Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért fontosabb a kollégánál...

Miért fontosabb a kollégánál bevágódni? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kezdem a dolgot a probléma gyökerénél: a férjem asztmás.

10 éve, amikor összejöttünk, egy jó ideje cigarettázott, ami nem zavart volna különösebben, ha nem akart volna szó szerint meghalni tőle.

Úgy a napi 3-4 fulladás volt az átlagos, éjszakánként minden alkalommal.

Nehezen, de sikerült megértetnem vele, hogy ez a probléma, akkor minden további nélkül, egyik napról a másikra letette.

Tartott ez a jólét 9 éven át, eszébe sem jutott bagózni, majd jött ez a csodakollega... addig cseszegette - egyszer kért, hogy keressek meg neki valami sms-t a munkahelyi telefonján, akkor világosodtam meg, a pasas konkrétan minden fél órában bombázza üzenetekkel, hogy menjenek ki cigizni! -, míg rá nem kezdett megint.

Eleinte sumákban tette, de nem volt nehéz rájönnöm, ugyanis, míg ennyi éven át tünetmentes volt, most megint jöttek a rosszullétek, nem sokáig bírt hazudozni róla.

A helyzet egyre rosszabb. Egyre többet szív, már ott tartunk, hogy szexelni nem merek vele, mert tuti, hogy befullad közben.

Jönnek az ígéretek hogy majd leszokik, de a valóságban egyre több doboz fogy, és a kedvencem: mindenki más hibás, csak ő nem, hogy nincs jól.

Kaptam már azt, hogy a macskaszőrtől fullad - érdekes, 2 évig nem volt probléma vele :) -, hogy biztos penészes a fal az ágy mögött, tovább megyek, hogy nem takarítok rendesen!

Kétnaponta hallgatom, hogy milyen szarul van, biztos beteg.

Nem tudom, mit tegyek, nekem ez így nem élet, úgy érzem magam, mint aki egy tüdőbeteg nagypapihoz ment hozzá... az ígérgetés meg hab a tortán, azt sosem tűrtem, ha valaki a levegőbe beszél, közben meg hülyének néz.

Apró problémának tűnhet a dolog, de a valóságban nagyon is súlyos :( Már itt vannak újra az éjszakai fulladások, nem bír rendesen aludni, hozzá sem lehet szólni... durván romlott az életminőségünk. Csak ennyi miatt...

Bocsi ha kicsit hosszú lett, megint jött az sms a vásárlásról a dohányboltban, és kezdem felhúzni magam...

Ti mit tennétek vele? Egyszerűen minden megoldással zátonyra futok, és elegem van.


2016. márc. 17. 13:34
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
Jo lenne elvinni a dilidokihoz mert a jelek nem jora utalnak. Amig nem derul ki mi van a hatterben nem sokat lehet segiteni.
2016. márc. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Öööö...hát ez elég furán hangzik. Ott kezdődik, hogy egy másik pasi sms-ekkel bombázza, hogy menjen vele bagózni???


Amúgy nem feltétlen a kollégánál akar MÁR bevágódni. Ha rászokott újra, akkor már rászokott. És ezért szív többet és többet.


Ha semmi sem segítene, akkor elköltöznék kis időre, aludjon a hülye munkatársával, hörögjön meg krahácsoljon az ő fölébe, meg takarítson akkor ő az ágy mögött.


Mennyi idős amúgy a férjed?

2016. márc. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

28 éves, ezért is érthetetlen számomra a dolog, mert anno, szinte gyerekfejjel képes volt egyik napról a másikra letenni a cigit, most pedig ellenáll minden leszoktatási kísérletnek...

Attól tartok, visszamentünk az oviba, a kollega szerint menő cigizni, a férjem pedig nem akar lemaradni mögötte. Ilyesmi volt középiskolában is.

Egy hatalmas csarnokban dolgoznak össze mérnökként, általános, hogy ahelyett, hogy mindig átjárkálnak egymáshoz, telefonon, sms-ben kommunikálnak, ezért is kapott mindenki munkahelyi telefont.

Én már válással is fenyegettem, de tudja, hogy nem gondolom komolyan :( Folyamatosan ígérgeti, hogy majd leszokik róla a KEDVEMÉRT- neem, nem azért, hogy ő ne fulladjon meg... :(

2016. márc. 17. 14:08
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem valami "kisfőnök" ez a kolléga?
2016. márc. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológus segítségére lenne szüksége a férjednek. De nyilván nincs betegségtudata, így nem akar majd elmenni.


Ha nem hajlandó tudomásul venni, hogy beteg és nem hajlandó a segítséget elfogadni, akkor ultimátumot adnék neki, hogy vagy leszokik vagy elhagyom. Ha nem venne komolyan akkor egy időre biztosan elköltöznék vagy mondanám neki, hogy ő költözzön el, ahová akar.

2016. márc. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a kedvedért nem fog soha leszokni. Majd ha magáért tenné, akkor talán!

Valahogy rá kéne vezetgetni. Menjetek kirándulni, túrázni, ahova kell a tüdő... bár ha 28 évesen inkább bagózik mint szexel, azért az furi :o

2016. márc. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%
fogod magad és igenis visszamész anyádhoz, mondván szereted,de nem tudod végignézni ahogy kinyírja magát, majd megvárod vagy őt vagy a végrendeletet hozó ügyvédet ahogy neki tetszik.
2016. márc. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Bocsi, hogy így eltűntem, ritkán van időm felnézni ide.


A fejlemény: 1 hete nem volt cigi a férjem kezében :) Újra csak letette, ahogy anno - nem is értem, hogy csinálja ilyen könnyedén, ha elvileg rászokott...

Újra előhoztam a témát, újra csak elmagyaráztam neki, hogy a dohányzás miatt fullad, és hogy ha egy potrohos, krahácsoló vénemberhez akartam volna hozzámenni, akkor kerestem volna egy gazdagot :D

Ez ütött, mostanában nagyon meghízott, elmondtam neki, hogy egyszerre ennyi mindent nem tudok elnézni neki, könnyebbnek vélte a cigizést beszüntetni, mint lefogyni hirtelen.

Éppen előjött az allergiája, viszont most már nem fullad... megnéztem volna, mit össze nem szenvedett volna, ha egyáltalán nem kap levegőt :(

2016. márc. 29. 08:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!