Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a fontosabb számotokra a...

Mi a fontosabb számotokra a párotok vagy a még meg nem született gyereketek?

Figyelt kérdés
Sorozatokban gyakran van, az a helyzet hogy a férjnek választani kell a párja és a gyerek között szüléskor. Persze ez elég abszurd mert a nőt mentik. Ti ilyen helyzetben hogy döntenétek? Nőként mit gondoltok erről?
2015. nov. 7. 12:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
98%

Ilyen szituációban szerintem egyértelműen a nőt kell menteni. Egy gyerek elvesztése is tragédia, de ha frissen megözvegyülve kell egy újszülöttet felnevelni, az még rosszabb. Rossz a gyereknek is, az apának is, a nagyszülőknek is.


Egy párnak lehet még gyereke, de egy gyerek nem kapja vissza soha az elvesztett anyát.

2015. nov. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
96%
Az első válaszolóval értek egyet!
2015. nov. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
50%

Alapesetben az elsővel értek egyet, de sok minden árnyalhatja a képet.

Lehet, hogy az anya beteg, akinek megváltás lenne a halál, lehet, hogy az anya megmentésére 10% az esély, a babáéra 100%, lehet, hogy a nő maga kéri, hogy a gyereket mentsék...

Bonyolult kérdés, amit nem itt kell eldönteni.

2015. nov. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
2%

De a nő sem kapja vissza az elsőszülött fiát. Ez milyen érvelés volt? Egyértelműen a babát kell menteni, az élet lényege az, hogy tovább örökítsd a génjeidet, egyik ok.. másik... a gyerek sokkal jobban fog szeretni, mint az a nő, már az ösztön miatt is.


Akkor ennyi erővel azt is mondhatnám, hogy barátnőd lehet ezer is.

2015. nov. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
90%
Egyrészt teljes mértékben egyetértek az első hozzászólóval, másrészt úgy tudom, ha ténylegesen választani kell (azért ez elég ritka), mert nem élheti túl mindkettő a beavatkozást, akkor az orvos nem kérdezi meg az apát, hanem menti az anyát.
2015. nov. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
89%

1. Ilyen kérdés eleve fel sem merülhet, senkinek nincs választási lehetösége, ez az orvos feladata.


2. Az orvosnak - azonos esély mellett -, mindig az anyát kell elötérbe helyezni, mert biológiailag ö az "értékesebb".


3. Egy nö gyerek nélkül mindig életképesebb, mint egy gyerek anya nélkül. (Igaz, hoyg elvileg az apa is otthon amradhatna vele, de akkor nincs miböl megélniük.)

2015. nov. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
95%

"az élet lényege az, hogy tovább örökítsd a génjeidet, egyik ok.. másik... a gyerek sokkal jobban fog szeretni, mint az a nő, már az ösztön miatt is."


Két ekkora baromságot már régen olvastam... nagyon remélem, hogy te nem fogod örökíteni a génjeidet.

2015. nov. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Pontosan azt írtam az elején hogy tudom az anyát mentik.
2015. nov. 7. 12:47
 9/23 anonim ***** válasza:
53%

Nem vagyok anya, és nem is akarok az lenni, az egyik fő ok, hogy nem akarom elveszíteni a racionalitásomat.


Mert pontosan, amikor filmekben látom az ilyet, mindig kiakadok, hogy a "babámat mentsék" nők mennyire önzőek. Ők meghalnak, nekik már semmivel nem kell törődniük. És a valóságban nem mindig happy end van, lehet, hogy apuka megutálja a gyereket, mert miatta halt meg a nő, akit szeretett, lehet, hogy a gyereknek súlyos lelki bajai lesznek, hogy miatta halt meg az anyja. Ez nagyon nagy teher. Legalábbis én biztos nem bírtam volna a lelkiismeret furdalást, ha anyukám belehalt volna abba, hogy megszül.


Milliószor nehezebb lehet elfogadni, hogy meghalt a gyereked, és ezek a nők úgy döntenek, á, inkább a gyerekemnek legyen lelkifurkája, mint nekem.

2015. nov. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
77%

Mivel sem a nöt sem a férfit nem kérdezik/kérdezhetik, ezért a kérdésnek nincs értelme.


A filmek meg eleve hatásvadászatra alapulnak, a valósághoz semmi közük.

2015. nov. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!