Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vannak olyan emberek,...

Miért vannak olyan emberek, akik inkább a rosszat választják, minthogy értékeljék a jót? Ismertek ilyen embert?

Figyelt kérdés

már tettem itt fel kérdést, a lényege az volt, hogy faterom alkesz, sikerült kizárni és mit tegyünk. Na a vége az lett, hogy kijöttek a rendörök, akik azt javasolták, hogy kényszerkijelentsük. Anyukám már megint túl rendes volt, szokás szerint, mert fater könyörgött neki, hogy a szoc. segélye miatt ne tegye, anyu ebbe belement, cserébe, hogy kivesz egy szobát, mégse az utcán legyen és 1 héten belül menjen el. Addig nincs piálás, utána azt csinál amit akar. Talált végül egy szobát, amit még 2 korabeli bérel, állítólag jól kijöttek. Anyu adott neki pénzt is csak menjen már el. Itt játszotta el a bizalmat: megint 2 napig részeg volt, elitta a szoba árának felét, lejár valami csöveshez, a mi kajánkból visz neki stb. megintcsak ki lett zárva. Hihetetlen, hogy inkább az utcára megy, minthogy legyen egy normális fedél a feje fölött. Miért? Szerintünk azért, mert ott dolgozni is kell, és az ö gyomra nem veszi be a munkát.

A kérdés: ismertek ilyen embert aki nem becsüli meg a jót? Miért nem? Történeteket kérek!!!! Köszi!


2010. aug. 26. 13:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Az alkoholistáknál / függőknél önzőbb ember nincs. Általában belső sikertelenség motiválja őket, ami a lelkiismeretet rendkívüli mértékben degradálja. Az ilyen embertől ne várj racionális gondolkodásmódot, a célja a napi adagja / piája megszerzése.
2010. aug. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%
Miért baj az, ha a szegénysége ellenére még segít is a hajléktalanokon? Inkább nézz magadba, hogy milyen önző vagy.
2010. aug. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Azert, mert apad szenvedely beteg. Az alkohol atvette felette az uralmat es a teste koveteli a mindennapi betevot es a deliriumot.

Ezt jozan paraszti esszel nagyon nehez felfogni sajnos. Nincs ertelme semminek amit egy szenvedelybeteg csinal. Tudja, hogy nem jo, de az alkohol erosebb nalla.

Nekem a nagybatyam es felesege egy egesz hazat elittak a sajat fejuk felol - 2 gyerek maradt sajat maga, hogy tuleljenek es sikerult is nekik!

A ferjem apja evekig tarto alkoholozas utan igerte meg, hogy befejezi...be is fejezte. Ki tudja mi volt a fejeben? Hiszen ahogy hallottam nem volt rossz ember. Nem tudott tul lenni a szenvedeleyen es felakasztotta magat. A ferjem mindig szepen beszel az apjarol mert csak arra akar emlekezni amikor meg nem volt rabja az alkoholnak. Arra nem akar emlekezni amikor neki kellett az anyja es apja koze allni, hogy ne usse meg az anyjat az apja.

Szoval remelem ezzel valamilyen szintu valaszt tudtam neked adni.

2010. aug. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű: tudja, hogy anyukád úgyis megszánja és ellátja.
2010. aug. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

14:05-nek: igen biztos én vagyok az önzö mikor adagra ki van számolva kinek mennyi étel jut, olyan rossz anyagi helyzetben vagyunk, így is, hogy odaadtuk neki a pénzt, húgomnak nem lesznek könyvei az iskolában, mert azt adtuk neki, hogy hagyjon minket békén. Nem vagyunk Máltai Szeretetszolgálat...


14:06-nak: Ez nagyon durva amit írtál, hogy elitták a lakást is!! :( szegény gyerekeik..:( viszont jó lenne tudni, hogy a férjed apját mi motiválta, hogy leszokjon?

2010. aug. 26. 14:20
 6/11 A kérdező kommentje:
14:17: igen, ebben igazad van. Jól ki is használja!
2010. aug. 26. 14:21
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

En valahol ugy erzem, hogy a hajlektalanoknak a fele tehet arrol, hogy O ilyen korulmenyek kozott el pl.


A telkemre kerult 1 hasonlo szemely, Akinek felajanlottam, hogy: elfogadom, mint karbantartot, de 1 honap legyen a probaido.

Az 1 honap alatt "semmit" nem vegzett, mint fizikai munkat, viszont a szomszedoknal vegzett kisebb f. munkakat, s ott viszont kapott kisebb osszegeket, de Nalam lakott a "sufniban", mivel ezert O konyorgott, En kicsit furcsaltam, de Neki ez igy jo volt, s a kulso csapnal tisztalkodott.

Probaltam volna segiteni, hogy labra alljon, de mivel mindig csak "tervezett", es a multjarol meselt, igy valahogy felhivtam a figyelmet, arra, amiben megegyeztunk.

Ha netan este kertem, hogy reggel mit csinaljon, termeszetesen nem vegezte el stb. Viszont mar 9-kor latszott a szemen, hogy ivott.

Amikor 3 het utan kozoltem Vele, hogy nem ez volt a megallapodas, s igy En nem fogom alkalmazni, akkor elvonult a "kuckojaba". Valahol bantott a dolog, de ugyanakkor En segiteni akartam, mivel sajnaltam, de En nem akartam ebbe tobb energiat beleolni, mivel itt munkarol volt szo, s nem maganeletrol, mint partner kapcsolat.

Masnap reggel "hult" helye volt, s miutan bementem a sufniba ott viszont ott volt a sok muanyag flakon, amiket elfogyasztott naponta.

Nekem kellett volna a telekre egy karbantarto, lett volna "otthona" es keresete, es meg dolgozhatott volna mellette. Itt jottem Ra, hogy ezek az emberek mar fuggok, tudjak Magukat sajnaltatni, de nem erdemes megbizni Bennuk, mivel nincs meg Bennuk az akarat, sem kitartas.

Oket 1 cel hajtja, s a cel "az ital" megszerzese!

Nagyon orulok, hogy a sors megkimelt attol, hogy 1 ilyen emberrel kelljen egyutt elnem, mert szornyu lehet az elete azoknak az embereknek, ahol ilyen alkoholistaval kell 1 fedel alatt elni.

En tudatosan elek, es ugy gondolom, hogyha netan igy lenne, hogy a kozvetlen tarsamrol lenne szo, biztosan nem

adnek Neki sokat, legfeljebb 1 probaidot szabnek arra, hogy megvaltozhasson,

s ha nem, akkor viszont KITARNAM a kijarati ajtot, mivel O ezt valasztotta, es nem tennem tonkre a sajat es a gyermekeim eletet miatta.

1 alkoholista miatt hany lelki serult ember lesz egy csaladon belul, s nem eri meg, de nem szabad a sajat eletunket tonkre tenni, 1 foggo ember miatt, mivel ezis

egyfajta drog.

2010. aug. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy az alkoholisták lelkileg nagyon gyenge emberek, mert az élet nehéz, sok a gond, sok nekik a családfenttartó apa szerep, stresszes a munkájuk, nagy rajtuk a nyomás, mint a legtöbb emberen, csak ők nem tudnak ezzel megbírkózni, lehet, hogy elöszőr csak a feszültséget akarja oldani a kocsmában egy sör mellett, de ez rendszeressé válik, lassan eluralkodik rajtuk, függővé válnak, gyakran észre sem veszik, és lassan a család, a munka, az otthon, a szeretet és békesség elé kerül az alkohol, utána meg már a saját nyomora elől menekül, az ital tompítja az agyát, így kevesebbet kell felfognia a világból. Nem tudnak küzdeni, a "könnyebb" utat választják. Lehet, hogy nem így van, és tévedek.
2010. aug. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A ferjem apja sajnos felakasztotta magat. Igy szokott le... Tudta, o hogy nem lehet azt csinalni amit csinalt, tudta, hogy a gyerekeit bantja...de az alkohol erosebb volt nalla. Veget vetett mindennek.
2010. aug. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
14:33: nagyon jól tetted, hogy nem "alkalmaztad" tovább és jól látod a dolgokat! Úgy irigyellek, hogy neked csak ilyen "távoli helyzetböl" kellett megtapasztalnod milyen egy alkoholista ember. Igen, ez is egy drog. Nem fognak leszokni már ilyen korban, éveken át tartó jelen esetben több mint 30 évi alkoholizálás után. Ja és nagyon tetszik, hogy ilyen határozott vagy és nem hagytad, hogy tovább áltasson, hogy ö nálad dolgozni fog. Anyunak is ezt kéne, dehát mindig valahogy kiharcol magának mindent..:(
2010. aug. 26. 14:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!