Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem veszik észre az...

Miért nem veszik észre az emberek a jót inkább csak a rosszat?

Figyelt kérdés
Pl rendszeresem megkapom, hogy segithetnék többet. De észrevettem azt is, hogy amit megcsinálok de más nem látta akkor mintha meg sem csináltam volna.. Azt észreveszik amit nem csinálok meg de azt nem amit igen. Ha felhozom akkor el van intézve azzal, hogy jó más is megcsinálja. Akármit csinálok vagy mondok mindig én maradok elnyomva. Néha már úgy tele a hócipőm hogy visszaszólok akkor meg szemvtelen kölke vagyok.
2016. márc. 16. 11:06
 1/7 anonim válasza:
26%
Mert az lenne a legkevesebb, hogy megcsinálod a házimunkát, az nem egy jó pont, hanem az alap.
2016. márc. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
98%
Vannak ilyen emberek, képtelenek a dicséretre, mert ők sem kaptak soha a szüleiktől, lásd első. Nekik minden alap, minden kötelesség, amiért egy jó szó sem jár. Nekik annyi az egész, hogy vedd észre a munkát, csináld meg, aztán jöhet a szidás azok miatt, amit szerintük nem csináltál meg. Mindig van valami ami nem lesz jó, hisz nekik is így telt a gyerekkoruk az örök elégedetlen szülők mellett. Miért csak négyest kaptál, miért diplomáztál ebből, miért így főzöl, miért így neveled a gyereket, miért nem keresel többet. Aztán csodálkoznak, hogy a gyerek évente néz csak feléjük.
2016. márc. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, alap megcsinálni bizonyos dolgokat, de ha semmi pozitív visszajelzés nincs, csak a negatív, akkor az emberben óriási keserűség gyűlik össze emiatt. Nekem is vannak ilyen családtagjaim. Annyit sem tudnak mondani, hogy "köszönöm", ha kaptak valamit, vagy "elnézést", ha megbántottak valakit. Pl. az anyai nagymamám is ilyen.
2016. márc. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nem látják, ne csinálj semmit, csak akkor ha látják.
2016. márc. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%
Mert sok ember számára az normális, hogy az ember kérés nélkül megcsinálja azt, amit feladatnak lát. Persze sok vak ember van, aki nem látja a feladatot.
2016. márc. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
45%
ha 10 dologból 2 t csinálsz meg nem mennek vele sokra
2016. márc. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan legyél "szemtelen".

És mindig sorold föl szépen, hogy mennyi mindent csináltál meg.

Tudd, hogy mennyit érsz.


És ha valaki annyira kevesli, akkor csinálja meg ő, ha neki "az semmi".

2016. márc. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!