Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit várhatok egy ilyen "apától"?

Mit várhatok egy ilyen "apától"?

Figyelt kérdés

A férjemtől 10 éve külön vagyunk, és a bírósági határozat szerint havi 15.000 Ft-ot utal a számlámra.( Én 43, a volt férj 45 éves) Eddig minden rendben volt, kb. másfél éve megismerkedett egy nővel, így a gyerektartás elkezdett maradozni, mivel a fizetését az ú barátnőre költötte. Próbáltam vele beszélni, sőt még alkudozni is elkezdtem vele hogy akkor fizesse részletekbe az elmaradt összeget. Ő kinevetett és most megtették azt a lépést hogy itt ahol eddig élt felmondta a bejelentett munkahelyét, és kiköltözött a nőhöz egy kis faluba, ahol a nőnek van egy kis vegyesboltja, meg vannak szarvasmarhái, és a volt férjem az ottlakásért besegít a ház körüli munkába. (persze ez nincs bejelentve) Így a voltférjem is jól jár mert eddig egy albérletben élt a szüleivel ahonnan már kifele állt a szekerük rúdja a sok tartozás miatt,és most van hol laknia, és a nő is jól járt mert kapott egy ingyen melóst. Viszont így nem tudom követelni a gyerektartást mert nem tudnak miből vonni. Már küldettem ügyvédi felszólítást, de csak röhögnek mert tudják hogy a végrehajtó is tehetetlen.

Ja és legfontosabb hogy mindennap felhívja a gyereket, és számonkéri hogy mit főztem, van-e gyümölcs a hűtőbe, van-e tiszta ruha a gyereknek, meleg van-e a lakásba, majd azt is megkérdi a gyerektől hogy én mikor mentem haza, van-e valaki nálam, ha éppen én nem vagyok otthon és a szüleim vigyáznak a gyerekre, akkor 10 percenként hívja a lányomat hogy haza értem-e már meg hogy hol vagyok? Ő úgy van vele hogy ő is neveli a gyereket, mert ő elmondja a gyereknek hogy egyél sok gyümölcsöt, én megveszem és így "neveljük közösen" szerinte.


2016. febr. 28. 17:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

9-es!!!

Te nagyon nagy tévedésben vagy! Meg egyáltalán minek jössz ide, ha semmi értelmes hozzáfűznivalód nincs!!

Elzárják a pénzcsapot?? Hát 15 000-ből annyimindent lehet venni egy gyereknek! Gondolkozz már!

Meg nyílvánvaló, h. nem lehet ezt előre tudni. A férfiak fejét elég könnyű elcsavarni, mert a farkukkal gondolkoznak. Valószínű az új nőci van a dologban.


pfff. Eszem megáll! Azt hiszed minden nő arra hajt, h. pénzes pasit keres, felcsináltatja magát, aztán meg kiakad, ha elválnak?

2016. febr. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező a 9-es nem tekinthető vita képes válaszolónak.


Ne legyél ennyire érzelmi,hogy egyáltalán figyelembe veszed és felidegesíted magad.

2016. febr. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
A 9-es biztos tapasztalatból beszél, lehet a kedves mamája se vette észre az előjeleket mielőtt "felcsinálták ".
2016. febr. 28. 18:08
 14/17 A kérdező kommentje:
A 15.000 Ft-os gyerektartást 2004-ben állapították meg. Azóta mehettem volna évente a bíróságra hogy az inflációval arányosan növeljék ezt a "hatalmas pénzcsapot", de nem mentem, pedig 12 év alatt azért emelkedtek az árak.
2016. febr. 28. 18:27
 15/17 anonim ***** válasza:
45%

jelensd fel a nő kis boltját az apheknél, a gyerektől meg vedd el a telefont

vagy postázd át az ifú szerelmes párnak pár honapra a gyereket

kiváncsi vagyok medig tarta a jókedv

2016. febr. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

A feleségemnek perkáltam a gyerektartást 2 évig, mikor rájöttem, hogy az egészet magára költi. Nem fizettem neki, mert tudtam, hogy elbulizza, kozmetikushoz jár belőle meg ilyesmi.. Meg tudtunk egyezni, úgy, hogy ha nálam vannak a gyerekek, akkor elmegyünk vásárolni, ruhát, tanszert, bármit. Ez így is lett. Utána jött a felszólítás, hogy x éve nem fizetek tartásdíjat és hogy beperelt. A nő annyira megkattant hogy még távoltartási végzést is kért ellenem, mert megvádolt zaklatással meg pedofiliával, mert azzal gyanúsított, hogy össezjöttem 17éves diáklánnyal... Ne tudjátok meg mit éltem át...! A pályaválasztás előtt lévő gyerekemmel egy szót nem tudtam beszélgetni idegen emberek felügyelete nélkül.. Semmit nem tudtunk egymással megbeszélni, tanácst adni, kérni..

3 évig húzódott mire kivizsgálták az egészet. Természetesen nem volt minek kiderülnie, szóval erről ennyit. Az asszonyt rágalmazásért és becsületsértésért úgy bepereltem, hogy most ő fizet nekem és mivel a deviza meg az ügyvédi költségek elvitték az egykori otthonunkat, így a gyerekeket nekem ítélték. A srácok nem akartak vele maradni korábban sem, így most örömmel vannak velem. Jó példát mutatok nekik, tartom a szavamat ahhoz, amit megígérek nekik, odafigyelek rájuk és beszélgetünk. Az idősebbik srácnak alkoholproblémái voltak, amiket együtt oldottunk meg. Beszélgetéssel, közös programokkal, figyelemmel. Azt az elfecsérelt, pokoli 3 évet pedig semmi nem hozhatja vissza...


Végig ellenem uszította őket az exfeleségem. Olyanokat hazudott rólam, hogy a fiúk akaratlanul is rossz embernek gondoltak. Az anyjukkal 2 hetente találkoznak általában (nem én szabom meg a látogatási időt, sem a bíróság, ők döntöttek így) amire vagy elmennek vagy nem.. Az exfeleségemet egyáltalán nem sajnálom, magának csinálta ezt a sok sz**rt.


Ha a férjed nem kér a láthatásból meg a gyerekek dolgaiból, akkor hagyd. Nem kell a gyerekeket uszítani, meg kibeszélni neki az apjukat. Azt mond el a barátnőidnek, az anyádnak, vagy valakinek, midnegy, csak a gyerekeknek ne. Azért mert te gyűlölöd vagy féltékeny vagy rá, az nem azt jelenti, hogy a gyereknek is ilyennek kell őt látnia. Egy telefonhívás 1 héten nem sok... ha ő ezt nem érzi át, nem érdekli, akkor nincs vele mit tenni. Vannak férfiak, akikben semmi felelősségérzet nincs. Egy ygerek jövője, apa és anyaképe baromi fontos. érdekes, hogy ezt mindenki tudja, mégis kevesen alkalmazzák..

Hisz' könnyebb a saját hüyleségünket a szüleinkre vagy az elfuserált családi képre kenni, mint tenni az utánunk következő nemzedékért...


Ez az én sztorim.

2016. márc. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Jah és amúgy az új nőre csak abban az esetben szabad fogni a problémákat, ha az illető férfi gyenge jellem. Akiben van felelősségtudat, az később is a gyerekekkel fog elsősorban foglalkozni, akármiylen nő van körülötte. Azért a férfiakat és a hímneműeket ne keverjük össze..
2016. márc. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!