Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » " Tiszta fejjel gondolkodni"...

" Tiszta fejjel gondolkodni" Hogyan?

Figyelt kérdés

A kérdésem tulajdon képp az lenne, hogy aki öngyilkosságot kísérel meg, az hogyan gondolja végig?

"Leül"magába és eltervezi, hogy akkor én most pl felakasztom magamat....?Elmegy "akárhová"és megcsinálja.Vagy már semmi reménye, kétségbe van esve, és hirtelen felindulásból véget vet az életének?

Ez most csak azért jutott az eszembe, mert most beteg vagyok, kellett mennem a dokihoz,De őt elhívták beteghez, és ahogy ott várakoztunk, jött egy csaj, bekopogott a rendelő ajtaján, és kérte az anyukája hagy jöjjön be, soron kívül valami nyugtató injekióra, mert az éjjel a bátyja felakasztotta magát.Én nem ismerem őket, de már csak ahogy ezeket halottam, ez kikészítet.

Ilyenkor nem tud az ember a családjáűra gondolni?

Hogy jó, oké neki "jó"lesz. De akiket itt hagy????

Nektek mi erről a véleményetek?


2010. ápr. 2. 10:43
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Most el kell mennem, elég sokáig nem leszek itthon, ezért nem tudok egyenlőre komit fűzni a véleményekre.
2010. ápr. 2. 10:44
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Is-is.. valaki hirtelen felindulásból követi el(hálistennek közüllük kevésnek sikerül a végleges cél)

De vannak akik hónapok óta tervezgetik,nekik sajnos általában sikerül is.

2010. ápr. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Sose jutottam el az öngyilkossági kísérlethez, de voltam már annyira padlón, hogy annyira kikészültem kórházba kerültem. Ebben az időszakban annyira sok minden kiesett az emlékezetemből, rengeteg dolgot úgy meséltek el nekem, nem csak percek, órák nem ugrottak be, hanem napok. És én magam megdöbbentem, hogy mennyire hülye voltam, miket csináltam. Tudom miért kerültem ilyen állapotba, minden egyes percre tisztán emlékszem, hogy miért nem adhattam fel mindent, miért hajtottam, küzdöttem, csináltam a kötelességeimet egész a végkimerülésig, de ennyi. A saját életemre nem emlékszem vissza akkor, simán eltudom képzelni, hogy az öngyilkosságot is ilyen állapotban követi el valaki.
2010. ápr. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen ilyenkor legfőképp a családot másodszor én azt is sajnálom aki elköveti ezt a dolgot!!

Sajnos az én fejembe sokszor megfordult hogy kész vége nincs tovább, de akkor valahogy hál istennek mindig eszembe jut hogy héj és akik téged szeretnek azzal mi lesz, aki miatt megtennéd az éli tovább az életét!És akor tényleg mondom mégse mégse de én is ugy érzem hogy nehogy mégis csak ez legyen a vesztem hogy igy halljak meg mert akinek eszémben van ilyesmi nem egyszer nem kétszer akkor lehet egyszer beleesik nem gondolkozik és kész megtette!Tegnap én is felakartam hasitani az ereimet pengével egy kicsit hozzá értem vérzett meg szurt és akkor hirtelen meggondoltam magam!Bár én most tényleg eléggé kivagyok!!

2010. ápr. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

10 51!! Nagyon jó dolog hogy te igy feltudtál állni és semmi rosszat nem elkövetni!!

Az utánad lévő voltam!

2010. ápr. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

10.51 vagyok

Köszi utolsó. A legszomorúbb, hogy egy ilyen esetben általában komplett hülyeként kezelik az embert, hiába a segítség kérés, nem veszik komolyan. Én akkor a családom javaslatára felkerestem dokit, aki kb 10 perc után elhajtott, mondván semmi bajom, szedjek gyógyszert. Erre szépen rákaptam, csak rosszabb lett minden mint az elején. Hogy bebizonytsam mindenkinek, hogy én normális vagyok, még inkább hajtottam melóban, nem aludtam semmit. Én mindig erősebb, kitartó, makacs ember voltam, így talpra álltam. De ezzel egy gyengébb ember sajnos nem feltétlen tud megbírkózni :(

2010. ápr. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én megtettem. Sokáig terveztem, s vártam a megfelelő időpontot. Szülők, tesó nem volt otthon, egy rakat gyógyszer, szépen megfürödtem, tiszta ruhát vettem fel és lefeküdtem 'aludni'. A kórházban ébredtem fel, sok sok orvos figyelt, nézett engem. Egyrészről csalódott voltam, mert én valóban akartam, másrészről jobban van ez így. Elkeseredés, magány, reménytelenség motivált erre a cselekedetre. 15 éves voltam. Azóta eltelt jópár év. Már másképpen látom az életet.
2010. ápr. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Legtöbbször depresszióban szenvedők követik el, és ez már magában hordozza a beszűkült tudatállapotot. Hideg fejjel nem szoktak öngyilkosságot elköüvetni, ritka a "hirtelen felindulás". Általában tervezik, vagy legalábbis többször gondolnak rá, mert már képtelenek elviselni a depresszióval járó kilátástalanság-érzést, pszichés és fizikai tüneteket. Ilyenkor már nem fér bele a tudatba azon való gondolkodás, hogy mit okoz másoknak.

[link]

2010. ápr. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Az utlósnak valóban igaza van!!Hogy a depresszió váltja ki!!
2010. ápr. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
11.21-nek teljesen igaza van. Olyankor semmi és senki nem számít, akkora a belső fájdalom. Csak egy sötét alagutat lát az illető, semmi fényt, illetve a fény neki már csak az, hogy öngyilkos lehet és nem kell tovább szenvednie. Egy dolog érdekli, megszabadulni az élettől és abban a szituációban senki és semmi nem tartja vissza, még azok sem, akiket a legjobban szeret, mert a tudata egyetlen dologra van beszűkülve, nem akar élni !
2010. ápr. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!