Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a fontosabb számotokra a...

Mi a fontosabb számotokra a párotok vagy a még meg nem született gyereketek?

Figyelt kérdés
Sorozatokban gyakran van, az a helyzet hogy a férjnek választani kell a párja és a gyerek között szüléskor. Persze ez elég abszurd mert a nőt mentik. Ti ilyen helyzetben hogy döntenétek? Nőként mit gondoltok erről?
2015. nov. 7. 12:10
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
62%

Pont nemrég láttam egy előadást, hogy akik nem tudnak elméletben vitatkozni akármiről, azok nem annyira okosak, hogy szépen fogalmazzak. A kérdező tudja, mi a helyzet, és nem a filmekről kérdezősködött.


ELMÉLETBEN hogy döntenétek, mi a véleményetek. Akinek erre az a válasza, hogy ilyen nincs, az utánanézhet, butább, mint aki belemegy az elméleti vitába.

2015. nov. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
97%
Egyértelműen a nőt. Gyereket bármikor szülhet újra és a csecsemő amúgy sem érzi mit veszít.
2015. nov. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Még jogilag és orvos-etikailag is a nőt kell ilyenkor menteni.
2015. nov. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
3%

"De a nő sem kapja vissza az elsőszülött fiát. Ez milyen érvelés volt? Egyértelműen a babát kell menteni, az élet lényege az, hogy tovább örökítsd a génjeidet, egyik ok.. másik... a gyerek sokkal jobban fog szeretni, mint az a nő, már az ösztön miatt is.


Akkor ennyi erővel azt is mondhatnám, hogy barátnőd lehet ezer is."


Ezt most miért kellett lepontozni? Én speciel minden egyes szavával egyetértek. Mi ez a mentalitás, hogy "gyereket még szülhet ezret"? A férfinak is lehet még ennyi erővel ezer barátnője. A férfi talál egy új nőt, aki szereti a gyereket is, boldog a család, happy end. És ne mondjátok nekem, hogy önző dolog lecserélni a régi nőt, mert a régi gyereket lecserélni legalább annyira önző dolog. Anya vagyok, de ha a gyerekem vagy magam közül kéne választani, gondolkodás nélkül elvárnám, hogy a gyerekemet mentsék. És én ezt nem úgy mondom, hogy csak úgy fröcsögök erről, mert én már átéltem. A halva született fiamat pedig az utána születő három se tudja pótolni. Mert nem ugyanaz az ember. Mindenemet megadtam volna, csak hogy helyettem Ő maradjon életben.


38/N

2015. nov. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyertelmuen a not.
2015. nov. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
45%

Először is: miért kellene választani? Itt nincs olyan válasz hogy természetesen az anyát, vagy a gyereket. Attól függ kinek van több esélye a túlélésre. (amúgy meg császármetszés, inkubátor meg hasonló dolgok léteznek egy ideje)

Nem tudom hányas válaszoló volt, de érdekelne miért önzés hogy valaki a gyermeke életét választaná a sajátja helyett? Ez nem arról szól hogy inkább a gyereknek legyen lelkiismeret furdalása, ha valaki így dönt. Hanem arról, hogy inkább a kicsi éljen, kapjon egyáltalán esélyt. Arról szól hogy az anya jobban szereti azt a csöpp embert mint a saját életét.


Komolyan, miféle helyzet az ahol választani kell a két élet között? Valaki írjon nekem konkrét szituációt, mert egyszerűen nincs elég fantáziám hozzá. Mi idézheti elő azt hogy az egyik életet csak a másik kárára lehet menteni? Csak akkor tudom elképzelni ha az anya beteg, de vagy a baba, vagy a kezelés mellett kell döntenie.

2015. nov. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Az #1 és #6 válaszolóval értek egyet.
2015. nov. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
96%

"A halva született fiamat pedig az utána születő három se tudja pótolni. Mert nem ugyanaz az ember. Mindenemet megadtam volna, csak hogy helyettem Ő maradjon életben."


Nem bántásból mondom, de ha így történik, akkor nem született volna meg az utána születő három fiad. Ők együttvéve kevésbé értékesek, mint az első?

2015. nov. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Egyik sem. Író vagyok, az alkotásaim a legfontosabbak.
2015. nov. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
A not, nyilvan.
2015. nov. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!