Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség idején várhatok...

Terhesség idején várhatok valamilyen anyagi támogatást az apától?

Figyelt kérdés
Az exem 3 hónapos terhesen dobott ki. Azóta veszélyeztett terhesnek nyilvánítottak, nem dolgozhatok és a mindennapi feladatok nagy részétől is eltiltott az orvos. Nincs megtakarított pénzem és a családomra sem számíthatok. A helyzet súlyossá vált, mert filléres gondjaim vannak és nem tudom fizetni a nőgyógyászomat. Nem szeretnék más orvoshoz menni, mert az eddigiben nagyon bízom és sok rosszat hallottam már a kerületben rendelő állami nőgyógyászokról... Csak azért bízom abban, hogy kedvező választ tudtok nekem adni, mert a gyerkehez két ember kell (tervezett baba) és terhesség idején is sok mindenre szükségünk van (nemcsak anyagilag), nemcsak akkor, amikor már a kicsi is megvan.
2010. okt. 13. 10:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnálom, hogy ilyen körülmények között kell a babádat hordanod. Azért remélem előbb-utóbb javul a helyzet.


Tudtommal várandósság ideje alatt semmilyen támogatást nem kérhetsz az apától.


Tényleg nincs senki, akire számíthatsz? Akár a védőnő is tud segíteni, vagy családsegítő..

2010. okt. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnos senkire. Még csak fősulira jártam, de most kénytelen voltam otthagyni. Nem volt még munkaviszonyom, ezért a hivatalokra és a családsegítőre nem számíthatok. Ezt kerek perec, nem túl kíméletesen (biztos sok hasonló esettel találkoznak) közölték...
2010. okt. 13. 11:03
 3/10 Vilcsianyuja ***** válasza:
A nőgyógyászod is csak dolgozik valamilyen kórházban, remélhetőleg. Ha ennyire megbízol benne, szerintem beszéld meg vele, hogy el tudnál-e járni hozzá abba a kórházba, és eltekintene-e az anyagiaktól, esetleg ha egyenesbe jösz, akkor természetesen honorálni fogod a kedvességét. Jobbat nem tudok kitalálni... Remélem, sikerül megoldást találnod, és azt is, hogy apuka magához tér, és támogatja a születendő gyerekét. Mert itt nem arról van szó, hogy téged kellene támogatnia.
2010. okt. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Vilcsianyuja ***** válasza:
Akkor még csak táppénzt se kapsz? Te jó isten. A szüleid ennyire nem segítenek? Hogyan tudják ezt tenni?
2010. okt. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Megszakították velem a kapcsolatot, mert az exem nem hajlandó elvenni és ők ,,nem akarnak szégyenkezni miattam".
2010. okt. 13. 11:06
 6/10 Vilcsianyuja ***** válasza:
Nem akarlak riogatni, de ha nem találsz segítséget, a babát is elvehetik tőled, hiszen a gyes-ből nem hinném, hogy ki lehet jönni egy egyedülálló anyának... sürgősen kell valamilyen segítséget találnod! amíg terhes vagy, nagyon hülyén hangzik, de nem tudod magad felvetetni kórházi fekvőbetegnek? ilyen extrém helyzetben még ilyen abszurdumokra is gondolni kell. Azt írod, veszélyeztetett vagy, nem végezhetsz napi feladatokat sem, pedig ez már akár indokolhatná is a fekvőbeteg státuszt... ott legalább meglenne a napi ellátásod.
2010. okt. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Vilcsianyuja ***** válasza:
Nagyon sajnállak! Ennyire hogy lehetnek begyöpösödöttek? Amiatt nem kell szégyenkezniük, hogy majd a gyerekvédelem elveszi tőled a gyerekedet, ha nem hajlandók segíteni? Szörnyű! Nagyon-nagyon remélem, hogy megenyhülnek. Ha tudsz ultrahangos képet készíttetni majd, küldj nekik egyet levélben. Hátha hat rájuk...
2010. okt. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Aranyos vagy, jól esik a kedvességed. Már adtam nekik képet a babáról, nem volt rájuk hatással. Úgy érzem, mintha vadidegenek lennének azok, akik 22 évig szerettek, neveltek...

Azt nem hiszem, hogy közel 5 hónapra felvennének fekvőbetegnek.

Attól én is nagyon félek, hogy elveszik tőlem a kicsit. Abba belehalnék! Már annyiszor elképzeltem, hogy a karomban tartom.

2010. okt. 13. 11:30
 9/10 Vilcsianyuja ***** válasza:
Remélem, azért előbb-utóbb sikerül megbékélniük a helyzettel. Ha a kép nem is vált be, talán majd ha megszületett a baba, ő majd megenyhíti őket. Sok esetről hallottam, ahol a baba születése meghozta a várva várt áttörést a nagyszülőknél. Persze hallottam negatív példákat is :( Kitartást kívánok, majd csak lesz valahogy, és a szememben te vagy a legklasszabb csaj, hogy ennyire ragaszkodsz a babához! (Gondolom, sokat győzködtek, hogy vetesd el.)
2010. okt. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem értem: a családsegítő nem segít??? Ez nem igaz. És Magyarország szociális rendszere úgy van kialakítva, hogy senki nem marad ellátás (pénzbeli) nélkül.
2010. okt. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!