Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit várhatok egy ilyen "apától"?

Mit várhatok egy ilyen "apától"?

Figyelt kérdés

A férjemtől 10 éve külön vagyunk, és a bírósági határozat szerint havi 15.000 Ft-ot utal a számlámra.( Én 43, a volt férj 45 éves) Eddig minden rendben volt, kb. másfél éve megismerkedett egy nővel, így a gyerektartás elkezdett maradozni, mivel a fizetését az ú barátnőre költötte. Próbáltam vele beszélni, sőt még alkudozni is elkezdtem vele hogy akkor fizesse részletekbe az elmaradt összeget. Ő kinevetett és most megtették azt a lépést hogy itt ahol eddig élt felmondta a bejelentett munkahelyét, és kiköltözött a nőhöz egy kis faluba, ahol a nőnek van egy kis vegyesboltja, meg vannak szarvasmarhái, és a volt férjem az ottlakásért besegít a ház körüli munkába. (persze ez nincs bejelentve) Így a voltférjem is jól jár mert eddig egy albérletben élt a szüleivel ahonnan már kifele állt a szekerük rúdja a sok tartozás miatt,és most van hol laknia, és a nő is jól járt mert kapott egy ingyen melóst. Viszont így nem tudom követelni a gyerektartást mert nem tudnak miből vonni. Már küldettem ügyvédi felszólítást, de csak röhögnek mert tudják hogy a végrehajtó is tehetetlen.

Ja és legfontosabb hogy mindennap felhívja a gyereket, és számonkéri hogy mit főztem, van-e gyümölcs a hűtőbe, van-e tiszta ruha a gyereknek, meleg van-e a lakásba, majd azt is megkérdi a gyerektől hogy én mikor mentem haza, van-e valaki nálam, ha éppen én nem vagyok otthon és a szüleim vigyáznak a gyerekre, akkor 10 percenként hívja a lányomat hogy haza értem-e már meg hogy hol vagyok? Ő úgy van vele hogy ő is neveli a gyereket, mert ő elmondja a gyereknek hogy egyél sok gyümölcsöt, én megveszem és így "neveljük közösen" szerinte.


2016. febr. 28. 17:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Nem értem e kérdésedet! Hogy hogy mit várhatsz? Amit eddig. Miért változna meg?
2016. febr. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Lényegében nincs is kérdésem, csak kíváncsi vagyok mások véleményére, esetleg volt-e valaki hasonló helyzetbe?
2016. febr. 28. 17:22
 3/17 anonim ***** válasza:

Nem várhatsz tőle semmit sem.

Mondjuk, ha én lennék a lányod, akkor tuti nem venném fel neki a telefont és nem tudatnám vele, hogy hol vagy éppen, hogy nem vagy otthon.

2016. febr. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
59%

Semmit!!! Semmi jót! Nem fog anyagilag támogatni sajnos. Az ilyen apa, nem apa, csak sperma donor.Hány éves a lányod?

Én 0-ra redukálnám a vele levő kapcsolatot, ha a lányod nem ragaszkodik hozzá. Mert ez senkinek sem jó. Nem azt kéne kérdeznie, hogy hogy vagy kislányom? Mi újság az iskolában? stb.

Nem azt, hogy te hol vagy.

2016. febr. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
13%
Ezen akkor gondolkodtál volna el mielőtt felcsináltatod magad vele. Soha nem értettem az ilyen nőket, aki ilyen annak vannak előjelei, de te mégis felségül mentél hozzá szültél neki.Ha ennyi eszed volt akkor ne hisztizz.
2016. febr. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

De hogy számon kéri,hogy mit evett a gyerek,mikor nem is ad bele.Nem semmi.


Nálunk meghalt az apja,szóval árvasági pótlékot kapunk.


Magamat ismerve viszont megmondanám a gyereknek,hogy mivel van arca még így kellemetlenkedni,a gyerek mikor felhívja,mondja meg neki,hogy igen anyám etet engem és te mikor adsz bele abba,hogy jól egyek?


Szerintem nem szabadna hagyni magad,igen kérdezzen rá maga a gyerek,mert ettől majd még úgy tűnik,hogy fontos az apának,hogy ő jót egyen,pedig most már bele se tesz csak álságos érdeklődéssel palástolja.

2016. febr. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
12 éves a kislányom, az apja már hónapok óta csak telefonon tartja a kapcsolatot a lányommal. A volt férjem minden reggel felhívja hogy hogy aludtál, meg vigyázz a zebrán ha átmész az úttesten de ettől nem fog jóllakni a gyerek. Amúgy a kislányom teljesen közömbös az apjával, már nem ragaszkodik hozzá, ha esetleg pár napig nem hívja az apja akkor sincs elkeseredve.
2016. febr. 28. 17:36
 8/17 A kérdező kommentje:
Mielőtt "felcsináltattam" magam nem tudtam hogy ilyen, nem voltak előjelek, pedig a gyerek születése előtt évekig voltunk együtt. Sőt a válás után minden szabadidejét a gyerekkel töltötte, fizette e gyerektartást meg néha vásárolgatott is neki. Mikor vitte az óvodába a kislányomat még az óvónők is nevettek mert a volt férjem alig tudta otthagyni a kislányt annyira ölelgette . Akkor tűnt el a gyerek életéből amikor megjelent a barátnő. Akik ismerték a volt férjemet egyszerűen nem akarják elhinni hogy nem törődik a gyerekkel.
2016. febr. 28. 17:45
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Jah nem voltak jelek. Persze. Elárulok egy titkot, a nőkkel ellentétben a férfiak nem változnak meg egyik napról a másikra. Lehet előbb meg kellett volna ismerni rendesen. De tudom én hogy megy az ilyen nőknél, ha elkapja őket a tejláz. Az első szembejövő vastagpénztárcának lefekszenek aztán meg megy a sírás ha elzárják a pénzcsapot.
2016. febr. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Vastag pénztárca????? Nem olvastad hogy írtam hogy albérletben lakott!!!!!! a 70 év feletti szüleivel, kb, 20 éve jöttek át Nagyváradról két reklámszatyorral, és azzal is jött hozzám. Úgyhogy félig meddig hajléktalan volt ez a szerencsétlen. Egy biciklije nem volt.
2016. febr. 28. 17:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!