Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is igaz az, hogy...

Szerintetek is igaz az, hogy az elsőszülött gyerek fontosabb a többinél az apuka számára?

Figyelt kérdés

Elsősorban arra a helyzetre gondolok, amikor az apukának már van egy nagyobb, tőle külön élő gyereke előző kapcsolatból/házasságból.


Én nem hittem/hiszek ebben, de egy más jellegű kérdésemre sokan írták, hogy bizony egy elvált, gyerekes férfinak az elsőszülött mindig érdekesebb és fontosabb lesz.


Itt az egyik válasz, amit arra a kérdésre kaptam, és még jópár ilyen jött:


"Hát, akkor te el vagy tévedve.

Az első házasságból lévő gyerek mindig fontosabb (hallottuk már ugye az elsőszülött kifejezést), már csak azért is, mert nem vele él együtt életvitelszerűen, és túlkompenzál.

Ugye a második gyerek mindig ott van, nem olyan különleges, meg eleve csak a második.

Sajnálom, hogy senki nem világosított fel téged ezügyben."


És most kicsit elbizonytalanodtam.


Akik közvetlenül érintettek a témában, ti is ezt tapasztaltátok?



2015. febr. 7. 21:17
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Ez igy természetesen hülyeség
2015. febr. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
A harmadik házasságomban élek, 5 gyerekem van. Mindegyik egyformán fontos, és mind az ötöt imádom.
2015. febr. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, én nem tapasztalom ezt. Egy családot ismerek, ahol a kedves papa egyértelműen a legidősebb gyerekének kedvez, de az a család több sebből vérzik. Az én szüleim is elváltak, az apám az új nője gyerekeit lényegesen jobban szerette, mint engem vagy a bátyám, és ezt tapasztalom a környezetemben is, válás esetén az új gyerek mindig valahogy fontosabb lett a réginél.
2015. febr. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem igaz.

De van olyan, hogy valamelyik gyerek valamelyik szülővel szorosabb kapcsolatban van. De ez nem attól függ, hogy ki az első gyerek.

Pl. van olyan apuka, akinek a lánya a szeme fénye. Van olyan apuka, akinek a fiú, mert ő viszi tovább a nevét és neki adhatja át a tudását, szokásait. Stb.

Ha meg több házasság van, akkor lehet, hogy éppen az "új" gyerek lesz a kedvenc, mert már a többi gyerek nagyobb, idősebb. Vagy ha rossz a kapcsolat az exszel, akkor a gyereket is elmarhatja az apától, így elromlik a kapcsolat.

2015. febr. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem négy van, két "helyről" - néha kikérdezem őket melyiket szeretem a legjobban, mind a négyre van magyarázat (az elsőt azért mert miatta lettem apa... stb...)

Jó játék, szeretik.

Szóval én nehezen tudok elképzelni ilyen különbségtételt, de hát példa meg mindenféle hülyeségre volt már.

2015. febr. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk sincs ez így! Sőt.
2015. febr. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Olvastam a babakelengyés kérdésedet, és csak azért nem válaszoltam, mert az előttem kommentelők annyi h.ülyeséget hordtak össze, hogy nem volt kedvem belefolyni a vitába.


Nem, ez nincs így - általában.

Most, állapotosan, egy kicsit mindent jobban mellre szívsz, de hidd el, ha jó a házasságotok, és - ahogy ott írtad - az apa is akarta a gyereket, nem lesz semmi baj.

Talán azért érzel most így, mert neked ez az első, a férjed meg már végigélta egyszer a "várás" állapotát, neki nem új a dolog.

Várj, amíg megszületik a kicsi, meglátod, nem kell attól félned, hogy őt nem fogja szertni az apja. Minden gyerek más, és ahogy egy előttem író apuka is megjegyezte, az egyiket ezért, a másikat meg másért szereti az ember.

Nálunk kicsit más volt a helyzet, de az biztos, hogy a férjem a mi gyerekünket szerette legjobban a három közül, talán azért is, mert a két elsőt az anyjuk primitív módon az apjuk ellen nevelte.

Ha a férjed kedvesebb most az elsővel, abban nyilván az is közrejátszik, hogy bizonyos mértékig bűntudatot érez vele szemben, érthető okokból.

Szóval, várd ki a végét, nem eszik a kását olyan forrón!

A tökéletlen beszólásokkal meg ne törődj, leggyakrabban azok szólnak hozzá az ilyen kérdésekhez, akiknek se gyerekük, se férjük, se tapasztalatuk nincsen.


Sok szerencsét a babával, ne nyugtalankodj fölöslegesen! :)

2015. febr. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Elsőszölött vagyok, lány, elköltöztem.


18-24 között jó, ha hetitíz percet beszéltünk, pedig akkor még együtt laktunk, csak a mstohaöcséim valahogy mindig fontosabbak voltak


Egy éve összeköltöztem a párommal, első 1-2 hónapban jött, meg hívott. Most már ott tartunk, hogy az utóbbi lassan fél évben csak én kerestem, ő bszott felhívni.

Kb. két hónapja nem beszéltünk, egy szót sem. Kíváncsi vagyok, mikor jut eszébe, hogy én is létezek.

2015. febr. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
ez maxa középkorban volt így... jobb esetben..
2015. febr. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem saját példám nincs, de itt az oldalon lépten-nyomon ezt olvasom. Sokszor irták már "új nőknek", hogy te meg a gyereked csak második lehetsz stb.


Most hogy ez csak az uj nőre értendő-e, vagy a gyerekre is, azt nem tudom.

2015. febr. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!