Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítség! Mit tennétek?

Segítség! Mit tennétek?

Figyelt kérdés
Segítség!Anyósomék engem "látnak" egyetlen unokájukban és mást se hallok,csak hogy milyen hisztis és akaratos(még csak 1 éves).Mondanom sem kell,hogy ebből egy szó sem igaz,nem tartom magam se hisztisnek,se akaratosnak,csupán a férjem olyan minden mind1 PatóPálúr típus,és sokszor "én hordom a nadrágot",mert muszáj.És már most fegyelmezik,csitítgatják,és ki akarják nevelni szerencsétlen lányomból,amit beleképzelnek.Most kezdődik nála a dackorszak,megtanult járni,feszegeti a határait,nem is értem,hogy beszélhetnek hisztiről???Minden gyerek ilyen.Mit tegyek?Hogy csapódhat ez le pont az állítólag szeretett unokájukon?Már aludni sem tudok ez miatt:(
2010. ápr. 2. 03:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
hát mindenképp állj ki a gyerekért,én sem szeretem ha ilyet mondanak a gyerekemre,pláne ha tényleg nincs így.Ezért nagyon tudok én is haragudni,és ki is nyílvánítom.Szólj nyugodtan a mamáékra,hogy ne mondjanak ilyet.Pfff ez olyan kiábrándító dolog.Most nem szívlelem az anyósod.... szió
2010. ápr. 2. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Az én anyósóm meg mindent beképzel a gyereknek,ami az ö fiával is pont igy volt:S pl:ha össze maszatolja magát a kisfiam evés közbe,akkor rögtön jön,hogy jaj,az apja is pont ezt csinálta!az összes tulajdonságát(külsö-belsö)természetesen csak az apjától örökölhette,és ha valamit mégsem,akkor kitalálja hogy töle..:(néha már rászolók,hogy anyja is van a gyereknek...

(Zsoka)

2010. ápr. 2. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Minél kevesebbet hagyd ott a gyerkedet.
2010. ápr. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%

Abból amit írtál,az következik,hogy a lányod bizony hisztis.Már a 7 hós baba is hisztizik,ha nem engednek az akaratának,vagy megtiltanak neki valamit.

A lányodat te ismered.Ha nem tud egyeül játszani,ha nem hallgat a tiltásra,ha sír,amikor nem az történik,amit ő akar,akkor bizony hisztis.Neki is és neked is jobb,ha erről leszoktatod.Később mindkettőtöknek sokkal rosszabb lesz.

Gondolkodj el azon,hogy nincs-e valamilyen szinten igaza anyósodnak!

Talán megkellene beszélnetek,hogy miért tartják hisztisnek a kislányt!

2010. ápr. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Egyrészt: az én 1 éveseim nem hisztiznek, nem dackorszakolnak.

Másrészt: ha nem értesz egyet azzal, ahogyan a nagyszülők a gyerekkel bánnak, akkor nem kell a gyereket odavinni és a nagyszülők látogatását is minimalizálni kell. Ilyen egyszerű.

2010. ápr. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Lecsökkenteném a látogatások számát a lehető legkevesebbre (max. évi 1-2, ha beszólnak valamit, abban a pillanatban fognám a gyereket, és távoznék). Ha a férjed úgyis patópálúr, akkor úgysem fogja érdekelni a dolog. Ezek ellened fogják nevelni a gyereked, ha nagyobb lesz.
2010. ápr. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%
Abszolút megértelek. Az én lányom a mi ágyunkban alszik 6 hónapos kora óta (most 2 éves). Az én anyósom mindig azzal jön, hogy el lett "rontva" a gyerek. Én elmondtam neki normálisan a véleményemet. Hogy először is az én gyerekem és úgy kényeztetem el, ahogy akarom, másodszor pedig még nem lett bűnöző egy ember sem azért, mert kiskorában a szüleivel aludt. Megértette, nincs semmi gond, de ha Téged amúgy sem csípnek, akkor tök mindegy, hogy milyen stílusban teszed helyre anyósodat. És ha hisztis, akkor mi van? Neked kell hallgatnod nem neki. Ha nem tetszik neki, akkor ne menjen hozzátok. A másik meg az, hogy a nagymamák mindig meg szokták védeni a kisunokát a szülők szigora miatt, sokszor már idegesítő szinten. Anyám előtt szinte rá se lehet szólni a gyerekre. Nekem fura, ha egy nagyszülő "szidja" az unokáját még akkor is ha történetesen igaza van.
2010. ápr. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%
08:46-os vagyok. Az pedig a másik, hogy mindenkiben ki kell, hogy ki kell fejlődnie egy "normális" akaratosságnak. Azt sem tartom jónak, ha valaki olyan lesz, hogy bármit meg lehessen tenni vele, ha odarakják ott marad. Az életben nagyon sok mindent ki kell vívnod saját magadnak úgy nem megy, ha mindig hagyod magad "lenyomni". És ismétlem egészséges akaraterőről van szó, nem idióta viselkedésről. Senki ne gondolja, hogy azért mert most nem hisztis a gyereke ez már így is marad, majd később jönnek a próbálkozások.
2010. ápr. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%

Nem egyszeru. Tobb alternativa is eszembe jutott. Az egyik, hogy mindenkeppen csokkentsd a latogatasok szamat. Gondolom neked sincs szukseged felesleges idegeskedesre. Hogy aludni sem tudsz emiatt, az meg plane tulzas. Kinek van erre szuksege? Masreszrol talan ha mindenki szamara vilagos, hogy ok sem szeretnek teged es forditva,kerek perec megmondani, hogy a nevelest hagyjak a szulokre, es mondd meg anyosod szemebe, ha teged nem bir, unkorrekt dolog egy 1 eves kolykon ezt kielni, es nezzen magaba. Mindenkeppen szerezd meg: Dr Ranschburg Jeno: Szulok konyve c konyvet. Alcim: a Fogantatastol az iskolakezdesig. Az oreg igazan elismert szaktekintely, talan amiket o irt le ( egy agyban alvas a picivel nem karos) es meg egy csomo dolgot, amiket az orruk ala dorgolhetsz. Valoszinuleg arra is legyintenek, hogy mit tudhat egy oreg pszihologus a nevelesrol...akkor kerek perec megmondhatod, hogy TE vagy az anyja, es jogod van ugy nevelni a gyerekedet, ahogy neked tetszik.


Mondjuk nekem nincs vesztenivalom, mikor masodszor mentem a ferjemekhez, anno, mar nekiallt anyosom ajtokat csapkodni, hogy mit keres itt egy " idegen no", es sokaig ugy hivott, hogy " az a no" :D Kolcsonosen ki nem allhatjuk egymast, sotet mint az ejszaka.


Szerinte en tulsagosan feltem a fiamat," mert ez mar tulzas". Hogy mi az es mi nem, azt EN dontom el, es ezt mindenki szamara vilagossa is teszem.

Ha baja lesz, en fogok az agya mellett virrasztani es nem mas. Egyaltalan nem nevelem burokban, esik es kel, de 45 fokos lejton senki kedveert nem fogom leengedni. Az, hogy miutan elesett, a sajat oreganyja kinevette, hogy "milyen meglepett kepet vagott", ahelyett hogy felnyalabolta volna....Percekig kacaraszott a latvanyon. No comment.


Szoval, batorsag, allj ki az igazadert, es a hozza hasonlo koruakhoz viszonyitsd, hogy mi hiszti ebben a korban es mi nem.

2010. ápr. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Csak most jutottam netközelbe.Mindenkinek köszönöm a segítségét,nagyon aranyosak vagytok.Csökkenteném én a találkozásokat,ha nem egy utcával arrébb lakna:S Egyébként nemsokára tervezzük a kistesót,és ha mást nem majd akkor kiosztom,hogy bizony én "egykés"(egy fia van)anya véleményére nem adok:)Már előre félek,hogy a tesó miatt csak bonyolódnak a dolgok,de hát anyósok nélkül unalmas lenne az élet nemde...:)Minden jót mindenkinek!
2010. máj. 7. 21:47

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!