Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi ért kellet hazudniuk 14...

Mi ért kellet hazudniuk 14 éven keresztül?

Figyelt kérdés
Nem értem hogy edig miért nem mondták el hogy az az ember akire úgy tekintetem mint az apám aról kiderül hogy nem is ő a vérszerinti édesapám. Mellesleg van még két tesvérem. Ezt miért nem akkarták elmondani. És ne hogy aval jöjetek hogy mert ezt én nem értetem volna meg eben az egészben csak azon akatam ki hogy nem mondták el és hogy egyedül én nem tudtam róla a családból. Így is csak azért tudtam meg mert a képeket kerestem és megtaláltam valami íratot amin rajta volt ez az egész. Kérlek segitsetek mert nem tudom megérteni hogy miért nem mondták el igen is feltudtam volna fogni hogy a vérszerinti apám egy rohadek dög aki egyszer nem volt képes oda tolni a képét hogy meg ismerjen.
2016. febr. 25. 19:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
64%
Mert nagyon nehéz lehet kiválasztani a megfelelő időpontot ennek a közlésére, hiszen nyilván mindannyiótok számára igen kényes téma. Ha túl fiatal vagy, azért rossz, ha túl idős, azért, ha meg véletlenül tudod meg, azért:S Nem hiszem, hogy ilyen helyzetben lehet igazán jl dönteni. A szüleid biztos tartottak is tőle egy kicsit, hogyan fogadod majd. Biztos nem akartak ezzel rosszat, sőt! Ne haragudj rájuk ezért!
2016. febr. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
A javadat akarták. Mondd, aki felnevelt, de biológiailag nem édesapád, nem Ő az aki szeretett, gondoskodott rólad, megértett? Nem a biológia modja meg, kinek kijei vagyunk, hanem a tettek.
2016. febr. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
81%

Elég jellegzetes a problémád.


Sok esetben ilyenkor a szülők hazudnak 15-20 éven át, míg a gyerek véletlenül vagy mástól tudja meg, hogy a szülei nem a vér szerinti szülei. Ez általában nagy törés a gyereknek, ezért is butaság eltitkolni.


Szüleid butaságot csináltak, de nem rosszindulatból tették. Megértem, hogy most megingott a bizalmad bennük, biztos kell néhány hét, hogy helyre rázódj, de hidd el, az, hogy szeretettel fölneveltek, sokkal többet számít, mint a vérségi kapcsolat.


Miért nem mondták el? Gyávaságból, mert féltek szembenézni egy kínos kérdéssel. Sok család van, ahol eleve nagy divat a kellemetlen dolgokat szőnyeg alá söpörni. Aki ehhez szokott hozzá (pl. mert a szüleinél is ez volt a szokás), az ebben a kérdésben is valószínűleg így tesz. Ettől még nem gonosz ember, csak rossz példát követ.

2016. febr. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Pontozzatok le, de a pszichológusok szerint is az a legjobb, ha az örökbefogadott gyerek az elejétől tudja, hogy örökbe fogadták, nem valami hatalmas leleplezés keretében fedik fel előtte a Nagy Titkot a huszadik születésnapján, mint valami rossz regényben. Főleg mert megtudhatja véletlenül vagy valami "jóakarótól" is. Nem látom be, mennyiben lenne más a helyzet, ha csak az egyik szülő örökbefogadó, a másik meg vér szerinti.
2016. febr. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!