Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasok, együttélők! Titeket...

Házasok, együttélők! Titeket segít anyagilag valaki?

Figyelt kérdés

A szüleidre, vagy a párod szüleire gondolok, esetleg nagyszülő.

Bármit beleértve. Akár pénz, akár házvásárlásban, akár étellel, főznivalóval?Bármilyen segítségre gondolok.


2016. márc. 17. 19:43
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
55%
Irigylem a nemmel válaszolókat, mert ezek szerint van akkora jövedelmük, amiből meg tudnak élni és lakás is tudnak maguknak teremteni. Mi 40-45 évvel ezelőtt egyetemi végzettséggel szüleink segítsége nélkül semmit nem tudtunk volna csinálni. A gyerek megszületésekor (kb. 45 éve) a szüleink vették nekünk a húst és rendszeresen meghívtak ebédre, mert az apósoméktól kapott lakás OTP törlesztése és a rezsi kifizetése után hó végére a szó szoros értelmében semmi nem maradt a kasszánkban.
2016. márc. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
45%
Az minek szül gyereket, aki magát sem tudja eltartani, utolsó?
2016. márc. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim válasza:
52%

Nem! 12 éve vagyunk házasok, sosem támogattak minket!

Az én szüleim nem élnek! :( A párom szülei nagyon rég elváltak. Anyósom ha hoz is valamit, az 99%-ban olyan tárgy amit ő sem használ semmire és nem akarja tárolni, a gyerekeknek meg folyton ígérget, amit persze nem teljesít, ezt már szóvá is tettem neki, volt is belőle durci! Apósom csak akkor jön, ha kell neki valami (szerszám, tégla, furik, csempevágó stb.)

Ez van, mi már megszoktuk. Nem azért mert, olyan jól állunk anyagilag, bár nem panaszkodom mert álltunk már sokkal rosszabbul is, és akkor sem kértünk segítséget, csak jobban összehúztuk a nadrágszíjjat! :)

2016. márc. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
37%
Nem,semmiben.Mindent mi magunknak teremtettünk elő.Az esküvőnket,a házat,a kocsit,a dolgainkat.Ketten.És én meg inkább az igennel válaszolókat nem értem,ahogy az egyik válaszoló megírta.Elég gáz,ha két felnőtt ember nem tud magáról gondoskodni segítség nélkül.
2016. márc. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
56%

Nem. Bár luxus körülmények között élnek, kb. annyit keresnek egy hónapban, mint mi egész évben. Annyit sem, hogy vigyáznak az unokákra. Néha-néha vesznek valami "vásárfiát", ha épp úgy tartja kedvük, ez mondjuk 3 havonta-fél évente. De nem kértünk tőlük soha semmit, meg tudtunk eddig teremteni magunknak mindent, még ha nehezen is, férjem 3 helyen dolgozik. Hálás vagyok mindenért, amink van, elégedettek vagyunk támogatás nélkül is.

Nem ítélem el azokat, akiknek segítenek a szülők, mert adódhat átmenetileg olyan helyzet az ember önhibáján kívül, ami miatt drasztikusan csökken a bevétel vagy váratlan nagy kiadás adódik, amit viszont muszáj kifizetni. És mikor az ember fiatalon bevállalja az első gyereket, sokszor a szülők elvárása, hogy jöjjön már az unoka, és a fiatal pár csak akkor tudja, mit vállalt, ha már megvan a baba.

Az biztos, mi támogatni fogjuk a gyerekeinket majd felnőttként, ha rászorul. Ha tehetjük, akkor is, ha nem szorul rá.

2016. márc. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
63%

"Irigylem a nemmel válaszolókat, mert ezek szerint van akkora jövedelmük, amiből meg tudnak élni és lakás is tudnak maguknak teremteni."


Vagy egy albérletben, önkormányzati lakásban élnek.


Attól még lehetnek önállóak.

2016. márc. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
50%
nem. az én családom 1800km-re lakik tolunk. anyosom igaz itt van, de nem segit semmiben. annyi a maximum tole, hogy Karácsonykor meghiv ebédre magához, az unokáját meg havi egyszer látja, akkor sem ugy, hogy vigyázna rá.
2016. márc. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
51%
Heti egyszer megyünk anyuékhoz ebédelni, olyankor csomagol is másnapra kaját. Anyósom is segített régebben sokat, de mostmár nem áll úgy anyagilag, nem is várom el, szerencsére megélünk. Nagymamám szokott néha adni egy kis pénzt a fiamnak erre-arra, de az a baj, hogy cserébe mindig elvár valamit, menjünk vele valahova, vigyük ki a temetőbe, stb, úgyhogy mostmár inkább el se fogadom, mert tudom, hogy nem önzetlenül adja...
2016. márc. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
43%

Havonta egy fix összeget kapunk a szüleimtől, mivel nekem még nincs bevételem, egyetemista vagyok. Emellett sokszor hoznak kaját is.

Miután végzek, nyilván pénzt nem fogadok majd el tőlük, de élelmiszereket akkor is kapni fogunk. El is fogadjuk, mert ők meglehetősen jól élnek, és ezt nem csak 18 évig osztják meg velem+testvéremmel.

A párom szülei nagyon szerény körülmények közt élnek, nem fogadunk el tőlük semmi nagyobb dolgot, max egy-egy ebédet, lekvárt.

22/L

2016. márc. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
52%

Igen. Amikor összeköltöztünk, én akkor kaptam apukámtól 350.000 Ft-ot (biztosításból), abból fizettünk kauciót, néhány bútort vettünk. Az esküvőre szintén kaptunk összesen kb. 650.000 Ft-ot, a másik ennyit mi álltuk.

Apósoméktól kaptunk még régen pénzt, anyósom segített ágyat venni (nem pénzzel). Most kaptunk segítséget autóvásárláshoz, de azt vissza kell fizetni, nem számolom bele. Anyukáméktól mindig olyat kapunk, amire szükségünk van (ágynemű huzat, gőzpingvin stb.) Cserébe én is segítek nekik, ha főzök, viszek ebédet, apunak TV-t vettünk stb. Tehát nagy dolgokkal nem, de igen, azt mondhatom, hogy kölcsönösen segítjük egymást, de alapvetően mindenki önálló hála az égnek.

2016. márc. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!