Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikorra várhatok eredményt...

Mikorra várhatok eredményt gyerektartás behajtása ügyben?

Figyelt kérdés
Már 3 hónapja beadtam a papírt. Ebben az évben még egy forintot sem fizetett. Van jogerős ítéletünk. Gyerektartás, láthatás, elhelyezés ügyben. Több mint egy éve nem látta a kicsit, hiába könyörögtem hogy jöjjön. Most meg a fejemhez vágta, ha nem mondok le a pénzről élni fog a jogaival. Közöltem vele, hogy élhet, hiszen sosem tiltottam. Azóta se jön, nem is fizet. A bíróság meg ül a babérjain. Mennyi idő szokott ez lenni? Dolgozik. Bejelentett munkája van!
2013. szept. 6. 22:40
 1/8 anonim ***** válasza:

jó sokára, sajnos :(

Az én lányom 7 éves, 7 éve egyetlen petákot sem kapok az apától!

2006-ban született a lányom, először 2008-ban mentem végrehajtóhoz, azóta semmi....többször mentem bíróságra, rendőrségre, mondjuk nincs vagyona és kifejezetten kerüli a bejelentett munkát (ezt közös ismerősöktől tudom) ettől függetlenül az utólsó feljelentésem tavaly májusban rendőrség által történt, az ügy folyamatban, és kb 2 hete kaptam egy levelet hogy további nyomozás folyik, majd még innen is hivatalból ők fogják kiküldeni a bíróságra.


Ha van saját avgyona talán 1-2 éven belül lesz eredmény, soksiekrt az utóbbiakhoz.

2013. szept. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Atya Isten! Marhára a gyerek érdekeit nézik, ahogy hangoztatják! Felháborító!
2013. szept. 7. 20:41
 3/8 anonim ***** válasza:
Közöld vele, hogy neked nincs jogod lemondani a pénzről, mert nem te kapod, hanem a gyerek.
2013. szept. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen ezt már a gyámügy is közölte vele, mert oda is bement, hogy le akar mondani a jogairól és nem akar fizetni. Közölték vele, hogy minden további nélkül lemondhat, viszont a gyt-t fizetnie kell.
2013. szept. 10. 11:43
 5/8 anonim ***** válasza:
Keress fel egy végrehajtótol először is es kérd a tartozás végrehajtását. Ha van mit lefoglalni, jo, mert meg van a pénzed. Ha van munkája, avegrehajto letiltjak a fizetéséből a tartasdijat. Ha nincs munkája es nincs semmi a néven, a végrehajtó kiállít egy nemleges foglalási jegyzőkönyvet. Ezzel mehetsz a gyamhivatalba, állam általi megelolegezest kérni. Ennek a masik feltétele, hogy minimum hat hónapja ne fizessen. A gyamhivatal hivatalból rendőrségi feljelentést fog tenni. Ha megfelelsz a feltételeknek, 30 napon belül elbírálják a kérelmet es a kérelem beadasatol 3 évig fizetik a tartasdijat.
2013. szept. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát kedves 5-ös...

Nem tudom, hogy ez hogy működik, mert ha neked ilyen egyszerű volt, akkor te vagy a tisztes példák kivétele.

Édesanyám a húgom után 5 éve nem kap, 25 millás saját tulajdonú lakása van, nem terheltek rá, (hivatalos netto keresete: 40.000.-) amúgy keres 250-270 körül. a lényeg h 5.000.- os gyermektartást ítéltek, és még ezt sem nyögi abból a sokból....3 éve folyamatban van az ügy, azóta semmi....szintén hol végrehajtónál, hol bíróságon az ügy....eddig semmi, pedig lenne mire terhelni.

2013. szept. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A volt ferjem (2 gyerekem apja) a valas utan Nemetorszagba költözött es soha semmilyen tartasdijat nem fizetett. A gyerekeket nem is latogatta, illetve a szüleit küldte hozzam "elkönyörögni" a gyerekeket lathatasra, evente egyszer.

Többször jelentettem fel, nem törtent semmi, mivel csak alacsony jövedelme van, nyugdij, mivel allitolag megbolondult (skizofrenia).

A nagyszülök halalosan megsertödtek, ha meg mertem emliteni, hogy esetleg adhatnanak penzt az unokaikra...

A nagyfiam mar felnött, de ugy, hogy az apja egyszer sem fizetett ra. A lanyom föiskolas.

2013. szept. 12. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szomorú statisztika. :(
2013. szept. 12. 19:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!