekező kérdésre :))

2015. aug. 28. 14:08
 19/20 anonim ***** válasza:

"A férjem - mivelhogy ugye, nem figyeli mire költ -, képtelen leírni, vagy elmondani, mit mikor, miért, mennyit... a blokkot sokszor nem kéri, nem hozza el."


nézd meg a netbankban

2015. aug. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Házassági szerződés jobb lenne házasság alatt is, mint egy látszat válás, amennyiben vele akarsz maradni. Sokan elfelejtik, hogy életársi kapcsolatban is keletkezik közös vagyon, csak nem 50-50%ban, hanem szerzés arányában. ( Vagyis, hogy ha pl. Te fele annyit keresel, mint ő akkor ez az arány áll fent egy esetleges osztozkodásnál.) Házimunkát forintosítják, az is szerzésnek minősül. Élettársi viszonyál a bírók alkalmazzák is ezt a gyakorlatot. Sokszor akik perre mennek életársi viszonyál is, bizonyítani kell tanúkkal, hogy együtt éltek. Sokan azt hiszik a lakcím kártya pro-kontra elegendő bizonyíték, de nem feltétlen. Sokan azt hiszik,házasságban is, hogy azé a tulajdon akinek a nevén van. Hát nem, a házasság (élettársi közösség) után szerzett vagyok közös, (hitel is, biztosítási betét is) mindegy kinek a nevén van. Értéknövelő beruházással már tulajdonjog keletkezik egy ingatlanon (pl szoba hozzá építés). Állagmegóvó dolgokkal nem (festés, tatarozás). Külön vagyon marad a házasság előtt szerzett vagyon, (akkor is ha pl. azt eladja a tulajdonos, és annak az árából vesznek közösen házasságban valamit, az a rész különvagyon marad), az örökség, ajándék (sokszor ezt is elfelejtik lepapírozni,és így bukta), a kártérítések bizonyos fajtái is lehetnek különvagyonok.
2015. szept. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!