Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Öregkorban gyakori, hogy...

Öregkorban gyakori, hogy elkezdenek egy kicsit paranoidok lenni, és mindenben rosszat sejteni az emberek?

Figyelt kérdés
Nektek nem volt olyan, hogy ilyesmi miatt nehezebb lett az öregekkel (szülőkkel) történő kommunikáció ?
2010. szept. 27. 14:46
 1/8 anonim ***** válasza:
inkább ez, mint azok az idősek, akik magányosak, és "túl nyílttá" válnak. ők azok, akik mindenkiben megbíznak, aki beszélget velük egy kicsit, és ők szoktak csalók, besurranó tolvajok áldozataivá válni. egy idős ember, főleg, ha egyedül él, nagyon kiszolgáltatott, mszóval szetm inkább gyanakodjon...
2010. szept. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
OK. Értem, de a mindent félreértelmezés is jellemző és azt elég nehéz kezelni, valamint egyfajta szentimentalitás is megjelenik (könnyen sírás stb).
2010. szept. 27. 14:54
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én világ életemben paranoid voltam, nem csak most, öregen.
2010. szept. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen a dédnagymamám, meg van róla győződve, hogy valaki bejár a lakásába, meg gyógyszert rak az ételébe, stb. Sajnos nem lehet vele mit csinálni, volt már pszichiáternél is. Neki is öregkorában kezdődött.
2010. szept. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Apám "csak" nagyot hall meg szenilis, meg persze nem fordul orvoshoz.
2010. szept. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
természetes hogy egyre gyanakvóbb az ember. minél többet élt meg, annál inkább ismeri a világot, és az emberi természetet. mindenki fokozatosan zárkózik be, ahogy idősödik. ez normális, és érthető.
2010. szept. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
OK, köszönöm.
2010. szept. 27. 16:36
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

kezdődő demencia.

nagypapámnak is ez volt. jobban nem lesz már sajnos, de lehet lassítani a rosszabbodást.

2010. szept. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!