Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az anyuka 18 éven aluli,...

Ha az anyuka 18 éven aluli, az apuka meg nem akkor kinél fog lakni a gyerek?

Figyelt kérdés
17 éves a barátnőm és akkor is annyi lesz amikor majd a gyerek megszületik. Nem vagyok tisztában ezekkel a dolgokkal de akkor most a gyerek velem fog lakni? Mert én úgy tudom de lehet, hogy rosszul emlékszem rá hogy ha az apa elmúlt 18 és keresőképes akkor ő lesz a gyerek gyámja. Vagy hogy van ez? Én már elmúltam 18 és dolgozok is.

2014. márc. 5. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:
8%

Tévedsz. Az anyuka 17 évesen már gyakorlatilag nagykorúvá válik, amikor megszületik a kisbabátok.

A gyerek vele fog lakni elsősorban, mert az újszülöttnek legfőképpen az édesanyjára van szüksége, aki szoptatja, ellátja, gondoskodik róla.

Ha nem laktok együtt, akkor igyekezz megteremteni a megfelelő körülményeket.

Ez pedig a kedves apukának a feladata!

2014. márc. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
20%
Vedd feleségül, és neveljétek együtt a gyereket. Ez a gyereknek a legideálisabb. Nem az, hogy külön legyenek.
2014. márc. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Tévedsz. Csak akkor lesz az apuka a gyám (karöltve az anyukával), ha elveszi a lányt.


Ha nincs házasság, akkor a lány szülei fognak felelni a gyerekért is.

2014. márc. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%

# 1/3

A gyakorlatilag nagykorú senki sem érdekel. Ekkora baromságot is régen olvastam még itt is.


Az apa ha nagykorú lehet a gyerek gyámja az meg hogy a gyerek hol lakik megbeszélitek.

2014. márc. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Valószinübb hogy az anyai nagymama lesz a gyám mert a 17 éves barátnő gyámságát tuti nem kapod meg a baba meg ott lesz ahol az anya.
2014. márc. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!