Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megéri kűzdeni az életért?...

Megéri kűzdeni az életért? Hogy menjek be a kórházba valakihez, aki haldoklik?

Figyelt kérdés

Unokatestvéremről 4 éve kiderült, hogy rákos. 3 évig szenvedett, kemoterápia, kihullott a haja, elhízott,nem ért semmit, későn kezdték.., csontvelőátültetés, nem fogadta be a szervezete, lerobbant, teljesen, streil szobában sinylődött egyedül hónapokig, aztán őssejt beültetés, nagynehezen sikerült. Gyógyulófélben volt, hazaengedték 3 év után. Millió egyféle gyógyszert szedett, az immunrendszere tönkrement, az ízmai elsorvadtak. Kiderült allergiás az egyik gyógyszerre, ráment a hátára, ülni sem tudott. Kicserélték. Allergiás a másikra, megvakult, kb egy hónapra. Most allergiás a 3.-ra. Ma szóltak nekem, hogy, ha még látni szeretném az intenzíven fekszik (2 napja vitte el a mentő) gépek tartják életben. Nagyon-nagyon le van robbanva. Nincs magánál, az orvos max 3 napot jósol. Ez a lány, most 24 éves!

Én 22 vagyok!

Na, most megérte neki ennyit harcolni a semmiért?

A kérdés lényege, hogy most, hogy menjek be hozzá? Én nem szeretném úgy látni, ahogy leírták. Pár hónapja így volt a nagymamámmal, épp, hogy beértem, sírva kifordultam, mintha nem is őt láttam volna. Merjek bemenni?

Bocsánat, hogy hosszú lettem, és a hibákért is, ha vannak. Tiszta ideg vagyok!


2010. márc. 31. 19:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
75%

Menj be és hiába, hogy már nincs itt közöttünk teljes egészében súgd a fülibe mennyire szereted hiddel el ő ezt hallani fogja bárhol is van és búcsúz el tőle a nevemben is . sajnálom télleg naon


Melita

2010. márc. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

De persze, hogy voltak bennt a kórházban. De a sterilbe nem lehet bemenni. Képzelj el egy nagy fóliasátorszerűséget. ott volt bennt. Anyukája lehetett kivül. Be csak az orvos mehetett. 100 Celsius fokon átengedték a kaját (bármit), és csak úgy adták oda neki. Meg bármilyen ajándékot!

Hogy, hogy derült ki, nem tudom, nem mondták el, csak amikor már biztos volt. Valamilyen orvosi vizsgálaton volt, onnan értesítették, hogy menjen vissza, mert vmi nem stimmel.

A kérdésedre a válasz: Egy gyönyörű 21 éves lányt láttam a felismerhetetlenségig lerobbanni, aki évekig mégsem hagyta el magát,pedig látta magát a tükörben, sírt, majd nevetett, mikor a wc-re sem tudott kimenni,. Láttam, amikor kezdett mégjobban visszatérni az életkedve, és most láttam a múltkor, hogy kezdi megint elveszíteni.

És most ez van! Nem, ezekután NEM harcolnék évekig, nem csinálnám ezt évekig.

2010. márc. 31. 20:05
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz döntés.Szerintem,ha van annyi erőd,gondolj bele,hogy ő mit csinálna a helyedben? vagyis,ha te lennél ott.És akkor ha te lennél olyan állapotban,szeretnéd-e,hogy lássanak a hozzátartozóid? Mert ebben az a legrosszabb,hogy nem tudsz segíteni,csak állsz tétlenül.

Én is voltam hasonló helyzetben,tatámat nem látogattam meg amikor már menthetetlen volt.

Ha én lennék gyógyíthatatlan beteg,nem is engedném( persze amíg megtehetem,megtiltanám) hogy engem akárki is látogasson.Mert segíteni úgyse tud és szenvedni egyedül is lehet.

Bár sok ember sokféleképpen látja ezt a témát,bele kell gondolnunk,hogy nincs legjobb döntés ebben a helyzetben.Mert akárhogy is döntesz,ott lesz a másik oldal is.Hogy jobb lett volna,ha...nem megyek be/nem tudtam neki segíteni...

De akárhogy is döntesz,sok erőt kívánok hozzá.

2010. márc. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Belegondoltál, mekkora erő kellet az unokatestvérednek az élethez való harchoz?


És mekkora erő kell neked ahhoz, hogy bemenj ehhez a lányhoz? Megérdemli, mégha nem is tud róla.

2010. márc. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Bemegyek. Ha minden jól megy, most eldöntöttem. Köszönöm a válaszokat.
2010. márc. 31. 20:21
 16/20 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%

Én is láttam nagyapámat úgy a kórházban, hogy nem ismertem meg (meg is bántam akkor hogy bementem), de az emlékeimben és álmaimban nevetünk és tanácsot is ad, ha kérem.

Azt gondolom, hogy be kellene menned elbúcsúzni. Az ő közelében jobban rá tudsz hangolódni. Ha máshogy nem is, de képzeletben öleld át, mondd neki, hogy példamutató és bátor tettek állnak mögötte és ez a nagyszerű küzdés lesz az, amire mindig emlékezni fogtok.

Nagyon sajnálom és szomorú vagyok, de nem, nem volt hiába, majd meglátjátok.

2010. márc. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz,de döntened kell..Szerintem most rajtad a sor,hogy erős légy,gondolj csak bele,ő milyen erős volt,mennyit harcolt..Talán tudom,mit érzel..a legjobb Barátom rákos volt,hirtelen jött a hír,gyors leépülés,az elején 6-an ültünk az ágya mellett,a végére már csak én maradtam,de ott voltam mellette,mert hittem benne és az életben,az utolsó pillanatig harcolt,amikor már mindenki feladta,ennyi erőt még egy emberben sem láttam..

A te unokatesód is nagyon bátor volt,mi ezt talán nem is érthetjük,nem tudhatod miben hitt amikor mindennap felvette a harcot,de bárhogy is alakult én azt mondom megéri/megérte küzdeni,és biztos hogy ezt az unokatesód is így gondolta,különben mi értelme lett volna? Nem akarom,hogy lelkiismeretfurdalásod legyen,de én nem tudtam volna megbocsátani magamnak,ha nem vagyok vele az utolsó pillanatban,nekem talán nehezebb volt,de reményt is adott az utolsó mondata: "köszönöm, hogy hittél Bennem"

Tudom nagyon nehéz,a döntés a Tiéd! Minden jót!

2010. márc. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

És az senkit nem érdekel, hogy a lány nem akarja, hogy így nézegessék? én marha pipa lennék, ha bejönnének hozzám. Az anyukámat fogadnám el egyedül, a többiek meg ne fárasszanak a jelenlétemmel.


Szóval nyugodtan bemehetsz, nem hiszem hogy látni fogod, a szüleivel beszélhetsz, megkérdezheted, hogy segíts-e valamit, kicsit együttérzel, és ennyi bőven elég.

2010. ápr. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha gondolod, mondd el, mi volt.
2010. ápr. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Ma anyukám felhívta az anyukáját, hogy ma bemenne velük. Mi, vagy ma , vagy inkább holnap délután (a párommal), de már csak a 2 közeli hozzátartozója mehet be, más nem. Az anyukája, és a keresztanyja. (apukájával nem tartja a kapcsolatot pici kora óta). Annyit mondtak, ha lesz változás, és be lehet menni, szólnak. Egyszerűen alig bírom felfogni, elfogadni, hogy egy ilyen fiatal lánnyal ilyen megtörténhet.
2010. ápr. 1. 12:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!