Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A fiús mamák vagy alányos...

A fiús mamák vagy alányos mamák tudnak néha elviselhetetlenebbek lenni?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, hogy kinek milyen tapasztalataik vannak. Barátom anyukája úgy néz a fiacskájára (aki mindjárt 18.), mintha 12-13 lenne. Félti,óvja, sok mindent nem enged, beleszól a kapcsolatunkba. És én próbálom szeretni, de így annyira nehéz... :(


Van vaakinek valami hasonló tapasztalata? Mi az ami segít? Mert amúgy szeret engem és tud kedves is lenni, de néha mindent összezavar, hogy mikor hogyan találkozzunk, és hogy aludhat- e nálunk. Apja otthoagyta őket, anyukája egyedül neveli, a barátom nem tud még független lenni, íyg be kell tartania a mama hülyeségeit, ha nem tudja kiharcolni az akaratát. Kitartok, mert szeretem, de kéne valami tapasztalat, segítség másoktól... :) Mikor változik ez meg, mert már enyhült ( 2 éve vagyunk együtt), de még mindig siralmas néha...

Szóval?

L/17


2010. ápr. 3. 10:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Egyelek meg! Hát a barátod 18 éves lesz! Már most ezen aggódsz, hogy mennyire függ az anyjától?? Még az anyja lesz bezony jópár évig. Az meg hogy nem tudja kiharcolni az akaratát az több dolog miatt lehet :pl. tiszteli az anyját,vagy eleve ilyen típusú.(konfliktuskerülő) Ettől még korántsem biztos, hogy nem változik, vagy az anyja zsinóron fogja tartani. 24 éves korában már ez kezdhet gázos tma lenni, de annyit változhat ez még......Konkrétan tudsz példát írni arra, hogy miben "gáncsoskodik"az anyja?

2010. ápr. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mindjárt 18? Az én párom mindjárt 38 és az anyja az életünk szerves része!

Egy fedél alatt lakunk és minden nap látnom kell , hogy a 38 éves férfit gyerekként kezelnek.

Ami nem volna baj, mert egy anyának a gyerek mindig a kisfia, kislánya marad, de ezzel egy nőnek mindennap szembesülni, túlontúl sok.

Az én szememben a páromnak úgy kellene megjelennie minden körülmények között, mint A FÉRFI-nek. Ehhez képest, önhibáján kívül minden nap látom gyerekként is.

Szörnyűűűű és hosszú távon könnyen alá ássa a kapcsolatot.

2010. ápr. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Tudok példát mondani:

Nem alhatunk egy szobában, ha náluk alszolm akkor 10:30 után már nem lehetünk egymás szobájában, hanem a külön fekvőhelyre kell vonulni. Ha véletlen lekési a busz, amivel megy haza, és a 30 perccel későbbivel megy, akkor botrány van. Ha túl sokat vagyunk napközbenm kettesben a szobájában, akkor gyanakszik (pedig 2 év után még nem feküdtünk le, mert nem akarjuk úgy, hogy a szülők otthon vannak...) . Nálunk ez nincs, anyumék nem ilyenek, velük könnyebb a helyzet. Az ő anyukája mindig nyavalyog, hogy hétvégén keveset van otthon a fiacskája, pedig csak hétvégén találkozunk, mert nem lakunk olyan közel. Mindig lerombolja a barátom önbizalmát, ilyeneket mondd neki, hogy olyan szőrös a lába, mint az ördögnek (persze nem gondolja véresen komolyan, de akkor is ne mondjon már ilyet), meg hogy miért nem fésülködik meg rendesen (pedig ad a barátom a külsejére teljesen normálisan). Barátom mondta nekem, hogy ilyeneket csak akkor mond, hogyha én ott vagyok.

Van hogy undorítónak akarja beállítani előttem... De nem az!!! Teljesen tiszta, rendes... Nem is értem, hogy miért csinálja. PErsze ez az én véleményemen nem változtat, de ez normális? Azt akarja, hogy nekem ne tetszen? Vagy csak félti, hogy elveszem tőle a fiát, és ő már nem fog számítani?

2010. ápr. 3. 11:18
 4/11 anonim ***** válasza:

el kell keserítselek.

az összes fiús mama ilyen. az egy szem kicsi szerelmük a fiuk. pláne ha apuka már rég lekoccolt.


már 3 komolyabb barátom volt, mindegyiknél ezt láttam. bár, az idő múlásával egyes anyukák azért visszavesznek, ha látják, h a kicsi fiuk jó kezekbe került :)

2010. ápr. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Akkor itt télleg baj van. Mama pici fia -szindróma. Legyetek többet inkább nálatok, és ne húzd a barátodat az anyja ellen, mert attól csak még rosszabb lesz.(erre ugranak a kisfiús anyuk) Valahogy terelgesd a jó irányba, többször hagyd hogy ő döntsön hova menjetek, mit nézzetek a moziban stb. Lehetséges hogy az anyjának soha nem fogsz megfelelni, de a barátod tud változni- ha akar.
2010. ápr. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

ez a különalvás egy akkor fasság, h ha anyukám valaha ilyet mondott volna nekem, biztos, hogy első lett volna, h kiröhögöm.

ez a tipikus bigott vaskalapos szülők hülyesége. mintha nem lehetne megtenni fényes nappal tök máshol.


a barátod anyukája tényleg beteges, de ezen te nem tudsz változtatni. ha a srác végre észhez tér, akkor elmagyarázza az anyukájának, h nem normális amit csinál, és jó lenne, ha azért egy minimális életteret hagyna a kicsi fiának...

2010. ápr. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Észhez tért már, és tudja, hogy néha nem normális a mama. De hiába mond neki bármit is. NEm tud most még sok mindent tenni, mert függ tőle, mivel még nem tartja el magát, mert tanul. Amúgy meg egyáltalán nem szoktam az anyukája ellen lázítani, erre nagyon figyelek. Próbálom megérteni a mama szempontját, hátha úgy kicsit könnyebb lesz nekünk... :)
2010. ápr. 3. 11:29
 8/11 anonim ***** válasza:
A fiús mamák a rosszabbak. Bár nekem szerencsére nem akarja megszabni az életemet anyu. Jó kapcsolatban vagyunk, de kizárt, hogy vele éljek vagy 10 évesként kezeljen. Nem is hagynám, de szerencsére ebből nincs vita. Az tény, hogy ha ott vagyok elkényeztet, de nem készítette ki egy barátnőmet sem eddig és nem mászott bele a kapcsolatunkba:) F/21
2010. ápr. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

allitolag a fius mamak

de mivel en is az vagyok, remelem ellenpélda leszek :))

2010. ápr. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom szerint is a fiús anyukák egy kicsit, szóval hogyisfogalmazzak..Kezdve onnan, hogy "nekünkmár háromhónaposankibújtazelsőfogunk.." nincs megállás.

Mondjuk én lányos anyuka vagyok :)

2010. ápr. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!